reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

hej :)

symptony u kazdej kobiety sa rozne

ja rodzilam dwa razy i za kazdym razem inaczej to odczuwalam.

Przed pierwszym porodem odczuwalam bol brzucha, gdy sie nasilil pojechalam do szpitala i dowiedzialam sie ze mam pelne rozwarcie. Bylam zdziwiona bo nie mialam zadnych skurczy, tylko bol jak przy okresie.

Przed drugim porodem bylo jeszcze inaczej. Lezalam miesiac w szpitalu. gdy minął 36 tydzien zostalam wypisana do domu. W domu wykapalam sie, najadlam i poszl;am spac. w nocy obudzialm sie o 1 godzinie. Poczulam jakis bol, ale nie skurcze. 10 minut pozniej bol byl taki duzy ze zdecydowalam sie wrocic do szpitala. Okazalo sie ze mam pelne rozwarcie ;/ Jak to mozliwe ?

jak widzac trudno jest wyczuc moment, ale warto zapamiertac zeby sie tego nie bac, a wyczekiwac w radosci na urodziny naszych maluszkow :)

Poradnik o zdrowiu, pielegnacji i wychowywaniu dzieci


http://radymamy.blogspot.com
 
reklama
Kaso ma absolutną rację, nie nalezy sie bać tej chwili:) Gdy zaczal sie poród bardzo bolało, ale i tak byłam najszczesliwsza kobietą na świecie. Wiedzialam ze za kilka lub kilkanaście godzin będę trzymała w ramionach mojego długo wyczekiwanego i wymarzonego synka:) Od tej chwili minęło 5 miesięcy a ja nadal nie moge uwierzyc ze spotkało mnie tak ogromne szczęście, ze jestem mamą:)
 
W moim przypadku pierwsze objawy porodu, to odejscie czopu śluzowego, oraz biegunka.:zawstydzona/y: I tu własnie mam pytanie do Was dziewczyny. Jak wiadomo w nie wszystkich szpitalach robi się lewatywę, wiec ''to'' może się zdarzyć podczas porodu,, co dla nas jak i dla personelu nie jest mile:szok:. Słyszałam kiedyś że można kupic coś w rodzaju lewatywy i zaaplikować sobie samemu w domku. Czy wiecie cos na ten temat?
 
w sobote pojechalamna badania, nie bylo zadnego rozwarcia i wejscie do szyjki bylo zamkniete a dlugosc jej wynosila 3 cm, dzis bylam badana i rozwarcie jest juz na 1.5 cm i szyjka skrocila sie do 1.5 cm jak myslicie ile jeszcze czasu mam do rozwiazania ? jak to u Was bylo?
 
Don Kichot, powiem co szyjka to obyczaje :> tak słyszałam każda kobieta z każdą ciążą może mieć inaczej. Ja z pierwsza córą w 38 tyg nie miałam żadnych symptomów wszystko pozamykane itd. A teraz czop odpadł przed wczoraj wieczorem szyjka skrócona i zmieniona a skurcze wczoraj miałam tak śmiesznie bo na zmiane co 4 lub 10 min, ale do wytrzymania,brzuch mam na kolanach jak to moj dziadek mowi, i jeszcze w nocy myślałam ze to już bo miałam uczucie jakby kto mi melona chciał przecisnąć :szok: jak dziś bedzie tak samo to jade na IP .zreszta tak mowiła moja gin, po konsultacji :) i mała sie bardzo mało rusza a jak już rusza to jakby tunel wierciła :))) no ale narazie nie rodze :)) (chyba:tak:)
 
Ostatnia edycja:
don-kichot no jak napisała kolezanka co szyjka to jest innaczej;-)
Ja np. w trzeciej ciazy chodzilam z 1cm rozwarciem prawie miesiac, a z rozwarciem na 2 tydzien:tak: a szyjke juz miałam skrócona miesiac przed porodem, a 8dni po terminie rodzilam;-)

Nektaryna kurcze a moze Ty juz rodzic zaczynasz ze masz takie uczucie?;-)
 
u mnie to jeszcze inaczej wygląda... mam dosłownie wszystkie możliwe objawy. skurcze, twardnienia, czop odszedł, bóle jak na @, bóle krzyża, biegunki, rozwarcie mam na 3 cm. i co...? i jutro mi wywołują... więc Kochane u każdego co innego
 
reklama
Do góry