reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

markul ja też bym założyła grube skarpetki, można takie butki szmaciane założyć a'la skarpety - ja miałam w kształcie owieczek dla Hani:-)
 
reklama
Weszłam sobie do Was, Marcówki, bo tak mnie jakoś naszło na wspominki dylematów ciążowych - a że moja Bratowa ma dziś cesarkę, to wybrałam marzec :)
I może przy okazji troszkę uda mi się Wam pomóc :)

Bosa ile już ci tych pieluch zeszło? Ja mam paczkę premium care 1-78 szt, plus dwie paczki zwykłych pampersow 2-jek i zastanawiam sie czy cos dokupić z tej promo w superpharmie :)

U nas poszły dwie paczki Pampersów Premium Care 1 (nie bardzo je lubiłam, bo mają siatkę, która czasem przykleja się do pupy, ale przeżyliśmy ;)). Franol urodził się 6 grudnia, a 1 stycznia przeszliśmy na Dwójki. Najlepsze były New Baby. Mieliśmy ich spory zapas, a zużyliśmy 2 paczki. Po 3,5 tygodnia już przeszliśmy na Trójki, na których jesteśmy do tej pory (polecam Active Baby; Sleep & Play są tańsze, ale nie mają gumki w pasie i przy mocno wierzgającym dziecku lubią się zrolować albo zsunąć, a wtedy kupa ląduje na plecach ;)).
No ale wszystko zależy od tego jak dziecko rośnie. Franek urodził się z wagą 3440, spadkowa - 3150, a po 5 tygodniach miał już 5200 (!) - dlatego tak szybko zrezygnowaliśmy z dwójek. Teraz na szczęście trochę przystopował i po 3 miesiącach waży 6700. Choć to i tak nie mało ;)

Ile kupic majtek jednorazowych do szpitala i tych duży podpasek :-)

Majtek siatkowych wystarczy mieć 2-3 pary. Schną błyskawicznie, więc przy ubieraniu drugich wystarczy je przeprać, rzucić na kaloryfer i za godzinę są suche (albo i szybciej). Robiłam tak przez całą noc przed porodem (o 20 zaczęły mi odchodzić wody i sączyły się do rana, więc co 20-30 minut zmieniałam podpaskę i majtki, na początku nawet częściej).
Za to podpasek poszło dużo (nie liczę tych, które miałam przy sączeniu wód). Miałam 3 paczki, a Mąż jeszcze 3 dokupił. Ostatecznie jednej tylko nie wykorzystałam. W domu przeszłam już na zwykłe nocne podpaski, bo macica zdążyła się obkurczyć już w szpitalu, krwawienia było niewiele, po tygodniu krew się skończyła i zostało samo "brudzenie" (do 5 tygodnia) - a na to wystarczyły już cienkie podkładki.

***
Powodzenia na porodówkach!:) Trzymam kciuki :) I idę zajrzeć do mojego Pucka, bo miał iść spać, ale jakoś niepokojąco szybko zamilkł ;) Kiedy dziecko jest w drugim pokoju, to najbardziej niepokoi nie kiedy płacze, ale kiedy jest cicho ;)
 
kochane ... dajcie znać jakie biustonosze do karmienia kupiłyście i jak się wam sprawują:-) ja właśnie zamówiłam przez internet i bardzo się niecierpliwię bo nigdy bielizny ani żadnych ciuchów nie zamawiałam przez neta:-) na pewno dam znać co i jak.
 
ja mam z canpola - beznadziejne:no: nie używam ich praktycznie

kupiłam jeden z mothercare, był drogi bo ok 100zł ale polecam! jest elegancki, wygodny i dobrze trzyma:tak:
 
ja zamówiłam takie dwa biustonosze:
benefit_dalaja_black_male.jpg
benefit_poppy_male.jpg
jak już przetestuję to dam znać jak się sprawują.

Na dzień dzisiejszy mam po koleżance z HM i Triumpha jednak jakoś biust nie chce mi się w nich dobrze układdać mimo że rozmiar ok.
 
potrzebuje porady, zastanwiam sie nad zakupem spiworka - Mlody wyrasta juz z drugiego rozka i zastaniwam sie czy kupic kolejny wiekszy, czy kupic spiworek, a moze koc wystarczy...
 
potrzebuje porady, zastanwiam sie nad zakupem spiworka - Mlody wyrasta juz z drugiego rozka i zastaniwam sie czy kupic kolejny wiekszy, czy kupic spiworek, a moze koc wystarczy...

ja myślę że to kwestia indywidualna dzieciaczka... spróbuj z kocykiem... a jak będzie się bardzo rozkopywał to wtedy chyba warto wypróbować śpiworek...bo właśnie w śpiworkach m in o to chodzi że dziecko nie ma możliwości rozkopywania się i nóżki i ciałko są zawsze przykryte:-)
 
futrzakowa a zamawiałaś te biustonosze na allegro? czy w jakimś sklepie? a jak cenowo? ja mam takie dwa zwykłe bawełniane kiedyś w lidlu kupiłam, ale tez nie jestem zadowolona, w ogóle nie podtrzymują piersi:no: i wyglądam w nich jak typowa dojarka:-( jak wychodzę z domu to ubieram zaraz swój z fiszbinami, tyle, że jak przyszłoby mi gdzieś karmić poza domem to w tym biustonoszu byłoby to bardzo niewygodne...
 
reklama
futrzakowa a zamawiałaś te biustonosze na allegro? czy w jakimś sklepie? a jak cenowo? ja mam takie dwa zwykłe bawełniane kiedyś w lidlu kupiłam, ale tez nie jestem zadowolona, w ogóle nie podtrzymują piersi:no: i wyglądam w nich jak typowa dojarka:-( jak wychodzę z domu to ubieram zaraz swój z fiszbinami, tyle, że jak przyszłoby mi gdzieś karmić poza domem to w tym biustonoszu byłoby to bardzo niewygodne...

zamówiłam w sklepie http://www.biustonoszedokarmienia.pl ...jeszcze nie przyszły... ceny... hmmm... mam nadzieję że bustonosze będą warte swojej ceny:-) na pewno porównując z innymi (pewnie nie wszystkimi:-) )sklepami internetowymi z bielizną te same biustonosze mają w niższych cenach
 
Ostatnia edycja:
Do góry