reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

Ja stosuję wodę morską codziennie , raz dziennie , na noc...tak zresztą zalecił mi lekarz. Hmm,,,ale jaki argument Ci podała? Bo ja nadal nie wiem,co złego może spowodować woda morska? Co konkretnie może uszkodzić w tej śluzówce? Wiem,że np. częste odciąganie aspiratorem może wysuszyć...i dlatego stosuje się wodę morską,aby nawilżać. Pytam,bo lekarze powtarzają tak sprzeczne teorie,że czasami zastanawiam się czy aby na pewno wszyscy medycynę kończą:)

Mój synek ma obecnie katarek, który jest pozostałością po przeziębieniu. Gdyby nie woda morska to nie mogłabym wcale ściągnąć kataru i pewnie już bylibyśmy po zapaleniu oskrzeli. Syn ma niestety katar, który zalega i nie chce wcale spływać....nawet aspirator nie zawsze daje rade...Po wodzie morskiej jestem chociaż w stanie odciągnąć to co zalega w nosku
 
reklama
Tak jak piszesz - co lekarz to inna opinia. I nie wiadomo kogo słuchać.
Nam jedna lekarka kazała psikać wodą morską z dodatkiem miedzi (bo działa antybakteryjnie). Kupiliśmy Sterimar - nie polecam nikomu, bo jest pod olbrzymim ciśnieniem i nawet mnie piekło w nosie, kiedy spróbowałam sobie tym psiknąć, a co dopiero musiała czuć mała dzidzia!
Inna lekarka stwierdziła, że katar już będzie zawsze, bo to alergia na kurz :szok:
Dopiero trzecia babka kazała nam odstawić wodę morską i to poskutkowało :tak: Widocznie to też zależy od dziecka, może moje mają jakieś szczególnie wrażliwe noski.
Niedawno też przerabiałam katarek i też pomagałam sobie wodą morską (mam Disnemar i jest super). Ale wystarczyło psiknąć 1-2 razy dziennie i katar przeszedł dość szybko - u jednej po 3 dniach, u drugiej po 5 :-)
 
mysle ze po prostu twojemu maleństwu sie nosek czysci. moj tez tak mial, zwlaszcza ze on ulewal i mu sie troszke do noska tego dostawalo i od tego tez czasami kasłał. u nas trwa to juz 4 miesiace. a my nie odciagalismy bo mu to nie przeszkadzalo i nie mial zatkanego noska. dobrze robi polozenie na brzuszku albo noszenie na rekach twarza w strone podlogi bo wtedy wydzielina z noska sama wyplywa.
 
Hej.Moj Kubus ma 12 tygodni i katar mial juz 3 razy,ale tylko jeden dzien.Ja natychmiast jak zauwazylam katarek kroilam 4-5 zabkow czosnku kladlam na talerzyk i stawialam przy glowce dziecka taka naturalna inhalacja.Od pierwszych dni stosuje masc majerankowa nie tylko na zewnatrz noska ale rowniez i w srodku( uzywam patyczka do uszkow) oprocz tego stosuje sol morska co 4 godziny. Rowniez smaruje klatke piersiowa i plecyki Baby Rub to cos takiego jak Vick ale dla dzieci .Od pierwszych dni podaje pzregotowana wode do picia- pozdrawiam:angry:
 
kleopatra123 ale przeczytaj dokładnie ulotkę od maści majerankowej, tylko do stosowania zewnętrznego, a ty takiemu maluchowi wpychasz to do nosa?? :szok:
 
moja córeczka obecnie ma straszny katar tz już jej ciut lepiej
czyszczę jej nosek solą morską, gruszką, zakraplam nasivin a pod noskiem smaruję maścią majerankową
na noc nóżki smaruje olejkiem kamforowym i nakładam ciepłe skarpetki :)
 
Mój roczny synek, cierpi na wodnisty katar od ponad 6 mcy, stosowałam już wszystko. Na początku psikam mu do noska marimer, później odciągam fridą a na koniec psikam nasivin albo euphorbium(homeopatyczny środek). Prawdopodobnie jest to katar alergiczny więc w sobotę jadę na testy alergiczne z krwi. Ciekawa jestem co wyjdzie. Katar zaczął się od czasu kiedy wprowadziłam do jego diety gotowe dania. Karmię go jeszcze piersią więc, to nie mleko go uczula. Możesz śmiało podać maleństwu fenistil w kropelkach, to na alergię oraz tę fridę jest naprawdę rewelacyjna wycięgnie wszystko. Gruszki nie polecam
 
Może się mylę, ale czy testów alergicznych nie robi się przypadkiem dopiero po 3 roku życia dziecka? Mój Mateusz ma podejrzenie, ale lekarz nie bardzo chce go wysłać na testy ze względu na wiek
 
Ostatnia edycja:
reklama
My używamy Disnemar'u i mogę spokojnie polecić. Nosek się oczyszcza ładnie i dziecko nie ma problemu z oddechem. Kupiłam też aspirator NoseFrida, ale...boję się go użyć ;)
 
Do góry