reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

reklama
Z tymi ubrankami trudno wyczuć bo niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile maleństwo będzie mieć wzrostu.Jednak jak pamiętam to mojej małej w poprzedniej ciąży zakupiłam śpioszki w rozmiarach 56 wzwyż,no i trafiłam mała miała 53cm także te na 56 były ok.Myśle że teraz też zaczne od zakupu rozmiaru 56 mniejszych nie będe kupować.Jeżeli by się okazało że bąbel będzie mniejszy to wyśle moją mame na zakupy zapewne dla niej będzie to przyjemność ,pamiętam jak się Nicol urodziła to cochwilke przynosiła jakies nowe śpioszki:tak:Pamiętam że mi najwygodniej było ubierać tak po domku małą w pajacyki zapinane na napki od góry do samego dołu.Wygoda jak niewiem co ,czasem pamiętam że jak gdzieś wychodziliśmy to zamiast małej ubrać bodziaka i rojstopek pod spód ubierałam ten pajacyk.Przy przewijaniu też mega wygoda.Zadowolona byłam z tych z firmy CHerokee z Tesco,miałam ich dużo jak mała wyrastała zakupywałam kolejne większe.

Odnośnie baldachimu to miałam cały kąplet zakupiony do łóżeczka:
-prześcieradło frote
-ozdobna falbana pod prześcieradło
-poszwa na kołderke oraz poduszke
-ochraniacze do łóżeczka
-materiałowy przybornik do zawieszenia na łóżeczku
-rożek
-poduszka oraz kołdra
-baldachim ot i cały komplet
Byłam i zresztą nadal jestem zadowolona bo do dziś kolory są takie jakie były i nic się nie sprało łącznie z baldachimem:tak:Także maleństwu jeszcze posłużą.Zakupiłam owy komplet na allegro i byłam bardzo zadowolona.
 
mój jak się urodził to miał 52cm i ważył 2900 (potem spadł do 2700). W ciuszkach na 56 dosłownie pływał, dobrze że nakupowałam też takie na 50 bo nie wiem jakby to było. A w 62 'chodził' dopiero jak miał 3 miesiące.
Ciekawe czy tym razem historia się powtórzy.
 
Mama Niki - z pajacykiem szczera prawda :tak: u nas było tak samo. Przez pierwsze 3 mies młody chodził tylko w body i pajacykach czy śpiochach, a do 6 mies przeważnie. Większa wygoda przy przewijaniu 20 razy dziennie. Młody miał 56 cm jak się urodził, ja miałam raptem 3 rzeczy na ten rozmiar, resztę na 62. Było odrobinę za duże, ale w ciągu 2-3 tyg dobre. Kiedyś czytałam, że rozmiarówka jest tak robiona, że pasuje w przedziale +/- 3 cm od rozmiaru na metce i tym się należy kierowąć. Poza tym dziecko do większego rozmiaru zawsze kiedyś dorośnie, w drugą stronę jest trudniej ;-).
 
no tego nie przwidzimy, mówią ze po witaminach rosną większe dzieci, ale czy to prawda, nie wiem, ja je biore wiec sie okazę :)


lekko przewidzieć możemy wedle końcowych usg gin powie
mi wyliczył przy 2 dziecku co do grama i przed sanmym porodem na izbie robiła babka usg i po raz kolejny wagę powiedziała i tyle wyszło :szok:

oj takk pajace mega wygodaaaaaaa

Deissy o jejku jaka kruszynka :))
 
Ja jako doświadczona mama niepolecam kompletów typu śpiochy zapinane na ramionach i kaftanik. Po pierwsze kaftanik będzie się podwijał i uwierał malucha a po drugie razem ze śpiochami będzie tworzył dwie warstwy i dziecko może się pocić na pleckach.Dla mnie najlepszym rozwiązaniem są body na krótki lub długi rekaw i do tego półśpiochy lub pajacyki jednoczęsciowe zapinane na zatrzaski na całej długości,niepolecam tych na sznureczki i tzw.kopertowych.
Co do rozmiarów to na poczatek można kupić kilka w rozmiarze 52 niezadużo bo bywa tak że nawet ani razu ich nie załozymy tak miałam przy mojej córci urodziła się z wagą 3900 i niestety body juz się nie zapięły he he.A potem strasznie szybko rosła że w wieku 4m niektóre rzeczy kupowałam na roczek:szok:
 
reklama
Do góry