reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3-tygodniowy maluszek i problemy z wypróżnieniem

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2022
Postów
3
Dzień dobry, przychodzę z pytaniem czy ktoś miał taki sam problem jak my i go rozwiązał.
Córeczka 3-tygodniowa. Od przejścia na mam tj. w 3 dobie problemy z wypróżnianiem.
Bebilon advance podawane już było w szpitalu na dokarmianie jak i po wyjściu ze szpitala, cały czas ma problem z puszczeniem sobie bączka lub zrobieniem kupki. Potem przeszliśmy na Bebilon pepti syneo i jakby lepiej, nie było już aż tak częstego płaczu dodatkowo zaleconą nam biogaie. Płacz praktycznie zawsze występował o 2-3 w nocy, teraz jest to o różnych porze dnia i nocy. Lekarz stwierdził że jeżeli jest już lepiej na Bebilonie pepti to czas przejść na HiPP Comfort i sytuacja zatacza błędne koło. Znowu problemy wróciły nie może zrobić kupki ani zrobić bączka. Nie wiemy jak jej pomóc. Masujemy brzuszek, dajemy ciepły termofor, zaczęliśmy dawać przegotowaną wodę i nic nie pomaga.
 
reklama
Jesteś na samym mm ?
I czy ja dobrze zrozumiałam, jeśli coś to mnie popraw.
Mała ma 3 tygodnie i jest już na trzecim mleku ?
Układ pokarmowy jest jeszcze nie rozwinięty ale to na pewno wiecie.
Nam pediatra powiedziała, że niemowlę potrzebuje od 1 do 2 tygodni na całkowite przestawienie się na nowe mleko gdy podaje mu się jakieś nowe.
A u was jest już trzecie.
Jesli przy b.pepti było lepiej to po co je nagle zmieniać.
My przeszliśmy z BebilonAdvance na BebikoComfort w 3tygodniu bo wtedy zaczęły się kolki - przez miesiąc dużo się uspokoiło a potem pod koniec 2miesiąca musieliśmy zmienić na BebilonBezLaktozy i odpukać odpukać odpukać- od tamtej pory brzuszkowe sprawy się tak bardzo uspokoiły, że wręcz kropelki na wzdęcia poszły w odstawkę.

U nas na tym etapie ( od 3 do +/- 6tygodnia ) płacz w nocy to był niemal standard. Raz gorzej raz spokojniej.
Od 3 tygodnia wprowadziliśmy kropelki na wzdęcia.
Raz nawet podałam mu herbatkę koperkowo-rumiankową po której dostał takich gazów, że nie wiem gdzie to się wszystko tam w środku mieściło
( pewnie polecą komentarze że takim niemowlakom herbatek ani wody się nie podaje - ja podałam, taka jest moja decyzja, małemu pomogło ) .

No a stety-niestety ... jest taki etap u niemowlaków , że jak kolki wejdą w życie to potrafią dać ostro w kość 🙄😬

Jeśli przy Pepti i podawaniu biogaii było lepiej to ja bym wróciła do tego, skoro jak piszesz , przy comforcie problemu znowu wróciły.
Przy Comforcie kropelki też podajecie ?
 
Dzień dobry, przychodzę z pytaniem czy ktoś miał taki sam problem jak my i go rozwiązał.
Córeczka 3-tygodniowa. Od przejścia na mam tj. w 3 dobie problemy z wypróżnianiem.
Bebilon advance podawane już było w szpitalu na dokarmianie jak i po wyjściu ze szpitala, cały czas ma problem z puszczeniem sobie bączka lub zrobieniem kupki. Potem przeszliśmy na Bebilon pepti syneo i jakby lepiej, nie było już aż tak częstego płaczu dodatkowo zaleconą nam biogaie. Płacz praktycznie zawsze występował o 2-3 w nocy, teraz jest to o różnych porze dnia i nocy. Lekarz stwierdził że jeżeli jest już lepiej na Bebilonie pepti to czas przejść na HiPP Comfort i sytuacja zatacza błędne koło. Znowu problemy wróciły nie może zrobić kupki ani zrobić bączka. Nie wiemy jak jej pomóc. Masujemy brzuszek, dajemy ciepły termofor, zaczęliśmy dawać przegotowaną wodę i nic nie pomaga.
A spróbuj usiąść na czymś płaskim (na podlodze, na łóżku), oprzeć plecy, nogi uniesione w kolanach, stopy płasko na podłodze/łóżku, uda złączone i na udach połóż dziecko na pleckach, zjedź nim trochę w dół w swoją stronę żeby lekko podkurczyć nóżki. To powinno pomóc trochę w gazach :) próbowałam narysować o co mi chodzi:
IMG_20220925_210654.jpg
 
My robiliśmy tak zwany rowerek nóżkami, masowalismy brzuszek plus termofor, częste układanie na brzuszek... Jedynie " rowerek" pomagał.
Bebilon advance u nas był od 6 msc bo wcześniej też byliśmy na pepti, ale mały nie był alergikiem więc lekarz zezwolił na powrót do advance. Biogaia plus Espumisan pomoglo ale potrzebował synek sporo czasu. Koniec końców po 3 msc życia układ pokarmowy maluszka sam sobie poradził z wzdęciami i kupkami, od 3 msc życia jak ręką odjął. Koniec problow. Aaa i na kupki lekarz polecal czopki glicerynowe czy jakoś tak, ale u nas mały nie dał sobie ich wpychać, ale lekarz mówił że pomaga
 
Dzień dobry, przychodzę z pytaniem czy ktoś miał taki sam problem jak my i go rozwiązał.
Córeczka 3-tygodniowa. Od przejścia na mam tj. w 3 dobie problemy z wypróżnianiem.
Bebilon advance podawane już było w szpitalu na dokarmianie jak i po wyjściu ze szpitala, cały czas ma problem z puszczeniem sobie bączka lub zrobieniem kupki. Potem przeszliśmy na Bebilon pepti syneo i jakby lepiej, nie było już aż tak częstego płaczu dodatkowo zaleconą nam biogaie. Płacz praktycznie zawsze występował o 2-3 w nocy, teraz jest to o różnych porze dnia i nocy. Lekarz stwierdził że jeżeli jest już lepiej na Bebilonie pepti to czas przejść na HiPP Comfort i sytuacja zatacza błędne koło. Znowu problemy wróciły nie może zrobić kupki ani zrobić bączka. Nie wiemy jak jej pomóc. Masujemy brzuszek, dajemy ciepły termofor, zaczęliśmy dawać przegotowaną wodę i nic nie pomaga.
Witaj, mam trzech synów i trzej mieli skaże białkowa . Jeden pił nutramigen , pozostali dwaj mieli Neocate. Skoro jest lepiej jak piszesz na Pepti ale wymaga wspomaganie suplementami to spróbuj Neocate . I koniecznie wizyta u pediatry alergologa . Zwróć uwagę na kupki jak wyglądają : jaki maja kolor, zapach i gęstość, czy są takie … hmm… grudki. Czy w kupce jest śluz. Czy poza tym są jakieś inne dolegliwości typu katarek , wysypka pod pachami , brzuszku, nóżki itd. Czy ulewa po posiłku , jeśli tak czy dużo , czy pod ciśnieniem czyli tzw chlustające wymioty .
 
Moja córka cierpiała na dyschezję niemowlęca, poczytaj o tym, zapytaj pediatrę.
Nie potrafiła zrobić kupki. My delikatnie masowaliśmy odbytu, czasem gdy było już bardzo źle pediatra pozwoliła na użycie 1/3 czopka glicerynowego dla noworodków.
Jak tylko zrobiła kupkę płacz się kończył. A tak potrafiła krzyczeć nawet 2 h.
 
Moja córka cierpiała na dyschezję niemowlęca, poczytaj o tym, zapytaj pediatrę.
Nie potrafiła zrobić kupki. My delikatnie masowaliśmy odbytu, czasem gdy było już bardzo źle pediatra pozwoliła na użycie 1/3 czopka glicerynowego dla noworodków.
Jak tylko zrobiła kupkę płacz się kończył. A tak potrafiła krzyczeć nawet 2 h.
U nas było to samo + kolki.
 
Mały updated. Jesteśmy już po 2 wizytach u lekarza. Lekarz kazał wrócić na Bebilon pepti syneo. Problemy z płaczem 6h zamieniły się na płacz 2h. Powiem tak widać że się coś zmieniło na lepsze ale mamy problem z kupkami. Ostatnie kupki dosłownie plastelina ciemno zielonkawa. Dziecko nie jest w stanie samo sobie poradzić z wypróżnieniem. Narazie czekamy mamy nadzieję że to po hippie i przejdzie za jakiś czas. Dostaliśmy też wlewki melilax w razie potrzeby mamy dawać co 2 doby. Narazie raz podaliśmy :/. Dodatkowo wyskoczyło dziecku małe kosteczki na twarzy.
 
Mały updated. Jesteśmy już po 2 wizytach u lekarza. Lekarz kazał wrócić na Bebilon pepti syneo. Problemy z płaczem 6h zamieniły się na płacz 2h. Powiem tak widać że się coś zmieniło na lepsze ale mamy problem z kupkami. Ostatnie kupki dosłownie plastelina ciemno zielonkawa. Dziecko nie jest w stanie samo sobie poradzić z wypróżnieniem. Narazie czekamy mamy nadzieję że to po hippie i przejdzie za jakiś czas. Dostaliśmy też wlewki melilax w razie potrzeby mamy dawać co 2 doby. Narazie raz podaliśmy :/. Dodatkowo wyskoczyło dziecku małe kosteczki na twarzy.
te wlewki są bezpieczne mój syn miał duże zaparcia bo musiał przyjmować żelazo. Wlewki były u nas jedynym ratunkiem jak dziecko tydzień a nawet dłużej nie mogło się załatwić. Więc nie bój się ich używać 👍
 
reklama
Mały updated. Jesteśmy już po 2 wizytach u lekarza. Lekarz kazał wrócić na Bebilon pepti syneo. Problemy z płaczem 6h zamieniły się na płacz 2h. Powiem tak widać że się coś zmieniło na lepsze ale mamy problem z kupkami. Ostatnie kupki dosłownie plastelina ciemno zielonkawa. Dziecko nie jest w stanie samo sobie poradzić z wypróżnieniem. Narazie czekamy mamy nadzieję że to po hippie i przejdzie za jakiś czas. Dostaliśmy też wlewki melilax w razie potrzeby mamy dawać co 2 doby. Narazie raz podaliśmy :/. Dodatkowo wyskoczyło dziecku małe kosteczki na twarzy.
Moi synowie zawsze mieli ciemnozielone kupki na malejący alergicznych i to było normalne - tak mnie uprzedziła doktorka ze takie będą
 
Do góry