reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRAWA kobiety w ciąży

Nutria - mi się wydaje, że się załapiesz na dłuższy macierzyński. Ja jak tylko się stąd wyrwę to ruszę temat choć na moje oko dwupaki - nawet z dużą ilością wypoczynkowego jak ja - nie mają szans na bonus za 2012.

z tego co sobie liczyłam załapię się na ten dłuższy urlop o ile urodzę nie wcześniej niż 30.05.2011... jeśli 29.05.2011,to kiszka - bo macierzyński skończę 31 grudnia i nici z dłuższego urlopu. super nie? ;-)

ale tak - mam szansę na ten dłuższy tylko dzięki bliźniakom - bo mam wtedy cyba 30 tyg podstawowego macierzyńskiego
 
reklama
Maciezynski płaci zus ale mi przy Ameli na konto wpłacał pracodawca a potem on juz z zusem sie rozliczał - tak jest chyba w kazdej firmie powyzej 20 osób, jesli maciezynski masz w trakcie trwania umowy o prace.
 
Teraz to już całkiem ciemna jestem z tym macierzyńskim:no:
Powiedzcie mi w takim razie czy dobrze myślę i czy to co poniżej napiszę jest możliwe.
Idę po porodzie na normalny macierzyński czyli te 20 tygodni, później biorę urlop wypoczynkowy jaki mam do wybrania i mogę dopiero wtedy wystąpić z podaniem o dodatkowy urlop macierzyński? Jeśli urlop wypoczynkowy będzie trwał do końca roku, a dodatkowy macierzyński miałby się zacząć od 2012 roku, to zamiast dwóch tygodni przysługują mi cztery? Dobrze zrozumiałam?

Jeżeli dobrze zrozumiałam to chciałam Wam powiedzieć, że tym którym będzie brakowało kilku dni to jest też pewne wyjście... Jeśli np. w trakcie urlopu wypoczynkowego maluch albo Wy zachorujecie, to idziecie do lekarza i dostajecie L4, wtedy urlop na czas L4 jest zawieszany i tym samym ulega przesunięciu do czasu zakończenia L4. Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno i logicznie, że łapiecie o czym mówię.
 
Setana - ja ma wątpliwości co do tej wersji... Z tego co pamiętam to macierzyński trzeba wziąść najpóźniej od dnia porodu, nieprzerwanie... :baffled:
A z tym zwolnieniem to bodajże dopiero po 8 tyg. macierzyńskiego i gdy dziecko jest w szpitalu, potem można wrócić na macierzyński. :sorry2:
Larvunia - chyba masz dwa tygodnie więcej niż przysługuje przy pierwszym.
 
reklama
Do góry