reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

reklama
Weź w swoją dłoń rączkę dziecka, drugą ręką po kolei zaginaj paluszki dziecka do środka, mówiąc przy tym wierszyk: "Sroczka kaszkę warzyła (w rączce malucha mieszaj jak w miseczce). Dzieci swoje karmiła. Temu dała – na łyżeczce (zaginasz pierwszy paluszek). Temu dała – na miseczce (drugi plauszek). Temu dała – na spodeczku (trzeci). Temu dała w garnuszeczku (czwarty). A dla tego (dochodzisz do kciuka)? Nic nie miała! Frrr!!! (naśladuj rekami ruch skrzydeł ptaka) Po więcej poleciała".

źródło www.babyonline.pl
 
Jejku a ja nigdy nie pamiętałam jak szedł ten wierszyk wiec mamy swoją wersję :zawstydzona/y:;-)

i jest tak

"przyfrunęła kokoszka" i każdy paluszek chwytamy po kolei i mówię "temu dała truskaweczki ...temu dała malineczki...brzoskwineczki itd...i potem na środku dłoni mówię "tu dziub dziub dziubała " (i stukam paluszkiem jakby dziobała ptaszek ;-) )idę do ostatniego i mówię " a temu nic nie dała i go porwała i fruuu poleciała " i lata sobie moja ręka a D się chichra ;-)

Topoleczka ja kupuję drewniaki z ikea :tak:na urodzinki to jeszcze nie wiem ;-)
 
jejku nie wiem gdzie pytać :sorry2:

dziewczyny chciałam jakieś zetpolki kupić i pytanie są 13,5cm ?nie mogę znaleźć :confused::eek:lub polecicie mi coś w tej cenie :sorry2::confused: choć sama już nie wiem może 14cm powinnam kupić jeśli stópka wychodzi 13cm :confused:
 
reklama
Pewnie inne są, ale tańsze niż zetpol to chyba cięzko:) Jeszcze są dobre z Postępu i Mrugała. Tak mi w jednym sklepie (nie w galerii, gdzie sa tylko Bartki) polecał gościu. Co do rozmiarów to zetpol ma rozmiarówke niemowlęcą do 27 więc powinna się łapka Dominisia zmieścić - swoją drogą ale macie duuuuże stópki - u nas 11,5 ma i kupuję z malutkim zapasem na 12cm i w kozaczkach to mi pływa w tych 12 cm:)
Kupujesz jakies buty na dwór czy kapcioszki po domu?
 
Do góry