reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciązowa

pepsi- to moze my sie co srode spotykamy w poradni nie wiedzac o tym?:D tzn nie wiem kiedy przychodzisz bo ja zawsze w srody;)
 
reklama
to mnie kasiente uspokoiłaś, wiesz ja zanim robiłam krzywa to miałam taki miesiąc że same słodycze jadłam i myślałam że może to wpłynęło na wynik, ale moja gin i diabetyk powiedzieli ze to nie ma znaczenia.

ojej ja bym sobie nie poradziła z tą Waszą rozpiską
 
Poradzilabys sobie na spokojnie:) najpierw lekarz wyznacza diete, pote kieruje do tzw pokoju edukacyjnego gdzie pani polozna omawia wszystko bardzo dokladnie. potem opowiada jka korzystac z glukometru, dostajemy dzienniczki gdzie wpisujemy wyniki i do domku:) takze spokojnie dalabys rade:)

A cukier i slodycze nie maja tu nic do rzeczy. Bo generalnie weglowodany powoduja wyrzut cukru do krwi, wiec najlepiej dobierac tak wegle zeby pochodzily od jak najmniej przetworzonych produktow. Czyli pelnozairniste makarony, ciemne kasze, ciemny ryz, itepe:) no i jak najmniej obrabiac termicznie bo przy obrobce tez sie zmienia indeks glikemiczny. Najlepiej jesc gotowane, pieczone i grillowane, a unikac smazonego, szczegolnie na glebokim oleju i w panierce:)
 
Byłam dziś u diabetologa. Pochwalił mnie za dietę. Kazał przyjść za 3 tygodnie. Kasiente, a Ty kiedy idziesz? Natomiast najbardziej mnie ucieszył wynik hemoglobiny glikowanej 5,5:-)
 
o to fajosko ze dostalas pochwale:) a jak cukier dzis po sniadaniu? pomodyfikowalas?

Ja ide za tydzien.A tak mi sie nie chce wstawac, ale im wczesniej sie zwloke zarezerwuje kolejke tym szybciej wroce na chate spac;)
 
Dziś rano po śniadaniu 113 więc super, ale byłam przed pomiarem w poradni więc była okazja zbić cukier. Ja dziś nie czekałam w ogóle w kolejkach. Do rejestracji byłam 3. Do pokoju z pomiarami 1, do lekarza 1. Załatwiliśmy wszystko w ciągu niecałej godziny.
 
ja też po wizycie, i tez zadowolony, powiedział, ze mam spore zapasy cukrowe, więc mogę sobie pozwolić na mierzenie cukru na czczo codziennie, a po posiłkach tylko 3 razy w tygodniu:-)

a i macie rację co miasto to inne zwyczaje, jeszcze raz się upewniałam co do ilości cukru po posiłku i mi potwierdził te 140, na czczo 70-90, wizyta za 2 tygodnie.
 
no to pieknie:) mi dzis skacza ale ja mam chleb zwykly w domu i jestem zla bo chrupkiego zapomnialam kupic:) no i mam nadzieje ze tez szybko mi pojdzie za tydzien:)
 
U mnie cukry po śniadaniu od 4 dni w normie. Zmieniłam chleb i to dało efekt. Pozostałe też w normie. W moczu ketonów brak. Oby tak dalej. Kasiente, nie wiesz może skąd można wziąć nakłuwacz?
 
reklama
Do góry