reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymioty

Dołączył(a)
30 Styczeń 2009
Postów
2
Witam. Moja córcia od soboty wygląda na chorą (kaszel, katar, początkowo temperatura). Byłam u dwóch lekarzy, nic nie stwierdzili. Dziś zaczęły się wymioty, znów byłam u lekarza, kazano podać jej Acidolac. Po powrocie od lekarza znów zaczęły się wymioty. Po podaniu Acidolacu usnęła. Ostatnio zmieniłam jej mleko z Bebilon na Bebiko oraz ząbkuje. Przy ząbkowaniu miała kaszel i katar, ale nie wymioty! Nie wiem co już mam robić.
 
reklama
Mój synek też miał wymioty przy ząbkowaniu-ale tylko raz......................może jakaś grypa żołądkowa-czasem są wymioty bez biegunki...albo czymś się przytruła......jak nadal będzie wymiotowć to na pogotowie-najwyżej dadzą skierowanie do spzitala....małe dzeic bardzo szybko się odwadniają wiec trzeba uważać
A i nawet u laryngologa bylismy- bo też mogą byc uszy jak są wymioty
 
A nie ma na to wpływu zmiana mleka. Może Bebiko nie pasuje. A temp to duża? U nas przy ząbkowaniu też czasem wymioty się zdarzają, ale tylko pojedyncze epizody. Można jeszcze zrobic badanie moczu, choćby tylko ogólne żeby wykluczyć zakażenie dróg moczowych.
 
W ten sposób to możnaby z jednej strony dziecko przebadać na wszystkie strony, żeby wykluczyć wszystkie możliwości, co wcale nie jest głupie. Moja córka miała podobnie, potem się okazało, że płakała, bo paliło ją w przełyku. Diagnoza, refluks przełykowo żoładkowy. Też wymiotowała. Najpierw myślałam że ulewanie, ale w pewnym wieku to powinno przejśc, a ta ulewała, i ulewała... Ech, bujaliśmy się długo z tym refluksem.
 
jak moja cora zabkowala nie bylo zadnych wymiotow,budzila sie tylko, byla bardzo neispokojna i plakala... a te wymioty po jedzeniu sa? czy jak?
 
Ja jestem zdania, że powinnaś wybrać się do pediatry i przebadać dziecko... O refluksie już sporo słyszałam, wiem że objawia się właśnie wymiotami, bardzo wiele dzieci to ma. Czasem mija samo, więc nie martw się jakby co :)
 
Witam. Moja córcia od soboty wygląda na chorą (kaszel, katar, początkowo temperatura). Byłam u dwóch lekarzy, nic nie stwierdzili. Dziś zaczęły się wymioty, znów byłam u lekarza, kazano podać jej Acidolac. Po powrocie od lekarza znów zaczęły się wymioty. Po podaniu Acidolacu usnęła. Ostatnio zmieniłam jej mleko z Bebilon na Bebiko oraz ząbkuje. Przy ząbkowaniu miała kaszel i katar, ale nie wymioty! Nie wiem co już mam robić.

możliwe że katar jej spływa do gardła dziecko nie umie sobie z nim poradzić to jak flegma w gardle dziecko nie wypluje i ma odruch wymiotny ....i przez to wymiotuje
a kaszel i katar przy ząbkowaniu czasem się pojawia przez to że organizm dziecka jest bardziej osłabiony i zaraz coś złapie :sorry2:

ja bym poleciła odciągać katar jak najczęściej i oklepać dziecko głową lekko w dół i psikać euphorbium do noska :tak:

moja jeszcze czasem wymiotuje przy zapaleniu gardła ale jeśli twoje dziecko ma czyte to raczej obstawiam ściekający katar niestety lekarzem nie jestem wiec tylko tyle mogę doradzić ;-)
 
Ja jestem zdania, że powinnaś wybrać się do pediatry i przebadać dziecko... O refluksie już sporo słyszałam, wiem że objawia się właśnie wymiotami, bardzo wiele dzieci to ma. Czasem mija samo, więc nie martw się jakby co :)

Co mija samo? Chyba tok twojego myślenia, wiesz? Nie masz pojęcia, o czym mówisz. Ulewanie mija samo, bo to naturalne zjawisko, reakcja organizmu, refluks to poważne schorzenie i nie mija sam z siebie. Leczyłam dziecko kilka lat, groziło mu zwężenie przełyku i operacja, wciąz gastroskopie, leczenie, płacz, wymioty, kolejne rundy po lekarzach, zmiany leków, z Losecu na Controloc, z Controlocu na inny bezsens, lekarzom zajęło dwa lata dobranie Polprazolu, który pomógł mojemu dziecku z tego wyjść. A nadal obowiązkowa dieta, zakaz chipsów, smakołyków którymi racza się inne dzieci, przypraw... Weź to wytłumacz pięciolatce, jak jesteś taka hop do przodu, dlaczego inne dzieci mogą jeść to, co chcą, a ona nie. I zastanów się zanim coś napiszesz...
 
Jej, nie denerwuj się :( Pomyliłam się... Przepraszam. A teraz Twoje dziecko już dobrze się ma, poza dietą?
 
reklama
KAROLINA a do kiedy córeczka ulewała i jakie miała jeszcze objawy refluksu. Moja Paulinka ulewała bardzo dużo do 6 miesiąca. Później przestała. Choć był w 7 miesiącu taki tydzień że wymiotowała i nic poza tym więcej się nie działo (brak temp, brak płaczu i marudzenia). Zmieniłam mleko i przestała. Sporadycznie zdarzy się jeszcze taki incydent. A o tym żeby zrobić badanie moczu to pisałam dlatego że bardzo często w chorobach ukł moczowego pojawiają się wymioty. A badanie ogólne moczu jest tanim badaniem i nieinwazyjnym, więc można je zrobic bez żadnej szkody dla dziecka.
 
Do góry