reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie dróg moczowych u dziecka

natusa1988

Mamusia Maksia i Aleksa
Dołączył(a)
27 Maj 2010
Postów
698
Miasto
Rybnik
Witam, drogie mamy;-)
Nie znalazłam odobneg wątku, być może po prostu jestem ślepa:-p.
Mam do Was pytanie. Czy Wasze dzieciaczki chorowały na zapalenie dróg moczowych , pęcherza itd? Jeśli tak, to jakie miały objawy, czym leczyłyście?
Pytam, bo mój dwuletn synuś coś ostatnio woła siku, a potem nic. :-( Schodzi z ubikacji, a potem znów woła i tak w kółko. Dodatkowo ostatnio pokazał na swojego "lulusia" i powiedział, że go boli. :-( Poszłabym z nim do lekarza, ale akurat naszego nie ma, dopiero w czwartek będzie. Zanim będę szukać jakiegoś innego lekarza, to może któraś z Was mi powie, czy faktycznie powinnam się niepokoić.
 
reklama
Witam, drogie mamy;-)
Nie znalazłam odobneg wątku, być może po prostu jestem ślepa:-p.
Mam do Was pytanie. Czy Wasze dzieciaczki chorowały na zapalenie dróg moczowych , pęcherza itd? Jeśli tak, to jakie miały objawy, czym leczyłyście?
Pytam, bo mój dwuletn synuś coś ostatnio woła siku, a potem nic. :-( Schodzi z ubikacji, a potem znów woła i tak w kółko. Dodatkowo ostatnio pokazał na swojego "lulusia" i powiedział, że go boli. :-( Poszłabym z nim do lekarza, ale akurat naszego nie ma, dopiero w czwartek będzie. Zanim będę szukać jakiegoś innego lekarza, to może któraś z Was mi powie, czy faktycznie powinnam się niepokoić.

u nas u 1.5 miesiecznej córki znalezlismy zapalenie drog moczowych.
wtedy czesto pupke wietrzylam bo miala biegunke i lekko sie odparzyla... zauwazylam ze robi siusiu bardzo delikatnie i ze jest niespokojna a czasem nawet placze!
poszlam do lekarza.. pobralam mocz i zanioslam do badanbia! jak sie okazalo to zapalenie drog moczowych. dostala antybiotyk i po kilku dniach bylo ok. teraz ponownie bylo brak siusiow. znow mocz badalam. jutro wniki.
mysle ze lepiej szybko isc do innego lekarza! skoro synek pokazal ze go siusiak boli to cos sie dzieje! a z tym nie ma zartow!
 
Z zakażeniem dróg moczowych nie ma żartów. Objawy u małych dzieci mogą być bardzo różne. Moja córeczka nie miała gorączki a tylko skarżyła się na ból brzuszka i nie miała apetytu. Czy wykluczona jest stulejka u Twojego synka? Uważam że konieczna jest wizyta u lekarza oraz wykonanie badania ogólnego moczu oraz posiewu moczu. Najważniejsze aby ewentualne zakażenia wykrywać i leczyć. Z własnego doświadczenia polecam do kąpieli nadmanganian potasu, pomaga w leczeniu zakażeń>
 
koniecznie trzeba zrobić badanie ogólne i posiew moczu - żeby nie tracić czasu od razu a antybiogramem żeby wiedzieć jakim antybiotykiem walczyć z zarazą...

my walczyliśmy długo bardzo z zapaleniem dróg moczowych u małej... najpierw pomógł furagin ale potem przeszliśmy na bactrim ktory mała brała prawie miesiące...
przyczyną zapalenia dróg moczowych było... wtórne zrośnięcie warg sromowych mniejszych :-( na szczęście nad cewką moczową ale mocz i tak cofał się do takiej "kieszonki" i powodował stany zapalne :-(
byliśmy u chirurga na zabiegu i teraz czekamy na usg jamy brzusznej żeby pooglądać drogi moczowe ;-)
 
Do góry