reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

głęboki na lipiec?

Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
1
cześć mamusie:)
Potrzebuję porady, mam termin na lipiec i zastanawiam się czy jest sens kupować gondolę, może wystarczy sama spacerówka i fotelik wpinany na stelaż? Jak myślicie?
 
reklama
moim zdaniem jak najbardziej jest sens kupować głęboki wózek - dziecko będzie w nim jeździć przez pół roku, moja mała jeździła 7 miesięcy.
Chyba, że kupisz wózek z taką zabudowaną, całkowicie rozkładaną spacerówką - Pamiętaj, że maleńkie dziecko, które nie siada musi mieć stabilne, płaskie podłoże. Fotelik montowany na stelaż używałam sporadycznie jak dziecko było już większe - dla maluszka pozycja w foteliku nie jest zdrowa, a troszkę starszemu nie jest w nim wygodnie.
Także jak najbardziej gondola, albo duuuuża, wygodna, rozkładana i zabudowana spacerówka.
 
też się zgodzę z agrafka80 gondola to dobry zakup. W niej dziecko ma cień w słoneczne dni a w chłodne osłonę od wiatru. W gondoli dziecko może leżeć jak chce, córeczka mojej koleżanki przez cały czas leżała na brzuszku, w spacerówce nie dałoby się tak bo dziecko musi być przypięte pasami żeby nie wypadło, mój synek uwielbiał leżeć na boku. A fotelik na długie spacery się nie nadaje bo nie można długo trzymać dziecka w nim, a przecież latem dużo się spaceruje.
Jeśli chcesz żeby wystarczyło na dłużej to rozglądnij się za wózkiem z gondolą składaną i robi się z niej potem spacerówkę.
 
Zdecydowanie gondola. Mam synka z lipca tego roku, i używaliśmy gondoli do końca 5 miesiąca. Teraz już się nie mieści w gondoli, więc jeździ w spacerówce rozłożonej na płasko. Nie zdecydowałabym się wozić mniejszego dziecka w spacerówce, w gondoli jest jednak lepiej chroniony przed chłodem.
 
jak najbardziej gondola :tak:
trzeba pamiętać, że niemowlę musi mieć płaskie, stabilne podłoże. Chyba niewiele spacerówek jest na tyle "zbudowanych" i konkretnych, żeby zapewnić to dziecku. pozdrawiam ;-)
 
Dziecko w gondoli może pojeździć nawet do pół roku więc przejeździ ci w niej pół zimy.
A gondolka zawsze lepiej osłonięta niż spacerówka.
 
Dziecko w gondoli może pojeździć nawet do pół roku więc przejeździ ci w niej pół zimy.
A gondolka zawsze lepiej osłonięta niż spacerówka.

Zgadzam się z powyższym. My kupiliśmy gondolę+spacerówkę, czyli takie 2 w jednym. Jest stelaż i wpinasz albo gondolę, albo spacerówkę. Rodziłam też w lipcu, a mała do tej pory jeździ, bo gondola w naszym wózku jest jedną z większych (bolder ecoline).
Mała już prawie siada, i fajnie by było jej w spacerówce, ale ze względu,że gondola zabudowana, a teraz zima-poczekamy do marca. A spacerówkę mamy rozkładaną na płasko i przodem i tyłem do kierunku jazdy. W gondoli regulowane oparcie.
Także może wózek 2w1 lub 3w1 (z fotelikiem) będzie dobrym rozwiązaniem?
 
Jak najbardziej wózek z gondolą. Tak jak dziewczyny wcześniej napisały, zawsze będziesz mogła położyć maleństwo na boczku, nie będziesz musiała "pętać" drobinki w pasy, a to jest ważne zwłaszcza na początku.
Jezeli chodzi o fotelik, to polecam go tylko na krótkie zakupy lub podróże, a nie spacery. Nie mozna mu obciązać za bardzo kręgosłupa.
 
też jestem na TAK :-) gondolka szczególnie latem to wielki komfort dla dziecka, może w niej się ze spokojem "rozłożyć " tak jak mu wygodnie i ma dużo miejsca , a co najważniejsze nie jest skrępowane przez żadne szelki :-)
 
reklama
Zgadzam się, gondola jest konieczna, dziecko musi mieć stabilne podłoże. Ciekawym wózkiem jest Recaro Babyzen, kosztuję swoje, ale to naprawdę wysoka jakość, zwrotny i bezpieczny.
 
Do góry