reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

reklama
mysza ażeś się nadźwigała:-D ja tez mam mydełko bambino ale kupiłam też z Hipp płyn do kąpieli pielęgnacyjny i w nim będę kapała małą wyłącznie a co kilka dni w mydełku, balsam do ciałka też Hipp bo niektóre maluszki lubia masaże i do buzi Hipp kremik ale jeszcze jakis z filtrem na słonko kupię, chyba nivea bo z hipp nie ma:no: jakby cos było ze skóra nie tak to oilatum zakupie. Do pupci zacznę od linomagu bo mam w domu ale mam też sudokrem który używałam non stop przy Emi i było git. Do oczu płatki i woda przegotowana a jesli jakas ropka w śladowych ilościach solą fizjologiczną przemyje. Do czyszczenia noska na początek zwitki z gazy jałowej namoczone w soli fizjologicznej, potem takie uturlane z waty i zwilżone ta solą. Pępek spirytus 70 proc. i patyczkami do uszu dla dzieci, uszęta też tymi patyczkami ale tylko zewnątrz. Oliwkę mam na wypadek ciemieniuchy a generalnie to ja jej właściwie uzywam:-p do szpitala biorę chusteczki pampers, linomag i sudokrem i bambino ochronny bo ja go uzywam tez do rąk:tak: u nas kapią w j&j w szpitalu.
 
U mnie w szpitalu kąpią następnego dnia po porodzie, normalnie po ludzku w wanienkach. Do tego zachęcają tatusiów, żeby sami wykąpali przy położnej. Z kosmetyków mam oilatum, linomag i jakąś próbkę sudocremu. Płatki dziecięce, Octenisept i patyczki dziecięce, sól morską do noska + fridę i to mój cały arsenał :D A, i oliwka hipoalergiczna Nivea, jakby się okazałą potrzebna, dla synka lub dla mnie ;)
 
olyv ja właśnie z tego samego powodu chcę kupić rożek usztywniany, zawsze wkładkę można wyjąć, ale widziałam jak u mojej bratowej się sprawdzał i dla mnie to ważny zakup
mysza ja zamierzam kupić jakieś gaziki w aptece i płatki kosmetyczne. Co do oilatum ja miałam własnie zamiar używać tylko tego płynu do kąpieli, ale właśnie na SR powiedzieli, żeby nie robić tak, że od pierwszych dni używać tego bez względu jaką dziecko ma skórę, że jak dobrze będzie tolerowało "zwykłe" kosmetyki to żeby lepiej używać takich. Ja zamierzam kupić jakiś płyn natłuszczający do kąpieli, krem typu linomag, krem na słońce.Oliwką nie zamierzam smarować bo po to mam płyn do kąpieli natłuszczający poza tym w lato jakoś może potęgować to potówki. Teraz jest taki trend im mniej tym lepiej. Chcę kupić z jednej serii zastnawiam się na hipp, ziajka lub penaten (j&j dużo osób uczula, nivea jakoś do mnie nie przemawia). Do pępka kupię oktanisept i patyczki takie do uszu do wycierania. Sudocrem mam ale też babka na Sr mówiła, żeby stosować go na takie "bardziej" odparzenia, a spokojnie można te delikatniejsze maści typu linomag
cynamonka co do używania kosmetyków to mam takie samo zdanie jak ty, co do mycia dziecka nieco inne, na SR też mówili by kąpac cidziennie i tak robią w szpitalu

Ja wczoraj poczyniłam zakupy na allegro 28 aukcji od jednego sprzedawcy. Dziś kupiłam opakowanie pampersów te 2 duża paczka.
jeszcze mnie czekają zakupy;
meble, łóżeczko, pościele (ale to później), poprzeprowadzce, poza tym torba i parasolka do wózka, śpiworek cienki i mały, rożek usztywniany, kosmetyki dla małej, prześcieradło do kołyski, laktator, niania, biustonosz do karmienia, tantum rossa, apteczne rzeczy dla małej typu sterimar itp, jeszcze jakieś drobiazgi ale nie pamiętam jakie - to tyle co pamietam na tą chwilę
 
tiffi - ja właśnie mam oilatum soft, ale tylko połowę, bo sama się w tym pultałam ;-) Zostawię dla małej w razie, gdyby coś się ze skórą działo. Kupiłam mydełko i krem bambino. Nie wiem jak się sprawdzi, ale ok. Do szpitala mam próbkę płynu do kąpieli z j&j. Na te 3 dni starczy. Nie będę tyle tragać. Mam też próbkę sudocremu, ale to jest wydajne. Do pupy mam linomag. Wczoraj mama przysłała patyczki do uszu, szczoteczki, grzebyczki, nożyczki do pazurków. Gazików mam trochę, bo strasznie drogo w aptece wychodzi. Muszę zamówić na allegro, widziałam tak u kogoś dużą paczkę za jakieś 5 zł.
Nie mam jeszcze soli fizjologicznej. Więc to chyba tyle. A i coś do pępka... Chyba spirytus.
Chusteczki nawilżone mam, ale będę się starała w domu przemywać przegotowaną wodą.
 
Mysza a linomag to maść czy krem?? to firmy ziołek??


ewa linomag jest i w kremie i w maści. Nie gra to wiekszej różnicy- tak mi powiedziała farmaceutka w aptece. Ja kupiłam krem bo szłam wedle wyliczanki" entliczek , petliczek...." i padło na krem:-D mam jeszcze tormentiol jakby były takie poparzenia jak przy Oliwce. Ale z zasady zaczne od linomagu. reszta kosmetyków to dzidziuś i bambino.
 
reklama
a do mnie wczoraj dotarl otulaczek i flanelki z motherhood, dzisiaj z allegro nose frida i reszta zakupow, cyzli blyskawica (zamowilam w poniedzialek po poludniu), polecam!
 
Do góry