reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar - kilka pytań ...

kamila_0502

szczęśliwy
Dołączył(a)
8 Sierpień 2009
Postów
179
Witajcie. Wczoraj mialam zakladany pessar (19 tc) Jestem po dwóch poronieniach :-( i lekarz mi go założyl z powodu krótkiej szyjki (32mm) biore również luteine dopochwowo i zauwazylam ze przy wkladaniu jej czuje ten pessar bardzo nisko od samego poczatku... zastanwiam sie czy to normalne czy sie moze nie zsunal? Czy ktoras z was tez tak miala? Wizyte mam dopiero za 3 tygodnie i sie troche tym martwie. Chce zeby tym razem wszystko sie udalo i dzidzius urodzil sie zdrowy i w terminie. Bardzo prosze o dopowiedz Panie ktore mialy z doczynienia z pessarem... Pozdrawiam
 
reklama
Hej,ja mam krazek i jest wszystko ok.Mam rozwarcie na 1,5 cm,jestem w 31 tc,krazek nosze od 28 tyg.Jak wkladasz tabletke nie powinnas go czuc.Idz do gina,bo moze sie coś dziac a jak zsunie krazek z szyjki to mozesz wczesciej urodzić.Ja tez sie oszczedzam ,duzo leże i nie dzwigam.
 
Dziękuje dziewczyny... skontakotwalam sie z moim ginem dla świetego spokoju i już wszystko jasne ;))) :-):-):-) Wszystko jest ok :-)
 
Teraz jestem juz spokojniejsza bo na poczatku balam sie ze moze sie zsunął... na szczęście nie... niech sobie siedzi lepiej na właściwym miejscu :-) Musze jeszcze poprosi lekarza o jakieś globulki przeciwzapalne bo nic mi nie dal a ja infekcji wole unikac...
 
Witam,
jestem w 23 tc, wczoraj wrociłam z 2 tyg pobytu w szpitalu. Mialam skurcze i napiety brzuch, okazalo sie ze szyjka zaczela sie skracac, a rozwarcie na pol opuszka. Załozono mi passer oraz biore fenoterol (mimo to skurcze czasem wystepuja) Dzisiaj zauwazylam ze mam uplawy lekko rozowe. Zaczynam sie obawiac, bo nie wiem czy po zalozeniu pessara moze cos takiego byc. Prosze o odpowiedz jesli ktos cos na ten temat wie.

Pozdrawiam
 
Ja też mam pessar od dwóch tygodni. Mam po nich większe upławy niż zwykle co jest rzeczą podobno normalną ale nie są one różowe. Myśle że powinnaś skontaktowac sie z lekarzem... tak dla świetego spokoju. Moze to nic groznego ale lepiej dmuchac na zimne. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego zycze!!
 
Możliwe że miałaś podrażnione ścianki jak zakładali Ci pessar ale lepiej powiedziec o tym gin. Ja miałam też pessar wytrzymał do końca ciąży. Myślałam że przy takich skurczach jakie miałam mimo brania fenoterolu po ściągnięciu pessara wszystko nagle się zacznie zresztą mój gin też tak myślał i wysłał mnie do szpitala na ściągnięcie jego i w 38 tyg ściągneli mi ( środa ) a dopiero w pon odeszły mi nagle wody bo pękł pęcherz na górze i we wtorek urodził się malutki szkrabek.
Życzę dużo wytrwałości, na pewno dotrwacie do końca i będziecie się cieszyć ze swoich pociech.
 
reklama
Zadzwoniłam do gin, powiedzial ze czasem zdarza się tak, że pessar gdzieś obciera, i żebym poczekała czy ustanie. Faktycznie, następnego dnia wszytsko się skończyło. W czwartek idę do kontroli. Też biorę fenoterol a mimo to mam kilkanaście skurczów dziennie. Jeszcze tylko 113 dni i zobaczę mojego brzdąca, Oby już wszystko poszło gładko jak u Ciebie.
 
Do góry