reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis roczniaka

Trzewik

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Luty 2010
Postów
83
Hey !
Nie znalazłam takiego wątku, więc zapytam Was, jak wygląda menu Waszych rocznych pociech ???
Moja Basia ma tylko 2 zęby, ale jje :
I śniadanie - kaszka 120ml
II śniadanie- paróweczka + chlebek z masełkiem
obiadek- zupka pomidorowa z kluchami, rosołek, kremik brokułowy, mięsko, ziemniaczki, warzywka (wszystko co jjemy)
deserek- owoce, jogurt, biszkopciki, chrupaki
kolacja- kaszka
ok. 23 mleko Bebiko 2 (kończymy opakowanie i przechodzimy na 3)

Pijemy herbatki owocowe bobovity albo hippa ( i żałuje, że od początku nie dawałam wody mineralnej, bo teraz maluch nie chce jej pić ) ew. soki owocowe kupne gerbera itp. lub robione w sokowirówce.

Macie jakieś ciekawe pomysły, co fajnego można podać :-)?
 
reklama
hej co prawda nasza Maja ma 9 miesięcy ale ja np na 2 śniadanko daje jej jajeczniczkę z jajeczka rozrobionego z odrobiną mleka modyfikowanego ścięta na gorącej patelni więc jeśli Twoja pociecha nie jest uczulona na jajko to śmiało możesz to podać :) nam bardzo smakuje :D u nas jeszcze numerem jeden jest ryż z jabłkami i odrobiną cynamonu :)
 
Jajko próbowałam, ale Basienia nie przepada ; ))) Ale za to pomysł z ryżem, jabłkiem i cynamonem super !!!!!! Koniecznie musimy spróbować :))))
 
Tak sobie przypomniałam synusia sprzed trzech lat ... Dzisiaj kończy 4 latka. W rok zajadał wszystko co zobaczył na stole jedyne trzymałam z daleka ostre i wędliny kupne w sklepie.Mleko modyfikowane nie znosił wolał to od krowy ...uwielbiał placki ziemniaczane z śmietaną jak dziecko nie ma skazy białkowej to warto podawać do jajecznicy troszkę mleka normalnego ...twarożki tez starałam się załatwić w znajomych którzy mieli gospodarstwo.no i ryba ja akurat miałam możliwość dostać taka w słoiczkach od 6 miesiąca z Włoch ( tam dzieciom wolno) to w rok szukałam świeżej bez ości, bo mlody akurat rybę woli bardziej od mięsa. Może dzięki temu ze nie bałam się podać wszystko teraz nie mam najmniejszego problemu z jedzeniem.
Pozdrawiam :)
 
Moj Staś ma 10 miesiecy ale obiadki je te same co my:) na drugie sniadanko uwielbia buleczke mleczna z odrobina miodu, a jesli chodzi o wode to ja probowalam poic woda ale Mlody nie chce.
 
Tak sobie przypomniałam synusia sprzed trzech lat ... Dzisiaj kończy 4 latka. W rok zajadał wszystko co zobaczył na stole jedyne trzymałam z daleka ostre i wędliny kupne w sklepie.Mleko modyfikowane nie znosił wolał to od krowy ...uwielbiał placki ziemniaczane z śmietaną jak dziecko nie ma skazy białkowej to warto podawać do jajecznicy troszkę mleka normalnego ...twarożki tez starałam się załatwić w znajomych którzy mieli gospodarstwo.no i ryba ja akurat miałam możliwość dostać taka w słoiczkach od 6 miesiąca z Włoch ( tam dzieciom wolno) to w rok szukałam świeżej bez ości, bo mlody akurat rybę woli bardziej od mięsa. Może dzięki temu ze nie bałam się podać wszystko teraz nie mam najmniejszego problemu z jedzeniem.
Pozdrawiam :)

Marihuanna jak przygotowywałaś placki ziemniaczane dla swojego Dzieciaczka ?:) normalnie smażyłaś czy jak ?:) pozdrawiam
 
Ooo mleczna bułeczka z miodem super pomysł, kolejny do zapisania i wykorzystania :-))) Bo normalną bułkę z dżemem już podawałam. Placka bym się bała, jeszcze nie daję Basi smażonych rzeczy, mięsko z zupki gotowane, albo pieczone. Ale też jestem ciekawa jak robisz takie placuchy :-))) Czytałam tu gdzieś, że mleko krowie działa obciążająco na nerki dziecka, więc do 3 r.ż. lepiej stosować modyfikowane, ale cóż tu dużo, kiedyś dzieci jeśli nie mleko mamy, to wcinały krowie...bo istniało jeszcze jakieś "niebieskie mleko", ale o nim wiem tylko tyle,że było jedyne dostępne i ciężkie w zdobyciu.
 
Marihuanna jak przygotowywałaś placki ziemniaczane dla swojego Dzieciaczka ?:) normalnie smażyłaś czy jak ?:) pozdrawiam

Dziecku powinno się podawać pieczone i ugotowane na parze ale placki raz na miesiąc smażyłam normalnie ;)
Sól morska zresztą do teraz nam tak zostało do smaku :)
Staram się gotować zdrowo i dzięki temu syn jadał obiadki z nami przy stole:)
 
Dziś dzień zaczęłyśmy od niecałej połowy serka Danio, coś Basia nie głodna. No, ale poczekam chwilkę i ugotuje parówkę, albo ryż z jabłkiem i cynamonem. Na obiad został nam z wczoraj krupniczek.
Kupiłam wczoraj fajną kaszkę, kakaową, z Bobovity : P Po roku, ciekawe jak będzie B. smakować :-))) a Wy od czego zaczęłyście dzień?
 
reklama
My jeszcze dzionek zaczynamy od mleczka z 2 miarkami kaszki :) ale na II śniadanko będzie jogurt z owocami a na obiadek rosołek z lanym ciastem :) a na podwieczorek dam małej spróbować odrobinę racuszka z jabłkami :)
 
Do góry