reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaległe alimenty a fundusz alimentacyjny

aneek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2010
Postów
194
Miasto
Wrocław
Witam. Mam dosyć nietypową sprawę. Otoz z bratem mamy sprawę o zaległe alimenty naliczone od 1999 roku, jest wydany wyrok, przez kilka lat nikt nie interesował się tą sprawą pozostawiając ją samą sobie. Rok temu otrzymaliśmy pisma od komornika czy ma wznowić ściągalność tego długu, tak więc postanowiliśmy coś działać w tym temacie. Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź odnośnie sprawy, kwota jaka została podliczona samych zaległych alimentów to 42 tysiące, zostało zajęte jego konto bankowe do momentu ściągnięcia wszystkich należnośći. Stąd moje pytanie, czy w przypadku braku ściągalności można zgłosić się z tym do fundusza alimentacyjnego? cyz jak taka sprawa ma wyglądać w momencie kiedy nie zostają ściągane pieniążki? dziękuję za wszelkie informacje
 
reklama
Witam. Mam dosyć nietypową sprawę. Otoz z bratem mamy sprawę o zaległe alimenty naliczone od 1999 roku, jest wydany wyrok, przez kilka lat nikt nie interesował się tą sprawą pozostawiając ją samą sobie. Rok temu otrzymaliśmy pisma od komornika czy ma wznowić ściągalność tego długu, tak więc postanowiliśmy coś działać w tym temacie. Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź odnośnie sprawy, kwota jaka została podliczona samych zaległych alimentów to 42 tysiące, zostało zajęte jego konto bankowe do momentu ściągnięcia wszystkich należnośći. Stąd moje pytanie, czy w przypadku braku ściągalności można zgłosić się z tym do fundusza alimentacyjnego? cyz jak taka sprawa ma wyglądać w momencie kiedy nie zostają ściągane pieniążki? dziękuję za wszelkie informacje

Do funduszu alimentacyjnego może się Pani zgłosić w momencie, kiedy komornik uzna (i taki dokument wystawi) egzekucję za bezskuteczna i z chwilą tą zaprzestanie wszelkich działań.
 
A czy to samo dotyczy osob juz pelnoletnich?? Mi sie wydaje ze niestety nie ma szans by to uzyskac....
 
Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego przysługują osobie do ukończenia 8. roku życia. Świadczenia może pobierać również osoba starsza do ukończenia przez nią 25. roku życia, jeżeli uczy się w szkole lub w szkole wyższej.
 
oboje od dawna jesteśmy pełnoletnie, ni nie uczymy się, ja mam dziecko.. W takim wypadku fundusz alimentacyjny nas nie obejmuje zapewne. Czyli jedyne rozwiązanie to komornik?
 
Ja chciałabym odzyskac przed ukonczeniem 18rż a mam juz 28lat. Ojciec ma zalegle prawie 73tys. Komornik nic nie jest wstanie zrobic :(
 
Ja mam w tej chwili 22 lata i dziecko, mój brat ma 2 lat, obowiązek alimentacyjny względem mojego bratawygasł w 2001 roku ale ojciec praktycznie od początku na niego nie płacił < mój ojciec nie jest ojcem biologicznym mojego brata, został przez niego zaadoptowany w wieku 7-8 lat. Po ich rozwodzie sąd wyznaczył na nas kwotę w wysokości 220 zł msc na dziecko, tak więc na dwójkę 440. Jednakże on płacił 300 zł, o ikle w ogóle płacił ponieważ w roku zawsze uciekły mu jakieś 2 do 3 mscy. Ogólnie komornik podliczył kwotę samego zadłużenia alimentacyjnego na 42 tys bez odsetek. w piśmie jest data że mają zostać spłacane od 2 liutego 2011 roku, zostało zajęte jego konto bankowe na którym zapewne nic nie było. Jeżeli komornik oświadczy, że nie wkidzi możliwości ściągnięcia jakichkolwiek należności to nie ma już innego wyjścia?
 
reklama
reklama
Do góry