reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiać maluszka... ?

Kiedy dziecku się regulują jakieś dwie drzemki:confused: Myślę i nie mogę sobie przypomnieć jak to było z Patrycją;-)

U nas jest 1 drzemka ok 10.00 trwajaca 30min, pozniej spacer-sen ok 2-3h i po poludniu ok 18.00 kolejna drzemka 30 min i pozniej wieczorny sen ;-)
 
reklama
U nas....zasypianie do 19:00, potem w zależności od nocy .... 24 lub 2 lub 4 a potem kolejne jedzonko po ok.3h, a na dzień budzimy się ok. 7 ... trzeba wstać, żeby Patulę do przedszkola zawieźć. :-)

A dzień mamy wg schematu: 2h aktywności, 1h snu...i tak ciągle....może się coś wydłużyć, gdy są sprzyjające warunki (spacer, jazda samochodem)

Kiedy dziecku się regulują jakieś dwie drzemki:confused: Myślę i nie mogę sobie przypomnieć jak to było z Patrycją;-)

u mnie 1 drzemka okolo 10-11 pozniej okolo 14--15 i okolo 18 no i trwaja okolo 40min do 1.20h jednak czasem Paweł potrafi pierwsza drzemke np od 11do 15 spac czyli 2 drzemki za jednym razem hehe i poznije okolo 18 z pol h wczoraj np spal okolo 11 a pozniej o 15 wiec dopiero poszedl spac na noc o 20 ... :)
 
u nas już wszystko od jakiegoś czsu jak w zegaarku (no prawie) :-p
o 5.30 karmienie, i dalszy sen o 8 karmienie i pobudka, o 11 karmienie i sen ok godzinki o 14 karmienie , o 17 karmieie i sen ok 30 min o 20 karmienie o 20.30 drzemka 30 min o 21.30 -22kąpiel o 22.-22.30karmienie i sen
to wszystko:tak:
 
Uleńka Antek śpi nieraz tak samo . Wszystko jest ok :) słodko wygląda.

Kilolek mnie też strasznie irytuję , że mały w zasadzi e wdziń nie zasypia bez pomocy, albo cyc , albo wózek , albo samochód... I nie mam pomysłu co z tym zrobic . Może po prostu ten typ tak ma - grunt , że w nocy jest dobrze:)
 
Uleńka Antek śpi nieraz tak samo . Wszystko jest ok :) słodko wygląda.

Kilolek mnie też strasznie irytuję , że mały w zasadzi e wdziń nie zasypia bez pomocy, albo cyc , albo wózek , albo samochód... I nie mam pomysłu co z tym zrobic . Może po prostu ten typ tak ma - grunt , że w nocy jest dobrze:)
moja mała w dzień zasypia przewa znie po jedzonku rano przy cycu a wieczorem zawsze muszę ją ponosić albo kołysać na kolanach poklepując po tyłeczku:-D
 
u nas już wszystko od jakiegoś czsu jak w zegaarku (no prawie) :-p
o 5.30 karmienie, i dalszy sen o 8 karmienie i pobudka, o 11 karmienie i sen ok godzinki o 14 karmienie , o 17 karmieie i sen ok 30 min o 20 karmienie o 20.30 drzemka 30 min o 21.30 -22kąpiel o 22.-22.30karmienie i sen
to wszystko:tak:
jej... jakie długie przerwy w karmieniu !! ja muszę karmić co 1,5 godziny,no chyba że śpi, ale nie zdarza jej się już teraz spać dłużej niż 3 godziny.

Moja mała ma rano ok 9.00 godzinną drzemkę w wózku ale musze ja chwilke powozic, najlepiej w kuchni przy włączonym okapie :).

Potem śpi na spacerze, a popołudniu ziewa strasznie ale w wózku jęczy albo się rozbawia i chce zasypiać tylko przy piersi. Tylko że przy tej piersi sie strasznie szarpie i jeczy i juz sama nie wiem czy chodzi o to ze jest głodna i za wolno leci, czy nie jest glodna i sie wkurza ze w ogóle leci :)

Czy wasze dzieciaki po wieczornym zaśnięciu częstosię wybudzają ?
Alutka prawie zawsze przynajmniej raz sie rozbudza i troche jeczy i poplakuje z zamknietymi oczami przez sen, ale jak przy niej postoje to przewaznie sama zasypia. Czasami jest gorzej - dziś np. 3 razy się rozbudzala mocno z placzemi musialam ją brać do cyca...
 
U nas dalej noce masakryczne:baffled: dzis tez zasnela ok 19:30 a o 20:30 obudzona i znowu cyc :baffled: i spi dalej...i tak do rana ciagnac pewnie bedziemy, ja juz padam na pysk, czytam Was tu ale malo jarze:-D
Chce isc z nia do lekarza - dzieci zdrowe sa w srode dopiero, a nie jutro jak myslalam. Wiec pojdziemy w srode, zobaczymy co powie, zrobimy mocz. mysle ze jak by to byly zeby to mialaby dziaselka spulchnione lub czerwone chociaz a ja tam nic nie widze - choc Joasia tak mieli jęzorem, ze trudno zobaczyc cokolwiek :-D Niby pcha raczki do buzi, ciagle cos gryzie, ale normalka od dawna.
 
dziunka24. może to jakiś kryzys:confused: Arek też tak miał....coś koło 2 tygodni w nocy strasznie mi się budził....co godzinę, 1,5h lub 2h...i też cyc - ssał i spał. Przetrwaliśmy i od 3 nocy "powrócił" normalny :)confused::-)) sen
Tak więc...wytrwałości życzę:happy2:
 
reklama
U nas....zasypianie do 19:00, potem w zależności od nocy .... 24 lub 2 lub 4 a potem kolejne jedzonko po ok.3h, a na dzień budzimy się ok. 7 ... trzeba wstać, żeby Patulę do przedszkola zawieźć. :-)

A dzień mamy wg schematu: 2h aktywności, 1h snu...i tak ciągle....może się coś wydłużyć, gdy są sprzyjające warunki (spacer, jazda samochodem)

Kiedy dziecku się regulują jakieś dwie drzemki:confused: Myślę i nie mogę sobie przypomnieć jak to było z Patrycją;-)
u nas pierwsza drzemka 40 minut o 9, pottem dwie godziny na spacerze od 12 i godzina o 16
u nas jak skończyl miesiąc to zaczęly się drzemki regulować ale ja zwracam na to sporą uwagę
 
Do góry