reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

ale nadrukowałyście laski od wczorajszego wieczora :)
zachcianki zachciankami, ale uważam, że coli i w ogóle "kolorowych" gazowanych napojów w ciąży pić się nie powinno, z resztą poza nią także. nie wnoszą one nic dobrego do naszej diety, tylko masę niepotrzebnego cukru, tak samo jest z gotowymi sokami w kartonach. ja zazwyczaj piję wodę lub soki świeżo wyciskane, a jakiś gazowany napój, to naprawdę sporadycznie....

widzę, że pojawił się temat pt. w jaki sposób dowiedział się o ciąży przyszły tatuś? u nas nie było nic spektakularnego, staraliśmy się prawie od 6-ciu miesięcy i jak zrobiłam test, to wieczorkiem pokazałam, go mężowi jak wrócił z pracy, oboje byliśmy przeszczęśliwi......jakoś inaczej podchodzę do tej ciązy z powodu mojego wcześniejszego poronienia, ostatnim razem była niespodzianka dla męża, test zapakowany w trzy pudełeczka, które były włożone jedno w drugie, dla rodziców torty z malutkimi bucikami z marcepanu..... teraz powiemy rodzicom chyba przy stole wielkanocnym, najchętniej to bym poczekała do tego 9-tego maja, jak już zobaczę malucha na USG, ale to ponad 3 tygodnie, więc pewnie nie wytrzymam tak długo ;)
 
reklama
wiem wiem musze sie ograniczyc ;) he no mam nadzieje zde zrobie to szybko bo niechce pogorszyc i tak za niedługo w nic sie nie zmieszcze ...
a_gala -fajny pomysl z tymi tescikami ja powiedziałam standardowo ...kochanie chyba mamy mała wpadke :) a ten juz wiedział ... he cieszył sie jak dziecko a nie mozesz wykonac usg wczesniej ja fasoleczke moja widzialam z 5 tygoniu a teraz tez mam wizyte po swiętach :) pozdrawiam duuuzoo zdrowka
 
kota-behemota hej sloneczko jak sie czujesz ? sama nie jestes o to sie nie martw pisz do nas chetnie odpowiemy na kazde pytanie .. moja tez pierwsza ciaza ale o tydzien starsza bo 6 tydzien :) widziałas juz fasolke swoja?
 
nanusia13 dziękuję :-)
widziałam wczoraj śliczny pęcherzyk, mam przyjść za 10 dni, powinien już być widoczny zarodek. nie mogę się doczekać Ogólnie wszystko jest w porządku, czuję się dobrze, jestem niesamowicie senna i troszkę obolała, delikatnie mnie kłuje (hmm, nawet nie wiem, jak to opisać, może lepiej szczypie, drapie? :-D) w podbrzuszu, czasem czuję jajniki, piersi też są jakby bardziej wrażliwe na dotyk, obolałe.
Lekarz przepisał mi 2x1 Luteinę i 2x1 Duphaston. Nie mogę się doczekać aż zobaczę maleństwo na USG :-)
 
za tydzien słonko bendziesz sie czuła jeszcze gorzej ... ale nie przejmuj sie ja mam to samo ... a jak sie najem to nawet brzuszek wydaje sie bardziej ciażowy tzn wiekszy :) mi lekarz nie przepisał luteiny ani duphastonu :) ciesze sie ze wszystko w pożadku i 3maj tak dalej ...
 
Witaj kota-behemota, mam takie pytanie, lekarz od razu przepisał ci te leki? ja myślałam, że jeśli nic złego sie nie dzieje (plamienia itp) nie daje nic, oprócz przypomnienia o kwasie foliowym. A powiedz, mi kiedy byłaś u gina?
 
Witaj, kota-behemota :) Ale fajnie, coraz nas więcej!
Byłam wczoraj na usg, jest maluszek, ma całe 0,45 cm i serce bijące z zawrotną prędkością 123 ud. na min. - hurrraaaaa!!!! Lekarka powiedziała, że wszystko cacy, kosmówka cała, bez krwiaków itp. Potwierdziła też wiek ciąży (zgadza się idealnie z wyliczeniem wg OM).
Planuję wytrzymać z następnym usg do 12 tygodnia, zobaczymy, czy się uda;)
Teraz tylko się martwię o mój apetyt, bo przez te mdłości strasznie mało jem, chociaż bardzo się staram.
Co do coli itp., staram się unikać wszelakich bąbelków, ale mnie nigdy do tego nie ciągnęło. Słyszałam jednak, że niezdrowe nawyki warto zmieniać powoli, a nie od razu odcinać, więc może warto po prostu stopniowo zmniejszać wypijaną dziennie porcję?
Jestem za dwiema moderatorkami: majeczką i sergi:)
Pozdrawiam Was mocno!!!
 
właśnie z powodu tych bóli lekarz przepisał mi Luteinę i Duphaston, niby nie są uciążliwe, ale chyba wolał dmuchać na zimne, no i mam przez kilka dni poleżeć i poodpoczywać bezstresowo, więc leżę, korzystam z dnia wolnego i z niezmiernie się cieszę, że znalazłam to cudowne miejsce w sieci :-)

im więcej czytam, tym spokojniesza jestem :tak:
 
reklama
Witaj kota-behemota, mam takie pytanie, lekarz od razu przepisał ci te leki? ja myślałam, że jeśli nic złego sie nie dzieje (plamienia itp) nie daje nic, oprócz przypomnienia o kwasie foliowym. A powiedz, mi kiedy byłaś u gina?

cześć dagne,
to była moja 2 ciążowa wizyta, właśnie niepokoiły mnie bóle brzucha i jajników, ogólnie są znośne, ale przedwczoraj musiałam wziąć no-spę. Plamień nie mam, szyjka jest dobrze zamknięta, macica rozpulchniona, kwas foliowy łykałam już przed zajściem w ciążę. Może za dużo się stresuję, ale Duphaston mam łykać przez 10 dni 2x1, a Luteinę 2x1 do ok.2 miesiąca ciąży.
pierwsza wizyta, kiedy stwierdził ciążę dokładnie tydzień temu, pęcherzyk miał wtedy 3mm, wczoraj była 2 wizyta, pęcherzyk urósł do 18mm :) poza pobolewaniem wszytko jest ok.
 
Do góry