reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Refluks?

Pati4gce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
801
Witam moze ktos mnie nakieruje do jakiego specjalisty sie udac. Córka ma 4,5 miesiaca od urodzenia ulewala. Teraz dosc malo ulewa ale pojawilo sie cos gorszego. A mianowicie zaczyna cos przelykac i jakby sie krztusic, przelyka i placze jakby jej sie cos wracalo, odgina sie do tylu. Trwa to chwile po czym przechodzi a ona biedna placze.Mamy tez problem z przybieraniem na wadze. Mamy umowiona wizyte u gastrologa ale nie wiem czy cos jeszcze powinnam sprawdzic? Zdarzylo sie ze ja to ze snu wybudzilo, a ona jakby nie umiala oddechu złapać bo cos tam przełkała.
 
reklama
Witam moze ktos mnie nakieruje do jakiego specjalisty sie udac. Córka ma 4,5 miesiaca od urodzenia ulewala. Teraz dosc malo ulewa ale pojawilo sie cos gorszego. A mianowicie zaczyna cos przelykac i jakby sie krztusic, przelyka i placze jakby jej sie cos wracalo, odgina sie do tylu. Trwa to chwile po czym przechodzi a ona biedna placze.Mamy tez problem z przybieraniem na wadze. Mamy umowiona wizyte u gastrologa ale nie wiem czy cos jeszcze powinnam sprawdzic? Zdarzylo sie ze ja to ze snu wybudzilo, a ona jakby nie umiala oddechu złapać bo cos tam przełkała.
A czym karmisz ?
U nas taka sytuacja zaczęła pojawiać sięna początku 3 miesiąca.
Lekarz powiedział że to "może być" uczulenie na laktozę.
Wtedy się zdziwilam bo mówię, a wcześniej co nie miał tego uczulenia a teraz nagle ma ?
Ale no ... uczulenie może wyskoczyć nagle. Pstryk palcami.
U nas wystarczyło że zmieniliśmy mleko na bezlaktozowe.
Po 2-3dniach się uspokoiło i do dziś mamy spokój ( 5,5miesiąca )

Objawy były takie jak twoje : odruch wymiotny ale bez owych wymiotów, połykał wszystko z powrotem i płakał. Nawet jeśli po karmieniu był brany do odbicia i trzymałam go jeszcze dość długo na rękach, to po chwili gdy go odkładałam to już się krztusił.

Ale do lekarz i tak trzeba iść, bo niby to samo ale powody mogą być różne.
 
A czym karmisz ?
U nas taka sytuacja zaczęła pojawiać sięna początku 3 miesiąca.
Lekarz powiedział że to "może być" uczulenie na laktozę.
Wtedy się zdziwilam bo mówię, a wcześniej co nie miał tego uczulenia a teraz nagle ma ?
Ale no ... uczulenie może wyskoczyć nagle. Pstryk palcami.
U nas wystarczyło że zmieniliśmy mleko na bezlaktozowe.
Po 2-3dniach się uspokoiło i do dziś mamy spokój ( 5,5miesiąca )

Objawy były takie jak twoje : odruch wymiotny ale bez owych wymiotów, połykał wszystko z powrotem i płakał. Nawet jeśli po karmieniu był brany do odbicia i trzymałam go jeszcze dość długo na rękach, to po chwili gdy go odkładałam to już się krztusił.

Ale do lekarz i tak trzeba iść, bo niby to samo ale powody mogą być różne.
Karmie moim mlekiem, odciagam. Tylko u mnie jest to zazwyczaj godzine do kilku po karmieniu. Tez pilnuje zeby odbijac, karmimy prawie na siedziąco. Mam nadzieje ze ten gastrolog cos ustali, bo strasznie mi jej szkoda.
 
Karmie moim mlekiem, odciagam. Tylko u mnie jest to zazwyczaj godzine do kilku po karmieniu. Tez pilnuje zeby odbijac, karmimy prawie na siedziąco. Mam nadzieje ze ten gastrolog cos ustali, bo strasznie mi jej szkoda.
Może trzeba odstawić nabiał może to pomoże a ile mała waży? My mamy problem z ulewaniem tylko że my na mm i lekarka twierdzi że też za mało waży.
 
Ostatnia edycja:
A czym karmisz ?
U nas taka sytuacja zaczęła pojawiać sięna początku 3 miesiąca.
Lekarz powiedział że to "może być" uczulenie na laktozę.
Wtedy się zdziwilam bo mówię, a wcześniej co nie miał tego uczulenia a teraz nagle ma ?
Ale no ... uczulenie może wyskoczyć nagle. Pstryk palcami.
U nas wystarczyło że zmieniliśmy mleko na bezlaktozowe.
Po 2-3dniach się uspokoiło i do dziś mamy spokój ( 5,5miesiąca )

Objawy były takie jak twoje : odruch wymiotny ale bez owych wymiotów, połykał wszystko z powrotem i płakał. Nawet jeśli po karmieniu był brany do odbicia i trzymałam go jeszcze dość długo na rękach, to po chwili gdy go odkładałam to już się krztusił.

Ale do lekarz i tak trzeba iść, bo niby to samo ale powody mogą być różne.

Laktoza nie uczula, bo to cukier. Uczulaja bialka, czyli np. bialko mleka krowiego... Lekarka wprowadzila cie w blad. Moze byc ew nietolerancja laktozy, ale te objawy, ktore opisujesz do niej nie pasuja.
 
5600, my mamy jeszcze inne problemy. No wlasnie nie wiem czy czekac na tego gastrologa czy juz cos odstawiać.

Ja bym poczekala do wizyty u gastrologa. On oceni, czy jest refluks i zdecyduje o leczeniu. Jesli to nie refluks to wtedy mozna szukac w strone alergii, ale objawy, ktore opisujesz do niej nie pasuja i mozesz niepotrzebnie narazic dziecko na jakies braki skladnikow odzywczych poprzez odstawianie niektorych produktow.
 
Ja bym poczekala do wizyty u gastrologa. On oceni, czy jest refluks i zdecyduje o leczeniu. Jesli to nie refluks to wtedy mozna szukac w strone alergii, ale objawy, ktore opisujesz do niej nie pasuja i mozesz niepotrzebnie narazic dziecko na jakies braki skladnikow odzywczych poprzez odstawianie niektorych produktow.
No chyba rzeczywiście poczekam bo jak tak czytam o tej diecie bez bmk to jest mnóstwo produktów których nie mozna jesc, takze troche ciezko by mi bylo.
 
reklama
No chyba rzeczywiście poczekam bo jak tak czytam o tej diecie bez bmk to jest mnóstwo produktów których nie mozna jesc, takze troche ciezko by mi bylo.
Też tak myślę że lepiej poczekać do wizyty. Moja ponad 6 kg wazy. Od niedawna wprowadzam jej słoiczki i też je kleik i w sumie trochę mniej ulewa. No ale ona ulewa jak ma przepełniony żołądek. Ile ml je Twoja na dobę?
 
Do góry