reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chodzik

sylsor

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2008
Postów
26
witajcie...moja Daria bedzie miala teraz chrzciny i postanowlilismy ze rodzice chrzestni kupia cos praktycznego i tak mama chrzestna kupi krzeselko do karmienia ( sama byla niania wiec wie jakie sa najlepsze) a chrzestny kupi choidzk...tylko jaki??macie jakies opinie o chodzikach???ktore sa warte uwagi???
 
reklama
Przykro mi ale np. ja jestem przeciwna chodzikom. Powodują zniekształcenia stawów biodrowych i kręgosłupa a podobno w kanadzie są zabronione (Ewa-Krystyna prawda to?) z powodu dużych ilości wypadków z ich udziałem. Dużo bardziej pożyteczne są pchacze i jeździdła.
 
Popieram Haszi w 100 %!!!
Chodzikom mowimy NIE!!!
Lepsze juz chyba sa jakies kule lub walce do nauki raczkowania ( raczej sa pomocne przy raczkowaniu ) ewenualnie pchacze .
 
Popieram dziewczyny. Chodzik wymusza pozycję stojącą co nie jest dobre dla kręgosłupa, poza tym zniekształcają stawy biodrowe. Ortopedzi są przeciwni
 
jejku dziewczyny to mnie zalatwilyscie:(((cale zycie wszystkie mamy uzywaly chodzikow i nigdy nie slyszalam o jakims szkodliwym dzialaniu...owszem kazda ingerencja " na sile" w pionizacji dziecka jest szkodliwa ale jesli sie stosuje np.wspomniane chodziki w odpowiedni sposob( np.30-40 min) dziennie to nie ma dla nich chyba przecizwskazan!!?? co to za przeciwskazania io czemu az tak radykalne NIE dla chodzikow??? PISZCIE PROSZE
 
sylsor - nikt tu nie chcial Cie zalatwic!! coraz czesciej sie slyszy o szkodliwosci chodzikow - u mnie w rodzinie nikt ich nie uzywal, ani mama, ani babcia.....mojej kolezanki corka ma koslawe nozki od chodzika ( podobno uzywala go bardzo malo ) i teraz jezdza na rehabilitacje. Pozatym obciaza sie dziecka kregoslup co moze w poxniejszym wieku byc dla niego bardzo uciazliwe.
Ale kazda mama robi jak uwaza. Spytaj sie moze swojego lekarza, moze ma inne zdanie na ten temat. Moja rehabilitantka ( w sensie mojej Lenki rehabilitantka ) nawet prosila zeby lezaczka uzywac bardzo malo, do 30min-1 godz dziennie.
W moim otoczeniu najblizszym nikt chodzika nie uzywal. Tak wiec nie wszystkie mamy je uzywaly:-)
 
reklama
opinie:
Czy używanie tzw. chodzika jest niezdrowe?
Chodzik - dobry czy zły?
Dros - własnie czytam najnowszy numer "Mam dziecko" i jest artykuł Jeździdeko czy chodzik - i stanowczo kładą tu nacisk, że chodzik NIE!!
To wady, które wymieniono i szczegółowo opisano:
- zaburza naturalny proces rozwoju ruchowego,
- nadmiernie obciąża stawy biodrowe,
- ogranicza sprawność fizyczną,
- nie uczy ostrożności,
- wyrabia nieprawidłowe nawyki, m.in. koduje na stałe niewłaściwą pozycję.

Za to polacają samochodzik na który malec siada i i odpycha sie nóziami
forum_simp0021.gif
.

Jest też wypowiedź matki, która po 3 latach zauważyła u córci, że krzywo chodzi - diagnoza- sckolioza
new_puppy_dog_eyes.gif
, spowodowana odpychaniem się dzidzi jedną nóżką, która obciążyła jedną stronę kręgosłupa
icon_sad1.gif


Wpisz w google haslo chodzik i znajdziesz mostwo opinii na ten temat, prawie wszystkie na nie lub zeby ograniczac do minimum. Po co chrzestna ma kupowac prezent z ktorego dziecko prawie wogole nie powinno korzystac? lepiej chyba cos co sie dziecku przyda i to na dluzej:-) takie moje zdanie, decyzja i tak nalezy do Ciebie:-)
 
Do góry