reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pai homozygotyczna

L

Lebkuchen_mum

Gość
Hej. Jestem po 2 ciążach biochemicznych i 1 donoszonej do 37 tc ciąży pomiędzy nimi. Po 2 poronieniu dowiedziałam się, że mam pai homozygotyczną. Ciąża z synkiem była bardzo ciężka, leżąca a pod koniec początki zakrzepicy. Synek na szczęście cały i zdrowy. Miałam dosyć częste krwotoki z nosa ale były gęste jak dosłownie kisiel. Nogi miewałam niedokrwione, dosłownie nagle miałam wrażenie, że mi krążenie odcina. Robiły się trupio białe. Przy ciąży z synkiem byłam na samym progesteronie.
Moje pytanie jest takie. Czy przy pai wystarczy sama heparyna 0.4 od pozytywnego testu ciążówego? Hematolog stwierdził, że acard jest niepotrzebny no ale jednak wszędzie czytam to ptrzy pai dają acard 75 cały cykl i heparyna od testu. Co z tym acardem. Brać na własną rękę? Mieszkam zagranicą a tu totalnie się tym nie przejmują. heparynę dostanę na pewno bo mam zalecenie pisemne. Chcemy zaczynać starania ale nie wiem co z tym acardem :(
 
reklama
Hej. Jestem po 2 ciążach biochemicznych i 1 donoszonej do 37 tc ciąży pomiędzy nimi. Po 2 poronieniu dowiedziałam się, że mam pai homozygotyczną. Ciąża z synkiem była bardzo ciężka, leżąca a pod koniec początki zakrzepicy. Synek na szczęście cały i zdrowy. Miałam dosyć częste krwotoki z nosa ale były gęste jak dosłownie kisiel. Nogi miewałam niedokrwione, dosłownie nagle miałam wrażenie, że mi krążenie odcina. Robiły się trupio białe. Przy ciąży z synkiem byłam na samym progesteronie.
Moje pytanie jest takie. Czy przy pai wystarczy sama heparyna 0.4 od pozytywnego testu ciążówego? Hematolog stwierdził, że acard jest niepotrzebny no ale jednak wszędzie czytam to ptrzy pai dają acard 75 cały cykl i heparyna od testu. Co z tym acardem. Brać na własną rękę? Mieszkam zagranicą a tu totalnie się tym nie przejmują. heparynę dostanę na pewno bo mam zalecenie pisemne. Chcemy zaczynać starania ale nie wiem co z tym acardem :(
Ja mam pai homo, hematolog zalecił od starań heparynę, ginekolog stwierdził, że to przesada tyle się kłuć i że heparyna od pozytywnego testu. Pytałam o Acard hematologa to stwierdził, że nie. Ginekolog tez powiedział, że nie trzeba na co ja że biochemy miałam tylko przy braniu acardu więc stwierdził „a to brać, można dawkę 150”. Podsumowując brałam Acard już od starań, heparyna od razu po pozytywnym teście i jutro zaczynam 14tc, można powiedzieć ze ciąża w pierwszym cyklu z takim zestawem leków a wcześniej dwa lata starań i tylko dwa biochemy i to tylko wtedy gdy rozrzedzilam krew (raz rozrzedzilam jedzeniem ananasa po owu, a drugi raz brałam Acard, od razu się udało ale stwierdziłam ze co tam taka głupia tabletka pomogła, odstawiłam i od razu poronienie i dopiero to mi dało do myślenia i zrobiłam test na mutacje).
 
reklama
Hmmm to ja chyba z gory znowu moga skazac na kleske kolejna cieza skoro teraz podczas staran biore acard 150 a potwm nic ? Bez heparyny...
Ciężko to przewidzieć, jak widać są kobiety na świecie, które z pai homo rodzą dzieci bez leków. Ja bez leków po prostu nawet nie mogłam zajść w ciąże. Jeśli się obawiasz to szukaj lekarza, który przepisze Ci heparynę.
 
Nie wiem sama. Ja klopotu z zajsciem nie mam ale na etapie konca 2 mc max ciaza obumarla. Wiec nie wiem czy sam acard starczy.
Ja już Cię pamietam, zmieniłaś nick i nie skojarzyłam na początku :) myśle, ze warto porozmawiać z lekarzem, masz stwierdzona mutacje, jesteś po poronieniach, a wtedy czasem lekarze daja i bez wskazań leki. Powiedz ze się bardzo boisz i nie chcesz kolejny raz tego przechodzić. Jak lekarz powie ze nie to ja bym chyba szukała takiego co mi te leki da
 
A moze moj planuje pozniej wdrożyć heparyne, skroo kazal przyjsc przy becie ok tysiąc? Czy to za pozno juz ?
Tak, za późno. Trzeba jak najwcześniej wykryć ciążę i od razu heparyna. Ja np 1 bete synka miałam 18.7. Teraz na pewno od 8 dnia po owulacji będę robiła testy. Na betę najwcześniej 10 dni po owulacji chyba, że zobaczę mikro sień na teście to od razu pędzę.
 
Mój gine tez na początku mówił ze „można od serduszka, a można od pozytywnego testu” ale ja powiedziałam ze nie ma w ogóle mowy na czekanie na serduszko, a miałam tez 30szt zastrzyków od hematolog w domu to zobaczyłam dwie kreski i od razu zastrzyk poszedł. Ja chciałam jak najszybciej bo się bałam i nie chciałam już ryzykować. Może od serduszka by wystarczyło? Ale kto to wie. Na prawdę co lekarz to różnie twierdzi z ta mutacja pai. Jeden da heparynę od starań jak moja hematolog a jeszcze inny powie ze w ogóle nic nie trzeba 🤦‍♀️
 
reklama
Do góry