reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczne dziecko krztusi sie kazdym łykiem gdy daje mu wode, sok itd. POMOCY!

Dołączył(a)
2 Marzec 2011
Postów
4
Miasto
UK
Moja roczna coreczka, nic nie pije odkad sie urodzila jest tylko na mleku, od 6-stego miesiaca daje jej obiadki, zupki, deserki itd. ale ona nie chce i nie potrafi pic, krztusi sie kazdym lykiem jaki jej probuje dac np.woda, sok.. nie potrafie jej pomoc nie potrafie jej nauczyc probuje kazdego dnia :-:)-:)-( ma bardzo sucha skore, nie sika zbyt duzo, ja mieszkam w UK i tutaj spotkalam sie tylko z niezrozumieniem, gdy prosze o porade mowia ze sie nauczy. Ale moja coreczka ma juz roczek i dalej sie krztusi nie pije. Prosze niech ktos mi doradzi co robic, to moje pierwsze dziecko, staram sie jak moge. ale nie moge juz patrzec jak moje dziecko nie pije...:-(
 
reklama
Poradziłam sobie tak ze najpierw pił bobofruty ze smoczka najmniejszego.Teraz już pije wode i soki normalnie ale tez z najmniejszego bo by mi się udusił.Mleko musze zageszczać bo jak troche mniej dam tego nutritonu a pije mleko ze smoczka od 3 miesiaca to odrazu mi się dusi. A jakbym mu podała ze smoczka( 2) sok to odrazu byłoby odwracanie do góry nogami.
 
Spróbuj dać jej gęsty sok przecierowy, w butelce z najmniejszym smoczkiem, tych dla noworodków.

probowalam ale soku ona nie chce, to samo jest z woda po prostu wykreca glowe na boki albo zaczyna plakac. Jak mi sie juz uda dac jej lyczek, dwa to zazwyczaj zaczyna sie krztusic, nawet gdy pila z butelki z najmniejszym smoczkiem
 
mam nadzieje ze Twoja coreczka nauczy sie z tym piciem i ze nie ma zwezenia przelyku czy czegos takiego??? moj roczny synek pije ale z jedzeniem sa wciaz problemy - u nas mowy nei ma zeby m udac np. bulke czy ciastko bo momentalnie wiekszy okruszek powoduje u niego odruch wymiotny i tyle. Z obiadkami tak samo - musze dokladnie gniesc widelcem bo inaczej nie chce jesc...

moze zmien butelke i smoczek - probowalas????
 
Kilka łyżeczek to juz jest coś. Gdy dajesz jej obiadek czy inny posiłek, spróbuj co 2-3 łyżeczki, łyżeczkę wody. Przy każdym posiłku. Może włącz jej do diety owoce z dużą ilością wody jak melon, arbuz, soczyste jabłka, gruszki.
I na jakim jest mleku - pierś czy modyfikowane? Jesli modyfiowane to może rozcieńczaj je by miało jedynie kolor i smak mleka. Choc przypuszczam, że raczej jest/była na piersi.
Przychodzi mi jeszcze do głowy napój z kartonika. Może spodoba się jej taki sposób picia.
 
reklama
Corcia byla tylko (niestety) miesiac na piersi i choc bardzo chcialam niestety musialam przerwac bo mialam jakas infekcje i lekarz dla dobra dziecka kazal zaczac karmic mlekiem modyfikowanym. (Wogole mala odkad sie urodzila jadla bardzo malo, teraz tez nie jest lepiej nie mowiac juz o piciu bo jak max 10 lyzeczek soczku, czy wody dam jej na dzien to tyle. Probuje kazdego dnia no ale zalamka doslownie poddaje sie
 
Do góry