reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

hej klucha ostatnio własnie się dowiedziałam że nie może mnie zwolnić choć moja szefowa jest taka że powiedziała mi kiedyś że jak będę w ciąży to nie ma dla mnie żadnej pracy :crazy: dlatego się bałam... no i słyszałam teżże dopiero od 3 miesiąca nie może mnie zwolnić... nie wiem jak tiu jest dokładnie .....
i jeśli chodzi o to kiedy chciasłabym się zwolnić to chciałabym jak najszybciej.... stoję po 10 h w sklepie i nawet nie mam na czym usiąść....:baffled:vczasami czuję że się osówam na ziemię.... a jak wracam z pracy to nie mam siły nawet jeść....:eek:
mam już tą kartkę do wypełnienia na maternity benefit tylko dokładnie nie wiem gdzie mam się z tym udać :-(
a z jakiego miasta jesteś ??? jeśli można wiedzieć....
 
reklama
Ka...M ja chyba czegoś nie rozumiem. Chcesz się starać o Maternity Benefit?
Na ten zasiłek można przejść po upłynięciu 24 tyg ciąży, a patrząc na twój suwaczek widzę, ze jesteś dopiero w 8 tyg.
 
Ka...M ja chyba czegoś nie rozumiem. Chcesz się starać o Maternity Benefit?
Na ten zasiłek można przejść po upłynięciu 24 tyg ciąży, a patrząc na twój suwaczek widzę, ze jesteś dopiero w 8 tyg.


Tak chce się o to starać... ale to nie jest że można w 24 tyg dopiero brać.... tylko on trwa 26tyg. więc mogę powoli zaczynać zbierać i wysyłać papiery.... mam zaqmiar wziąść 22 tyg przed porodem a później 4 tyg po porodzie i mogę jeszcze wziąść 16 dni bezpłatnego urlopu
 
Od 1 marca 2007 zasiłek macierzyński jest wypłacany przez okres 26 tygodni. Aby otrzymywać zasiłek macierzyński przez okres 26tygodni należy przejść na urlop macierzyński po 1 marca 2007.
Na urlop należy przejść na 2 do 16 tygodni przed końcem tygodnia, w którym ma mieć miejsce rozwiązanie.
Jeśli dziecko urodzi się po terminie a kobiecie przysługuje mniej niż 4 tygodnie urlopu macierzyńskiego, może ona wydłużyć urlop macierzyński do okresu 4 tygodni po porodzie. W takich okolicznościach zasiłek macierzyński będzie wypłacany do momentu, kiedy dziecko będzie miało 4 tygodnie. Należy poinformować Wydział ds. Zasiłku Macierzyńskiego Ministerstwa Spraw Społecznych i Rodzinnych poprzez przesłanie listu od lekarza rodzinnego zawierającego datę urodzenia dziecka.
 
No i masz.... a ja słyszałam że mogę już zaczynać się starać i nie muszę być 16 tyg przed rozwiązaniem tylko że powinnam mieś opłacone składki psri prze 39tyg w ciągu ostatnich 12 miesięcy... a ja mam... nawet więcej....
może to jest alboo albo... że albo po 24 tyg ciąży albo jak się ma te składki to wcześniej
nie wiem już sama.... ...
 
Zasiłek macierzyński -Information from CitizensInformation.ie

Tu znajdziesz potrzebne informacje.
Papiery musisz składać na sześc tygodni przed planowanym przejściem na zasiłek.
A cztery tygodnie wcześniej musisz powiadomić prawodawce o zamiarze przejścia na urlop wychowawczy.
Jako ciężarna nie możesz robić overtime'ów nawet jeśli byś chciała.Czyli max 40 godz tyg. No i nie możesz pracować w godzinach nocnych.
Możesz poprosić swojego lekarza o napisanie listu do pracodawcy jakich czynności nie możesz wykonywać ze względu na ciąże. No i oczywiście powiadamiając pracodawce o ciąży musisz dostarczyć zaświadczenie od lekarza stwierdzające ciąże.
 
dzięki wielkie za stronkę.....
wiem że nie mogę pracować w nocy..
ale to mi jet nie potrzebne... ja pracuję w sklepie jubilerskim tyle że czasdem od muszę otwierać od 10 do 20.... i cały czas muszę stać na sklepie sama i pilnować ludzi....:baffled:więc nie mam w takim wypadku żadnej przerwy... da się wytrzymać ale w niektóre dni napra:baffled:wdę wolałabym w łóżku zostać....
 
Working Hours

The maximum an employee should work in an average working week is 48 hours. This working week average should be calculated over a four-month period. There are however some exceptions to this average period.
Breaks

Employees are entitled to;

  • A daily rest period of 11 consecutive hours per 24 hours
  • A weekly rest period of 24 consecutive hours per seven days, following a daily rest period
  • A 15-minute break if working 4.5 hours.
  • A 30-minute break if working six hours.
Payment for breaks is not a statutory entitlement. Some industries are covered by Registered Employment Agreements (REA's) and Employment Regulation Orders (ERO's), which may contain regulations regarding breaks.





Każdy pracownik ma prawo do przerwy, tym bardziej ciezarna. Ty jestes chroniona przed bezprawnym zwolnieniem z pracy za domaganie sie swojich praw. Jesli pracodawca bedzie stwazal ci problemy powinnas pujsc do Citizens Information. Oni ci pomoga. U nas w Longford raz w tyg przyjmuje polski doradca, moze u ciebie tez.
 
reklama
B ędę musiała się dowiedzieć bo mieszkam w okolicach Ennis... więc może tam albo w Limerick....

naprawdę bardzo Ci dziękuję ,... bo bałam się że mnie zwolni...,. mam taką szefową że powiedziała mi że jak będęw ciąży to nie mam pracy... a ostatnio dodała że przytyłam i jak nie schudnę to będzie musiała znaleźć kogoś namoje miejsce bo jej sklep trzeba ładnie prezentować....
normalnie załamuje mnie ta kobieta czasami....:confused2:
 

Podobne tematy

Do góry