reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

no raczej,.. z tego co zauważyłam....
wiedziąła że jest w ciąży i nie oznajmiła szefowej przy zatrudnianiu tylko na 2 dzień...
ja bym tak nie mogła... bo to wstyd człowiekowi w oczy spojrzeć....:baffled:

nie wiem co zrobi moja szefowa ale postanowiłam że jej jednak powiem...
dzisiaj tak się fatalnie czułam.... że szkoda gadać...:eek:
jak mnie zwolni to podobno mogę jej założyć o to sprawę.,,,
bo zwolnienie byłoby bezpodstawne a po 2 wiadomo bvy było wtedy że zależałoby jej na tym żeby nie płacić...
podobno jak pójdę na L4 to będzie musiało mi wpływać co tydzień 80% mojej kwoty...
a jeśli mnie zwolni nie wpłynie nic..... na dodatek będzie miałą problemy w sądzie....


co tydzień 80 % :szok: pomieszałaś :-p
za L4 przysługuje 80% ,ale koebieta w ciąży na L4 nie dostaje przypadkiem 100% wynagrodzenia ?
kurde gdzie ja to czytałam
Ja też bym tak nie mogła,że dostarczyłabym zwolnienie po krótkim terminie zatrudnienia.Chyba że choroba lub jakieś problemy to tak,ale nie tak chamsko

Ritmusia to samo pisałam,że na czas określony nie może zwolnic-ale cały czas miałam na myśli umowę o pracę,a K...M nie napisała chyba ze jest zatrudniona na nieokreślony.
 
reklama
tak co tydzień 80%
bvo u nas są wypłaty co tydzieeń..
więc jakbym pracowała 5 dni w tyg tak jak powinnam to miałabym normalnie ok 350e tygodniowo.... a z tego jak nie będę już pracować będzie płacić 80%
jak mnie zwolni.... to nie zapłaci nic.... ale ja mogę iść do sądu i założyć jej sprawę o bezpodstawne zwolnienie.... i zostawienie mnie besz środków do życia;-)
 
tak co tydzień 80%
bvo u nas są wypłaty co tydzieeń..
więc jakbym pracowała 5 dni w tyg tak jak powinnam to miałabym normalnie ok 350e tygodniowo.... a z tego jak nie będę już pracować będzie płacić 80%
jak mnie zwolni.... to nie zapłaci nic.... ale ja mogę iść do sądu i założyć jej sprawę o bezpodstawne zwolnienie.... i zostawienie mnie besz środków do życia;-)

heh też bym chciała wypłatę co tydzień :tak:
a skąd wiesz,że 80%.Kurcze chodzi za mną pewny tekst,że powinno być 100% :rofl2: blee nie umiem znaleźć :rofl2:
 
sczytaam trochę w necie
ale też siostra dała mi gazetę "FAKT" pewnie mama jej wysłała jak ona była w ciąży
i tam było napisane że mam prawo do 26 tyg urlopu macieżyńskiegoego płatnego z czego 4 tyg muszą być wzięte po urodzeniu dziecka czyli 24 przed porodem no i będę miała wpłacane od 220e do 280e tygodniowo czyli to jest 80% no i wiem już że szefowa nie może mnie zwolnić:tak: bo odprowadza za mnie składki PRSI
więc w takim wypadku mam wyje... na to i w jak najszybszym czasie jej powiem... hiiii będzie baba w szoku..... a ja nie będę musiała stać po 10h w sklepie i nie będę musiała dźwigać towaru....:-pa później pójdę na zwolnienie bo napewno do końca nie wytrzymam.... u nas strasznie dużo klientów jest w wakacje ...
 
sczytaam trochę w necie
ale też siostra dała mi gazetę "FAKT" pewnie mama jej wysłała jak ona była w ciąży
i tam było napisane że mam prawo do 26 tyg urlopu macieżyńskiegoego płatnego z czego 4 tyg muszą być wzięte po urodzeniu dziecka czyli 24 przed porodem no i będę miała wpłacane od 220e do 280e tygodniowo czyli to jest 80% no i wiem już że szefowa nie może mnie zwolnić:tak: bo odprowadza za mnie składki PRSI
więc w takim wypadku mam wyje... na to i w jak najszybszym czasie jej powiem... hiiii będzie baba w szoku..... a ja nie będę musiała stać po 10h w sklepie i nie będę musiała dźwigać towaru....:-pa później pójdę na zwolnienie bo napewno do końca nie wytrzymam.... u nas strasznie dużo klientów jest w wakacje ...

to może nie mów jej narazie,dopiero jak dostarczysz L4 może :rofl2: a jak się czujesz
 
salemika tu nie ma czegos takiego jak l4
ka...m przepisy sie pozmienialy troche jezeli rodzisz dziecko w 2009 to oni biora pod uwage skladki prsi z roku 2007 i 2008 jezeli masz zaplacone minimum 39 skladek to macierzynski ci sie nalezy. minimum to 230 euro. i naogol to sie dostaje, dodatkowo po porodzie jeszcze w szpitalu wypelniasz forme o child benefit o co miesiac dostajesz sto pare euro ile nie pamietam jak urodze to ci powiem. co do ilosci tyg to po 26 tyg platnych mozesz wziasc 26 tyg nieplatne jezeli twoje skladni prsi siegaja 52 tyg i wiecej.
pomysl kiedy chcesz isc na macierzynskie bo pracujac jak najdluzej przynajmniej do 6 msca dluzej ta kasa ci bedzie wplywac a jak tak szybko pujdziesz to szybko ci sie skonczy i bedziesz z malym dzieckiem i bez kasy. forme na materniy benefit musisz wyslac 6 tyg przed planowanym odejsciem z pracy
 
salemika tu nie ma czegos takiego jak l4
ka...m przepisy sie pozmienialy troche jezeli rodzisz dziecko w 2009 to oni biora pod uwage skladki prsi z roku 2007 i 2008 jezeli masz zaplacone minimum 39 skladek to macierzynski ci sie nalezy. minimum to 230 euro. i naogol to sie dostaje, dodatkowo po porodzie jeszcze w szpitalu wypelniasz forme o child benefit o co miesiac dostajesz sto pare euro ile nie pamietam jak urodze to ci powiem. co do ilosci tyg to po 26 tyg platnych mozesz wziasc 26 tyg nieplatne jezeli twoje skladni prsi siegaja 52 tyg i wiecej.
pomysl kiedy chcesz isc na macierzynskie bo pracujac jak najdluzej przynajmniej do 6 msca dluzej ta kasa ci bedzie wplywac a jak tak szybko pujdziesz to szybko ci sie skonczy i bedziesz z malym dzieckiem i bez kasy. forme na materniy benefit musisz wyslac 6 tyg przed planowanym odejsciem z pracy

ale przecież jej facet jest jeszcze ...? to bez kasy nie zostanie ;-)
ale głupie te przepisy są,a do tego 6m-ca może ją pracodawca nie trzymać,ja nie wiem na jaką umowę pracuje i na jaki czas
 
no tak w sumie jest przyplyw gotowki.
c do 6 msca to tak se walnelam, pracujesz do puki tak naprawde masz ochote ale choc tak do polowy. ja na macierzynskie odeszlam dwa tyg temu.
tu jezeli cie zatrudni ktos to zadko daje ci umowe na okreslony czas na ogol albo nie dostajesz jej wogole albo na czas nieokreslony ja nigdy nie mialam umowy podpisanej ale moja szefowa wszystko legalnie placila i jest oki
 
no tak w sumie jest przyplyw gotowki.
c do 6 msca to tak se walnelam, pracujesz do puki tak naprawde masz ochote ale choc tak do polowy. ja na macierzynskie odeszlam dwa tyg temu.
tu jezeli cie zatrudni ktos to zadko daje ci umowe na okreslony czas na ogol albo nie dostajesz jej wogole albo na czas nieokreslony ja nigdy nie mialam umowy podpisanej ale moja szefowa wszystko legalnie placila i jest oki

no to pracodawca wporządku :tak:
K...M ma obawy,że ją zwolni jak tylko się dowie o ciąży
 
reklama

Podobne tematy

Do góry