reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

czesć Babeczki:) Co się dzieje???? Kurcze nie mam czasu na nic dzisiaj. Przeleciałam parę stron tylko.
1. Ola PM. wszystkiego naaaaaaaj!!!!!!!!
2. Kroptusia rodzi??? co gdzie kiedy????
3. Poza tym nic nie wiem. Jakiś szybki skrócik???
Buziole!!!!!!!!!
 
reklama
Czesc dziewczyny.Ja jestem po sprzątaniu,trzeba było ogarnąc w domku,a teraz mam czas i zadnych planów na dzisiaj:-)Olu niewazne ile konczysz lat,czeka na Ciebie cały świat.Czasu nie marnuj zyj na całego,z całego serca życzę Ci tego!!!!!!!!!!!!!!!
 
Andziuchyba już podjęłaś decyzję w sprawie ogrzewania domu, ale napiszę jak jest u mnie.

Dom ma 160 m, więc podobny do Twojego.
Mamy piec na miał, ale można w nim palić wszystko. Zdecydowaliśmy się na taki z wielu powodów.Po pierwsze po kupieniu domu pierwsze co chcieliśmy zrobić to ogrzewanie, więc zależało nam na czasie. Gazu na naszej działce nie ma, więc podłączenie byłoby drogie i czasochłonne.
Po drugie mamy w najbliższej rodzinie osobę, która ma firmę sprzedającą węgiel i miał. Koszty dla nas są więc niewielkie.
Nasz piec to też taki mały komputer, więc nie jest to męczące i trudne. Całą zimę było bardzo ciepło, więc jestem zadowolona.
Mamy dużą piwnicę i jest na to wszystko miejsce.
Wycieliśmy mnóstwo starych drzew na działce i mamy teraz drewna na całą jesień.

Co do kosztów- niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile potrzebujemy miału na cały okres grzewczy, ponieważ my grzaliśmy nawet jak nie było zimno i nie było takiej potrzeby. Całe poddasze było w stanie surowym zamkniętym i robiliśmy tam wylewki i tynki. W związku z tym musiało być ciepło,żeby wszystko szybko schło. Tak więc grzejąc bez oszczędzania zużyliśmy 7 ton miału.
Jest to około 2800 na cały okres grzewczy. Myślę,że nie dużo. Oczywiście całą zimę wodę grzejemy też w ten sposób.
Myślę,że w tym roku zużyjemy maksymalnie 5 ton, bo drewna mamy na całą jesień :tak:
Czyli koszt około 2 tyś- oczywiście my zapłacimy dużo mniej ze względu na rodzinkę:-)
Myślę,że się opłaca, choć gaz jest pewnie wygodniejszy.
Gdybym teraz budowała dom nie wiem na jakie ogrzewanie zdecydowałabym się, bo wiadomo,że przy budowie jest czas na plany i podciąganie mediów.
No to się rozpisałam.


Miłego weekendu!!!
 
Andziuchyba już podjęłaś decyzję w sprawie ogrzewania domu, ale napiszę jak jest u mnie.

Miłego weekendu!!!

Loree - tak podjęłam taką, że podciągniemy gaz a zobaczymy, co będzie tańsze:tak:
dla nas ogrzewanie węglem też nie jest pracochłonne - tylko moment zrzucenia węgla do kotłowni jest męczący dla M - bo on to robi, a steruje się piecem przez komputerek wbudowany w piec:tak: w dodatku podajnik sam dawkuje węgiel i trzeba go tylko zasypać co 5-6 dni:tak:
tylko węgiel poszedł w góre - gdybyśmy o tym wiedzieli 3 lata temu, to kupilibyśmy piec na miał a nie na ekogroszek:sorry2:
 
Wiem,że normalnie tona miału to koszt około 400 zł, więc jeśli trzeba na całą zimę 5 ton, to jest tanio.
Nie wspominam o tym,że po remoncie mogliśmy spalić wszystkie kartony;-)

Andziu i Madzia dziękuję za zaproszenie.Buziak
 
Witam,

Nie wiem co u Was bo zwykle zwijam sie w rulon i kwicze w lozku, ale moze dzis nadrobie....Standardowo spalam od 2-3 i po spaniu, ale spoko to "dopiero" taka 4-5 nocka, co tam godzina snu w 9mc przy jednym juz dziecku "wystarczy"....A tak na powaznie zwijam sie kolejny dzien i kolejna noc i chyba jakis efekt jest bo o 3.00 odszedl mi czop sluzowy wiec cos sie zaczyna czyzby dziac ??:tak:;-);-)o skurczach nie pisze bo sa od paru dni tyle ze nieregularne za to dzis od 4.00 daja w kosc....czekam wiec na rozwoj akcji...chyba do 2 tyg urodze co :-p:-p...

...Poczytam co u Was poki brzuch daje nie tak mocno w kosc....

Oj juz niedługo dzieciątko bedzie na swiecie;-)

Dzień dobry :-D Wpadłam z kawką. Ma któraś ochotę? :-D





Witaj asiq:-)

OLu
454cp35bg5.jpg


Dorosłości to namiastka gdy nadejdzie "osiemnastka", śmiało ściągaj swój pas cnoty, chłopcy wezmą Cię w obroty, tańcz od rana do wieczora na skrupuły przyjdzie pora, by Cię nie dopadły gary i ględzący wciąż mąż stary!

superowe misiaczki i wierszyk:-)



Jadę na wesele, wypiję wasze zdrówko. Miłego weekendu!!

Baw sie dobrze i udanego weekendu:tak:

Witam jestem pewna że Koprusia dzisiaj urodzi :-):-):-):-)

Oj ja tez tak mysle jak nie dzisiaj to juterko:tak:
 
Witam,

Nie wiem co u Was bo zwykle zwijam sie w rulon i kwicze w lozku, ale moze dzis nadrobie....Standardowo spalam od 2-3 i po spaniu, ale spoko to "dopiero" taka 4-5 nocka, co tam godzina snu w 9mc przy jednym juz dziecku "wystarczy"....A tak na powaznie zwijam sie kolejny dzien i kolejna noc i chyba jakis efekt jest bo o 3.00 odszedl mi czop sluzowy wiec cos sie zaczyna czyzby dziac ??:tak:;-);-)o skurczach nie pisze bo sa od paru dni tyle ze nieregularne za to dzis od 4.00 daja w kosc....czekam wiec na rozwoj akcji...chyba do 2 tyg urodze co :-p:-p...

...Poczytam co u Was poki brzuch daje nie tak mocno w kosc....


Witam sie laseczki, ja tak z doskoku, zebyscie omnie nie zpaomniały:)

Sylwia
trzymam kciuki. Na pewno w weekend urodzisz:-)

Eve- weź się do nauki przed obroną, i nie ucz się o owulacjach tylko o kanalizacjach:wściekła/y:

OLA - wszystkiego najlepszego!
1838_mty_kwiatek.jpg

 
reklama
Witam się popołudniu;-) ja dzisiaj na obiadek zupkę "witajcie wszyscy razem":-D no i niestety mam gości dzisiaj a tak mi sie nic nie chce:-)
 
Do góry