reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Cześć dziewczyny!
Dziś dopiero odkryłam to forum i wątek :)
Mam na imię Patrycja, jest to moja pierwsza ciąża.
Planowany termin porodu to 04.06.2023
Ja także mam planowany termin na 4☺️ale zdaje sobie sprawę , ze możliwe jest przesunięcie o kilka dni 😄 drogie mamy a jak u Was wygląda sprawa z pracą? W którym miesiącu zamierzacie iść na zwolnienie?
 
reklama
Ja także mam planowany termin na 4☺️ale zdaje sobie sprawę , ze możliwe jest przesunięcie o kilka dni 😄 drogie mamy a jak u Was wygląda sprawa z pracą? W którym miesiącu zamierzacie iść na zwolnienie?
Ja jak tylko będzie wszystko dobrze, to myślałam żeby od marca pójść dopiero 😊 ale mam pracę biurową i możliwość pracy zdalnej
 
Odkryłam wczoraj, że lekarz ostatnio założył mi kartę ciąży, którą miałam włożoną z wynikami badań do teczki 🤣🙈 nie wiem jak ja to przeoczyłam, ale w każdym razie pytanie moje brzmi czy można mieć dwie karty ciąży? Wydaje mi się, że już był chyba taki temat tu, przypomnijcie proszę. Bo założył mi lekarz prywatny kartę ciąży, a jutro idę na NFZ po skierowania i może być tak, że też będzie chciała mi założyć i teraz nie wiem jak to rozegrać 🤷
Tak można, ja miałam 2 niezależne karty, niektórzy krzywo patrzą jak z 1 karta chodzi się do 2 lekarzy jednoczesnie
A jak wyglada to bliżej porodu? Jak jeden lekarz szykuje się do przyjęcia na szpital i drugi tez? Pytam bo będę chodzić do dwóch z racji tego ze muszę mieć cesarkę, a nie położę się do szpitala w którym pracuje mój pierwszy ginekolog, a szkoda mi zrezygnować bo jest z mojego miasta i zawsze przyjmie w razie czegoś. Przed porodem się tak jakby znika u jednego ??
Ja wybrałam szpital państwowy i dałam kartę ciąży z NFZ.
Jest jakaś różnica w tym czy prowadzi ciążę (kartę ciąży) lekarz NFZ czy prywatnie? Ma to znaczenie później przy jakichś świadczeniach typu becikowe itp.?
Nie ma różnicy, karta ciąży jak karta ciazy
Przelecialam tylko wiadomości bo czasu brak. Dzisiaj podkusilo mnie pojechać na zakupy, bo mi się ciasto zachciało robić i żałuję.. w sklepach pierdolcowo. W Lidlu myślałam że zamdleje. Jeszcze jak szłam po klatce do domu zachciało mi się wymiotować, ledwo dobiegłam do mieszkania.. klatka była myta i ten zapach był nie do zniesienia. Zamówiłam sobie detektor tętna 🙈 nie wiem czy dobry bo się na tym nie znam. Niby jest napisane że jest po 12tc, to mi jeszcze chwilkę brakuje. Dziś u mnie 10+3. Wogóle w poprzedniej ciąży w nocy o północy wiedziałam który mam tydzień i dzień. Teraz muszę sprawdzać w apce 🤷🏻‍♀️

Mam nadzieję że nie zgłosiłam jakiegoś komentarza bądź osoby, bo przed chwila mała mi tel wyrwała 🙈 widziałam tylko coś "zgłoś"😂
Mam to samo, w pierwszej ciąży wszystko wiedziałam a teraz musze spojrzeć w aplikacje który to tydz 😂
 
Ja także mam planowany termin na 4☺️ale zdaje sobie sprawę , ze możliwe jest przesunięcie o kilka dni 😄 drogie mamy a jak u Was wygląda sprawa z pracą? W którym miesiącu zamierzacie iść na zwolnienie?
Ja jestem na własnej działalności, pracuję przy stole w domu, ale mam duże problemy z bólami brzucha, że mogę pracować max jakieś 2 h dziennie ;/
Także ja planuję iść od końca listopada ;/
 
Ja miewam dobry apetyt ale jak się najem to po jakimś czasie i tak mdłości wracają. Szczególnie wieczorem. I zjem coś na co bardzo mam ochotę, a potem nie mogę na to patrzeć. Zrobiłam zupę, była pyszna a teraz na samą myśl, że bym miała robić i jeść drugi raz to zaczyna mi się wszystko cofać 🤦 jedynie bez limitu smakują mi owoce. Głównie mandarynki. A rano jem płatki czekoladowe z mlekiem, bo nic innego mi nie wchodzi


O płatki to i ja dzisiaj wcinalam, bo też nic innego mi nie wchodzi z rana. Z pozostałym jedzeniem mam podobnie wczoraj zrobiłam zupe, zjedliśmy a dzisiaj ją wywaliłam bo na samą myśl było mi słabo i w ogóle mi smierdziala 🙄🤯
 
Ja dzis pół nocy nie przespalam,bo straszny bol zoladka mnie obudzil ktory potwm przeniosl sie na brzuch,myslal ze z bolu sie posikam😞zadzwonilam do swojej kliniki i powiedzieli ze w takich syguacjach do szpitala powinnam jechac,a ja tego nie zrobilam. Teraz z placzem jade do swojego gina bo kazal przyjechac,mam nadzieje ze sprawdzi czh z baby wszystko ok😞


Daj znać koniecznie, trzymam mocno kciuki by wszystko było ok ❤
 
Wyszlam od lekarza ale usg nie robili bo mialam.tydsien temu i nie moga tak czesto robic😕ból ktory mialam dsisiejszej nocy okazal sie bolem zgagowym,az sie zdziwilam ze to tak mocno moze bolec bo ja nigdy zgagi nie mialam. Lekarz powiedzial zebym sie nie martwila ze nie kazdy bol znaczy ze cos jest nie tak z baby. Zrobil mi posiew odrazu jak bylam i wyszlo ze mam infekcje grzybiczo😞 Za tydzien mam usg i badania genetyczne.
 
reklama
Tak można, ja miałam 2 niezależne karty, niektórzy krzywo patrzą jak z 1 karta chodzi się do 2 lekarzy jednoczesnie

Ja wybrałam szpital państwowy i dałam kartę ciąży z NFZ.

Nie ma różnicy, karta ciąży jak karta ciazy

Mam to samo, w pierwszej ciąży wszystko wiedziałam a teraz musze spojrzeć w aplikacje który to tydz 😂
wiesz bardziej chodzi mi o to, że jeżeli mam kc od prywatnego lekarza i stać mnie było na prywatne prowadzenie ciąży to świadczeń nie powinnam dostać, bo stać mnie na dziecko 🙈
 
Do góry