reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grzybica w ciąży

Czy podczas ciąży przebyłaś stany zapalne pochwy ?? (drożdżyca itp.)


  • Wszystkich głosujących
    41
Ja tez miałam grzybice i lekarz rowniez przepisał mi nystatyne. Do dzis mam spokoj tak jak dowikla ;) Lepiej odwiedz innego lekarza dla pewnosci bedziesz spokojniejsza.
 
reklama
Futrzak dlaczego uwarzasz ze lekarka jesli jest na emeryturze to musi byc niekompetentna? Ja z kolei uwarzam odwrotnie mlody lekarz jest niedoswiadczony i niewiele jeszcze widzial. A taki ze stazem to co innego. Ja wiem tyle - w pierwszym trymestrze ciazy sie lekow nie bierze i tyle, kazdy to powinien wiedziec.
 
O masz ci los, po prostu są różne szkoły, każda mówi trochę co innego, ale generalnie grzybicę nalezy leczyć. Każda choroba matki może odbijać się na zdrowiu nienarodzonego dziecka, poczytaj co mówią specjaliści o leczeniu grzybicy w pierwszym trymestrze Smyk a dopiero potem wygłaszaj swoje ludowe mądrości.
 
ufff, widze ze zdania sa podzielone... ale widze tez ze faktycznie specjalisci pisza ze trzeba leczyc, i wiekszosc was mowi podobnie. nic to, zapisalam sie na wtorek do ginekologa juz prywatnie, zaplace stowe ale pal szesc, nie bede czekac nie wiadomo ile na wizyte w panstwowej przychodni jak mnie boli jak skurczybyk.
 
Nystatyna podobno wyjaławia, ale pimafucin lekarz powinien przepisac, ja tez sie uzeralam ze stanami zapalnymi i teraz kazde przeziebienie sprzyja nawrotom. a jak boli to moze byc pecherz kolezanko, wiec nie ma co na wlasna reke dzialac.
 
to i ja sie wypowiem :p

to tak, grzybicę w ciąży się leczy i nie powinno się jej lekceważyć. sama nie przejdzie zwłaszcza że w ciązy jest się bardziej podatnym na tego rodzaju infekcje.
w pierwszym trymestrze z leków przeciwgrzybiczych tylko nystatyna jest całkowicie bezpieczna i nią się powinno leczyć.w dalszych trymestrach wiem, że już lekarze normalnie przepisują azole czyli np. clotrimazolum.
na pewno w czasie całej ciązy nie można brać leków doustnych azolowych tj np. flukonazol czy itrakonazol.
no i powinno sie wspomagać leczenie środkami takimi jak zioła, homeopatia, probiotyki dla kobiet (zalecane jest przyjmowanie przez całą ciążę i po porodzie lacibios femina). poza tym można na pewno przecierać wargo sromowe naparami z ziół lub kupić gotową mieszankę jak vagosan :)
 
witam jestem w 30 tc i lekarz u mnie stwierdził małego grzybka, więc przepisał cltrimazol dopochwowy. Wszystko było by ok, ale wczoraj aplikując ta tabeltkę kolor upławów był nie biały tak jak to było przed włożeniem tabletki a raczej taki blado łososiowy, i nie wiem czy powinnam sie tym martwic czy to normalny efekt działania tabletki.?
 
Niestety jest to przykra dolegliwość :/.. Ja od początku ciąży z nią walczę i niestety nie mogę się jej pozbyć :/.. Na pewno nie wolno jej bagatelizować bo może przejść w stan przewlekły a wtedy nie jest za ciekawie.. Trzeba używać płynu do higieny intymnej dla kobiet w ciąży to łagodzi dolegliwości oraz przez całą ciąże można używać maści clotrimazolum (łagodzi swędzenie) lekarz zapewne dodatkowo przepisze odpowiedni antybiotyk w zależności od trymestru ciąży.

NIE WOLNO!
- czekać jak samo przejdzie
- leczyć na własną rękę
- przemywać jakimiś ziołami bo tylko pogarszają stan grzybiczy
- wstydzić się porozmawiać ze swoim ginekologiem o zaistniałym problemie
 
dokładnie, Ja też całą ciążę walczę z jakąś miesięczną przerwą,nikt nie potrafi odp. dlaczego, ale widocznie taka moja uroda, trzeba brać systematycznie leki
 
reklama
To i ja się wtrącę w tym temacie.Bo jak ktos już tu pisał to grzybica to zachwianie równowagi między florą bakteryjną pochwy i układem immunologicznym oraz pojawienie się postaci micelialnych (czyli nie przetrwalnikowych) komórek. Komórki Candida mnożą się, niszczą pH właściwe pochwie, zmieniają florę bakteryjną, powodują przykre objawy. Wystąpienie pierwszej lub kolejnej infekcji grzybiczej pochwy często związane jest z antybiotykami,dlatego lekarze zapisują przy antybiotykoterapii dodatkowo coś osłonowego-lacidofil itp.
Korzystnym środowiskiem dla rozwoju grzyba jest wysokie stężenie cukru we krwi – u diabetyczek grzybica pochwy występuje często. Duże ryzyko grzybicy jest też u otyłych, cierpiących na niedobory żelaza, leczących się sterydami. Ważne wreszcie są czynniki mechaniczne, ciasne ubranie, dopasowane, nieprzepuszczalna dla powietrza bielizna zwiększa miejscową wilgotność i temperaturę, a więc stwarza korzystne warunki do infekcji Cadidia.
W okresie ciąży grzybicze infekcje pochwy są częste. Wiąże się to z osłabieniem układu immunologicznego (ciąża!) oraz z przekrwieniem śluzówki pochwy (cieplej, bardziej wilgotno, więcej składników odżywczych). Najczęściej jednak stosuje się globulki z nystatyny miejscowo.
W czasie porodu, jeśli infekcja jest niedoleczona, dziecko przechodząc przez kanał rodny zakaża się drożdżakiem. Wtedy występują u dziecka pleśniawki, a następnie przez przewód pokarmowy infekcja może objąć okolicę okołoodbytniczą u maluszka, czego wyrazem może być odparzenie pieluszkowe.
Grzybicę pochwy leczy się w każdym etapie trwania ciąży! Są leki,które podzielone na grupy-ze względu na swoje odziaływanie na dzieciątko w brzuszku,dobiera się odpowiednio do etapu ciązy,czasem stosuje się tzw.metodę wyboru "mniejszego zła".Warto zaufać lekarzowi inie robić niczego na własną rękę. Jedno jest pewne,nie wiem dlaczego tamta lekarka nie zapisała Ci niczego konkretnego,skoro tę infekcję trzeba załatwić ,bo lubi powracać.
 
Do góry