reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen Nocy letniej cuda sie zdarzaja ;)

Rodzice Oliviera

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2010
Postów
56
opowiem Wam historie ...

dwie ostatnie noce mój syn zaskoczył nas ogromnie,,nie dosc ze upałów juz nie ma , dostaje caly czas tyle samo mleka , dzien wyglada podobnie, zadnych szczepien w tym czasie nie bylo itd.. a tu nasz Oli ok19-20 po kapieli i jedzonku zasypia i spi ok5-6h a potem juz co 3h az do kolejnego kapania..

co zrobil synke obudzil sie przedwczoraj o 5,30 wow a wczoraj 7.30 nie mogłam w to uwierzyc kazdy by sie cieszył ,,, bo nie ma inaczej ja gotowa do karmienia butelka.... budzilam sie jak zazwyczaj a synek nic,, fakt czas cos markotal dalam smoka i spal dalej..hmmm
moze ktoras z WAs drogie mamy miala podobna sytuacje syn 8,08 skonczy 5 mcy moze to juz pora na spanie cala noc w koncuuuu :):tak: pozdrawiam
 
reklama
moja córka budziła się w nocy tylko przez pierwszy miesiąc. jak skończyła miesiąc tona jedzonko wstawała koło 4 rano. a teraz 16.07 skończyła 4 miesiące budzi się 7:30 na mleczko. wieczorem zjada o 20 ostatnie mleczko ( nie kaszkę , bo na kaszce to spała tylko do 3 w nocy ) usypia i śpi do rana. więc nie ma co się zastanawiać nad tym trzeba się tylko cieszyć i wreszcie wyspać :-)
 
Chyba już będzie przesypiał nocki. Mój miał 4,5 miesiąca to zasypiał o 22 a wstawał 8-9. Tak mu juz zostało tylko teraz wczesniej zasypia a budzi się o 8.
 
Moj mały ma 9.08 6 miesiecy i przez ostatni miesiac budzi mi sie w nocy;/ po kapili daje mu kaszke spi do 2-3 dostaje mleko i pozniej do 6 i tez mleko;/
a moze mu dac mleczko na noc??
Myslalam ze jak mu dam kaszke to bedzie spal do rana a tu nic:(
pomocy!!
 
ale cudnie zatem...tylko ze jest troche nie do zniesienia w dzien,,jesc nie chce wyje i jeczy chyba zabawy wiecej mu potrzeba..
Trzeba mu jedzenia rzadziej (co 4 h) i zabawy mniej (kładziesz spac po pierwszych oznakach zmęczenia - jak marudzi, jest już za późno).
Karmienie co 4 godziny wprowadzaj stopniowo zaczynając od porannych karmień. Jak zrobisz rewolucje, to znowu nie będziesz miała spania. Rzadsze karmienie powinno spowodować również, że maluch będzie spał dłuzej w nocy (przy założeniu, ze o 22-23 nakarmisz go ostatni raz przez sen).
 
Ostatnia edycja:
Moja Natka 8 sieprnia skonczy 5 m-cy juz od jaiegos czasu przesypia noce. Karmie ja jeszcze piersia okolo 22 jesli widze ze ma ochote na mleczko, a potem to juz dopiero po 5. No, chyba ze jest duszna noc to zdarza jej sie chciec popic czesciej ale na momencik.
 
reklama
moj maly od poczatku sypial baaardzo duzo, majac 3tyg w nocy jadl co 6 godzin... od skonczenia 4miesiecy kiedy to skonczyly sie kolki przesypia caaale nocki, zasypia o 18 (bez wzgledu na ilosc snu podczas dnia, wypracowal sobie chyba taki harmonogram) i wstaje o 7 rano. tylko ze dla pewnosci o 21 daje mu jeszcze przez sen kaszke na noc. W dzien spi moze ze 2-3 razy po gora godzina.
 
Do góry