reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kłopoty z jedzonkiem

andzia111

Czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
8 Grudzień 2008
Postów
1 641
Miasto
sosnowiec
Mój synek niechce jeść domowego jedzonka ,wciąż podaje mu słoiczki , dodam że często musze je miksować bo ma odruch wymiotny. dzieje sie tak tylko z obiadkami , potrafi zjeść kanapke , parówki , jajecznice , frytki itp. próbowałam już wielu sztuczek włącznie z wkładaniem dorosłego obiadu do słoiczka . dla niego jeśli obiad nie ma konsystencji płynnej nie jest jadalny . Oskar jest wcześniaczkiem , ale chyba to niepowinno mieć wpływu na jedzenie . ktoś zasugerował bym odwiedziła logopede niewiem co to ma wspólnego ze sobą. oskar rozwija sie dobrze , mówi mniej wiecej tyle ile dzieci w jego wieku , ładnie wymawia literke r .
 
reklama
Bardzo dobrze Ci sugerowano. Ja chodzę z córeczką do logopedy od kiedy skończyła 6 miesięcy. A teraz wybieramy się jeszcze do neurologopedy. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o mowę, ale pracę całego aparatu oralnego. My stosujemy masaże wewnątrz buźki i jest ciut lepiej, ale neurologopeda nauczy nas jak karmić małą, żeby umiała przełykać grudkowate jedzenie. Narazie jej to nie idzie, ma odruch wymiotny. Nie wiem jak u Was, ale u nas problem jest taki, że Paulinka była na respiratorze przez 5 tyg i jest po wylewach, więc nie wszystko pracuje jak trzeba. Twój synek powinien już jeść normalnie, dziwne, że je parówki, frytki i kanapki a resztę w papkach. Porada logopedy Ci tu nie zaszkodzi, a może znajdzie sposób na niejadka ;-)
 
Witam,
Nie do końca jest to dla mnie jasne - czy synek zjada parówki, kanapki i frytki normalnie, czy też musi je Pani miksować?
Zgodzę się z przedmówczynią w kwestii konsultacji logopedycznej, a dodatkowo dorzuciłabym jeszcze terapeutkę Integracji Sensorycznej. Problemy z jedzeniem mogą wynikać z nadwrażliwości dotykowej w jamie ustnej, co niestety często zdarza się u wcześniaków, których buzie były w pierwszym okresie życia raczej źródłem przykrości (intubacja, sonda itp) niż przyjemności. Logopedka może zalecić masaże, pokazać w jaki sposób karmić malucha, zaś terapeutka SI będzie pracować nas stopniową desensytyzacją okolicy oralnej. W ogóle z mojego doświadczenia wynika, że większość wcześniaków ma jakieś problemy z integracją sensoryczną, warto więc zacząć terapię jak najwcześniej - szczególnie, że jest ona świetną zabawą!
Pozdrawiam i życzę powodzenia w karmieniu!
 
Do góry