reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

@dream box - powtórzyłam za radą nowego lekarza badanie moczu plus kazał zrobić posiew z antybiogramem. W nowym badaniu moczu znowu wyszło dużo bakterii, ale bez białka i leukocytow. Teraz czekam na wyniki posoewu i antybiogramu bo będą w przyszłym tygodniu, żeby zobaczyć co to za bakterie.
 
reklama
Hej dziewczyny :) jak tam wasze maluchy u mnie 11 tydzień i dzidzia 3.78 cm czy to nie za mało? Jak jest u was? Trochę się martwię że przez tego krwiaka nie rośnie jak trzeba. Serduszko biło, ale na USG dziecko ani się nie ruszyło lekarz mówił że śpi, próbował budzić, ale nic to nie dało. 04.07 mam prenatalne
 
Hej Dziewczyny❤️ Byłam dziś na prenatalnych i trochę się zmartwiłam. Z usg wszystko super, kość nosowa widoczna, NT prawidłwe, narządy widoczne i ogólnie na usg wszystko ok. Chyba będzie chłopczyk 💙 ale wszystko się zmieniło po wprowadzeniu wyniku pappa z krwi. Zespół downa małe ryzyko, ale trisomia 18 1:643 a 13 1:441. Lekarz porozmawiał ze mną super, powiedział że mogę sobie rozważyć nifty, ale według niego wygląd dziecka absolutnie nie wskazuje na takie wady, że jedynie mogę sobie powtórzyć badania prenatalne w innej placówce (podał mi gdzie i to na nfz), ale żeby się nie martwić bo według niego po wyglądzie dziecka nic na to nie wskazuje, ale wiadomo no jest to średni poziom ryzyka no i wyniki takie są. Co o tym myślicie?
 
Hej dziewczyny :) jak tam wasze maluchy u mnie 11 tydzień i dzidzia 3.78 cm czy to nie za mało? Jak jest u was? Trochę się martwię że przez tego krwiaka nie rośnie jak trzeba. Serduszko biło, ale na USG dziecko ani się nie ruszyło lekarz mówił że śpi, próbował budzić, ale nic to nie dało. 04.07 mam prenatalne
A masz jakiś pomiar z wcześniejszych usg? Z tym ruszaniem się, to różnie. U mnie w poprzedniej ciąży donoszonej z 2021 też na usg w 11+2 tyg mały spał tak że nie dało się go dobudzić, jeszcze wyglądał jakby siedział ze spuszczoną głową i nie chciał się ruszyć. Za to potem na prenatalnych w 12+4 już brykał tak bardzo, że lekarz nie mógł pomierzyć, bo się ciągle ruszał.
 
Hej Dziewczyny❤️ Byłam dziś na prenatalnych i trochę się zmartwiłam. Z usg wszystko super, kość nosowa widoczna, NT prawidłwe, narządy widoczne i ogólnie na usg wszystko ok. Chyba będzie chłopczyk 💙 ale wszystko się zmieniło po wprowadzeniu wyniku pappa z krwi. Zespół downa małe ryzyko, ale trisomia 18 1:643 a 13 1:441. Lekarz porozmawiał ze mną super, powiedział że mogę sobie rozważyć nifty, ale według niego wygląd dziecka absolutnie nie wskazuje na takie wady, że jedynie mogę sobie powtórzyć badania prenatalne w innej placówce (podał mi gdzie i to na nfz), ale żeby się nie martwić bo według niego po wyglądzie dziecka nic na to nie wskazuje, ale wiadomo no jest to średni poziom ryzyka no i wyniki takie są. Co o tym myślicie?
Test pappa jest zawodny, nie jednemu na długo popsuł nastrój niepotrzebnie. Generalnie nic nie jest na 100 %, więc możesz zrobić genetykę. Chociaż w przypadku prawidłowego usg raczej bym się nie martwiła.
Ja z tego powodu nie robię pappy, gdyby było coś nie tak na usg to zrobię genetykę.
 
Po tygodniu normalnej pracy wczoraj padłam o 20 i spałam 12 godz. Także nie wiem jak to będzie dalej... Czekam na ten przypływ energii, ale póki co go nie widać. Dobrze chociaż, że koledzy wyrozumiali :)
2 tyg przed ciąża Hb 12.5 - czyli mój standard po leczeniu żelazem, w 9 tc 11,4 ^^ Jeśli chodzi o żelazo zwłaszcza przy zaparciach polecam sorbifer durules, ma też najlepsze wchłanianie.
 
Hej dziewczyny :) jak tam wasze maluchy u mnie 11 tydzień i dzidzia 3.78 cm czy to nie za mało? Jak jest u was? Trochę się martwię że przez tego krwiaka nie rośnie jak trzeba. Serduszko biło, ale na USG dziecko ani się nie ruszyło lekarz mówił że śpi, próbował budzić, ale nic to nie dało. 04.07 mam prenatalne
Mój dzidzius miał tyle w 10 i 3 i był więc chyba dobrze rośnie :) te maluszki nie jest łatwo obudzić. Ważne że serducho biję i rośnie !
 
reklama
Test pappa jest zawodny, nie jednemu na długo popsuł nastrój niepotrzebnie. Generalnie nic nie jest na 100 %, więc możesz zrobić genetykę. Chociaż w przypadku prawidłowego usg raczej bym się nie martwiła.
Ja z tego powodu nie robię pappy, gdyby było coś nie tak na usg to zrobię genetykę.
Dzięki ❤️
 
Do góry