reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm u 4 latka- jak z tym życ?

Dzastina222

Czekam..
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2009
Postów
1 120
Miasto
Dolnyśląsk
Witajcie.

Jestem mamą 4 letniego Czarusia...
Kilka dni temu lekarz nie postawił jeszcze diagnozy ale podejżewa u niego cechy autystyczne.. świat mi się zawalił na głowę. Od samego początku widziałam że z naszym synem nie jest dobrze, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego, nie reagował na swoje imię.. lubi sie bawić sam, oglądać bajeczki itd.. No i co najważniejsze... nie mówi. Tylko buczy coś po swojemu.. lub woła kaka, gaga i to tyle. Lekarze nas uspokajali żebyśmy dali mu czas... bo to chłopiec itd.. kilka dni temu byliśmy u specjalisty neurologa, który Czarka zabrał do szpitala na badania głowy.. Tomograf nic ie wykazał i eeg głowy też .. ale czasmi oprócz tego że nie mówi bardzo dziwnie się zachowuje.. bardzo gryzie palce, macha rączkami.. ale z kolei jest dzieckiem które lubi się przytulać, całować lubi okazywać uczucia.
Może któraś z was dziewczyny miała podobny problem z dzieckiem.. może podpowiecie co robić?
Od poniedziałku zaczynamy rehabilitacje w specjalnym ośrodku dla dzieci autystycznych.. tylko ja się po prostu boję czy to pomoże?
 
reklama
cechy ze spektrum autystycznego to jeszcze nie autyzm, moja Olka tez ma zaburzenia z tego spektrum, wszystko robi duzo pozniej, jeszcze nie wymawia slow, z tym ze Ola przeszla zapalenie opon mozgowo-rdzeniowych i sepse majac niespelna 2tygodnie

co do rehabilitacji to czas pokaze jakie beda efekty, nie ma co tracic czasu na rozwazania tylko trzeba sie za to brac im szybciej tym lepiej.
dobrze ze Czarek jest pod opieka dobrego lekarza, ze robicie badania.
 
poczytaj tutaj

https://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/autyzm-21150/
https://www.babyboom.pl/forum/zdrow...a-nootropil-skutecznosc-dzialania-leku-37947/
https://www.babyboom.pl/forum/zdrow...ozwojowe-spektrum-autystyczne-i-autyzm-48308/ - dziewczyna zakładająca wątek As- bardzo dużo wie na temat rehabilitacji dzieci autystycznych bo sama ma chorego malucha i pracuje z takimi dziecmi wiec napisz sobie do niej ;-)
https://www.babyboom.pl/forum/zdrow...-niemowlat-autyzm-i-oficjalne-klamstwa-53085/

życzę powodzenia i udanej rehabilitacji malucha
 
Witajcie.

Jestem mamą 4 letniego Czarusia...
Kilka dni temu lekarz nie postawił jeszcze diagnozy ale podejżewa u niego cechy autystyczne.. świat mi się zawalił na głowę. Od samego początku widziałam że z naszym synem nie jest dobrze, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego, nie reagował na swoje imię.. lubi sie bawić sam, oglądać bajeczki itd.. No i co najważniejsze... nie mówi. Tylko buczy coś po swojemu.. lub woła kaka, gaga i to tyle. Lekarze nas uspokajali żebyśmy dali mu czas... bo to chłopiec itd.. kilka dni temu byliśmy u specjalisty neurologa, który Czarka zabrał do szpitala na badania głowy.. Tomograf nic ie wykazał i eeg głowy też .. ale czasmi oprócz tego że nie mówi bardzo dziwnie się zachowuje.. bardzo gryzie palce, macha rączkami.. ale z kolei jest dzieckiem które lubi się przytulać, całować lubi okazywać uczucia.
Może któraś z was dziewczyny miała podobny problem z dzieckiem.. może podpowiecie co robić?
Od poniedziałku zaczynamy rehabilitacje w specjalnym ośrodku dla dzieci autystycznych.. tylko ja się po prostu boję czy to pomoże?

hej ;-)

ale Ty masz dziewczyno szczescie! nie masz jeszcze diagnozy a juz zaczynacie rehabilitacje??? Bajka!
ja zeby miec terapie to musze miec kwit (Jasiek ma podejrzenie Zespolu Aspergera)...
w srode jade po opinie ale boje sie ze nie stwierdza jednoznacznie ze to ZA :-( i bede musiala dalej drazyc temat bo na prywatna terapie (min. 160zł...TYGODNIOWO!!!!) mnei nei stac :-(

kolezanka ma synka autyste i wiesz co... zaczela go mocno suplementowac i wprowadzila diete bezglutenowa, bezmleczna i bezcukrowa... i powiem Ci, ze poprawa jest... kontakt wzrokowy jest, mlody zaczyna mowic...

tak wiec - nie martw sie! terapia na pewno pomoze!!!!

POWODZENIA!!!
 
Poszukaj jakiegoś stowarzyszenia w swojej okolicy. Z autyzmem akurat nie miałam do czynienia, ale z kilkoma poważnymi chorobami niestety tak. Ludzie, którzy przeżyli już to, co cię czeka, i którzy wiedzą jak sobie radzić w sytuacjach, z którymi dopiero się zmierzysz są najlepszym sprzymierzeńcem :-)

a o tak poważnych sprawach najlepiej rozmawia się "twarza w twarz". :-)
 
Dziękuję dziewczyny za wszelkie info i za podniesienie na duchu..

Podaje Czarkowi Eye p.. są po tym lekkie efekty ale cudów nie ma.. wczoraj układaliśmy klocki edukacyjne. Kilka razy musiałam mu pokazać a później sam wkładał i dopasowywał wzorki.. byłam z niego taka dumna! Ja liczyłam a on pokazaywał paluszki.. 1,2,3..
Mam nadzieję że rehabilitacje się nie długo zaczną i nastąpi piorunująca poprawa.. bo on jest dzieckiem które sie bardzo szybko uczy:-)
 
Rozumiem, że świat Ci się zawalił ale poradzicie sobie. Jest coraz więcej miejsc, w którym można uzyskać pomoc. W przedszkolu, do którego chodzi moje dziecko powstała grupa terapeutyczna właśnie dla maluchów autystycznych/z zespołem Aspergera. Na miejscu jest poradnia. Zdarzyło mi się rozmawiać z rodzicami i mówili, że po pierwszym szoku przyszedł czas na spokojne znalezienie odpowiedniego miejsca. Na pewno uda Ci się z tym uporać i znaleźć pomoc. Powodzenia.
 
Rozumiem, że świat Ci się zawalił ale poradzicie sobie. Jest coraz więcej miejsc, w którym można uzyskać pomoc. W przedszkolu, do którego chodzi moje dziecko powstała grupa terapeutyczna właśnie dla maluchów autystycznych/z zespołem Aspergera. Na miejscu jest poradnia. Zdarzyło mi się rozmawiać z rodzicami i mówili, że po pierwszym szoku przyszedł czas na spokojne znalezienie odpowiedniego miejsca. Na pewno uda Ci się z tym uporać i znaleźć pomoc. Powodzenia.

dziekuje za ciepłe słowa otuchy... w poniedziałek psychiatra postawiła wstepna diagnoze.. autyzm atopowy- do obserwacji...nie wiem jakie sa szanse ze czarek wróci do zdowia,,
 
reklama
reklama
Do góry