reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko następne

pati1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2010
Postów
59
Witam wszystkich!! mam problem ktory mnie meczy i mam nadzieje ze mi pomozecie:) chodzi o to ze moj synek za dwa dni skonczy 4 miesiace..jest na Bebilonie pepti..wczoraj bylismy u neszego pediatry i Pani doktor przepisala nam Bebilon pepti 2..na opakowaniu jest napisane ze mozna podawac powyzej 5 miesiaca zycia..nie wiem co zrobic..czy isc jeszcze raz i poprosic o recepte na jedynke..czy ktoras z Was miala podobny przypadek??

http://tmp2.glitery.pl/te




[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-44271.png
 
reklama
Przewaznie jest tak, ze co innego zalecaja lekarze a co innego pisza producenci na opakowaniach. Jezeli pediatra zalecila tak a nie inaczej nie musisz sie obawiac, ze mleko podane miesiac wczesniej moze zaszkodzic twojemu dziecku, jezeli masz jednak watpliwosci skontaktuj sie z lekarzem i powiedz o swoich obawach, ale zapewniam, ze jezeli podasz dziecku to mleko nic mu nie bedzie. Moja coreczka miala trzeci miesiac jak pediatra poradzila jej zmiane mleka na "2" i zageszczania kleikiem bo Mala byla wiecznie glodna i miala problemy z ulewaniem pokarmu, dzisiaj moja coreczka ma osiem miesiecy i ma sie swietnie:-). Pozdrawiam.
 
My również na Bebilonie pepti 2:tak:
Mały go dostał od 5 m-ca i też mnie to dziwiło:confused: na noc zagęszczam mu kleikiem, a w dzień raz kaszka do mleka a drugi posiłek to kaszka na gęsto na bebilonie na tym mleku:tak:
Nie obylo się bez problemów z brzuszkiem niestety:-( i do dziś je ma, ale mały długo przyzwyczaja się do nowego mleka;-)
 
Mleko nastepne podaje się nie wcześniej niż po 4 miesiącu i decyduję o tym lekarz i rodzice więc wszystko jest w porządku.
 
dzieki dziewczyny za odpowiedzi..okazalo sie ze lekarka przepisala jak zwykle jedynke tylko ta w aptece zle przeczytala..widziala tam dwojke..ja nawet nie zwrocilam uwagi a maz byl w aptece..:D






 
Cześć wszystkim!
Ja z kolei mam trochę inny problem....moja mała jest aktualnie na Bebiko HA jednak od czasu wprowadzenia tego mleka robie zielone kupki które strasznie śmierdzą...to samo dotyczy bąków...Mała ma trochę problemów z kolkami -jednak nie płacze tylko strasznie się wierci nad ranem i jęczy-Rozmawiałam z lekarzem i powiedział że to mleko może byc dla niej po prostu za ciężkie i żebym przeszła na Bebilon Comfort. Czy któraś z was stosowała może to mleko???
 
hej,ja stosuje odpowiednik tego mleka,bo mieszkam w Irlandii i powiem Ci ,że moja mała miała kolki i właśńie jak zaczeliśmy stosować to mleko ,to trochę jej pomogło(i kupiliśmy butelki dr.browna),ale kupki też ma zielone,śmierdzące.Na początku myślałam ,że to po takim preparacie na bazie kopru włoskiego,ale teraz już od dłuższego czasu nie podajemy jej go,a kupki nadal zielone-ale wszystko jest ok.
 
reklama
Z tymi zielonymi kupkami to pewnie macie rację tylko do tego jest jeszcze ten straszny zapach....same zgniłe jaja :((. Dzisiaj rano podalismy pierwszą porcję z nowego mleka-Bebilon Comfort 1 ...i zobaczymy co to będzie. Mała jest w sumie coraz starsza i mam nadzieję że te "niby kolki" już niedługo jej ustapią. Do tej pory mleko przygotowywałam na wodzie mineralnej Żywiec Zdrój - tak doradziła lekarka z ośrodka zdrowia- ale juz też daję sobie z tym spokój bo te wody też zawierają różne składniki mineralne w tym właśnie żelazo.
 
Do góry