reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis roczniaka

Ooo jakbym strasznie chciała,żeby Basia chciała pić mleczko, jje tylko raz, w nocy przez sen, inaczej nie chce, no i w kaszkach :-) jedyna forma przemycenia mleczka do posiłków. Zrobiłam ryżyk z cynamonem, i sama go zjadłam : P Basi nie smakował, więc skończyło się na parówce i chlebku z masłem....
 
reklama
oj to z Basi mała wybredka się robi :) jak jej ryż z jabłkami nie smakował to już nie wiem :) ale mojej Mai też nie wszystko podchodzi dlatego trzeba eksperymentować :) a te paróweczki to jakie podajesz? bo wiem że są takie z szynki w 100% i taką też podałam Mai tydzień temu nie dość że smakowała to jeszcze nic jej nie było po tym :)

A dziewczyny jaki najlepiej chlebek lub bułeczkę podać dziecku? bo po tym co my jadamy w domu Maja ma problemy z gazami :)
 
Hmmm...rzeczywiście ograniczę te parówki.
A kupowałam różne, najpierw były to morlinki dla dzieci, miały najkorzystniejszy skład, najwięcej procent mięsa z indyka ze wszystkich oferowanych dla dzieci. Niektóre mnie po prostu przerażały...Bykami napisane,że idealne dla dziecka, a w składzie mięso oddzielane mechanicznie. Po prostu szok. Później wypróbowałam polecanych przez znajomą mamę parówek z INDYKPOL- tradycyjnych z indyka, ale z przerażeniem zorientowałam się, że mają MOM, więc zjem sama : / Na zmianę z morlinkami kupuję takie małe paróweczki z indyka, kupowane normalnie w sprawdzonym sklepie z mięsem, wędlinami.
Mała jje szyneczkę kupną, kupuje po kilka plasterków dosłownie,żeby nie leżała długo w lodówce, chudziutkiej, delikatnej szyneczki i jeszcze tfu tfu nic się nie stało.
Jajka mamy wiejskie, warzywka z ogródka (chociaż nie mamy swojego, ale dobrze mieć znajomych, którzy mają : ))))
A ten ryż z jabłkiem i cynamonem dosładzacie ??? Chyba lepiej nie....?
 
Witam mamy rocznich dzieci, szukam pomocy, moje dziecko skonczyło rok, i jest duzy problem z jedzeniem, zwłaszcza produktów mlecznych a juz nie mówiac o samym mleku, karmienie mojej corki to katastrofa, czy znacie jakies przepisy zeby urozmaici jej chec jedzenia i dostarczenia odpowiednich skadnikow zwlaszcza białka i wapnia. dziekuje i czekam na odpowiedz :(
 
hej jak moja mala miala bunt na mleko to robilam jeh budyn na mleku mm i w taki sposob przemycalam jej to mleczko. Budyn bardzo prosty przepis w 100 ml roztrzepuje zoltko i zagotowywuje. Do 50 ml wody dodaje lyzke maki ziemniaczanej i wlewam do gotujacej sie wody z zoltkiem. Jak masa przestygnie dodaje 5 miarekl mleka modyfikowanego i jakies owoce dla smaczku. Mozesz tez jogurty naturalne podawac z owocami.
 
A ten budyn nie jest proszkowy taki? Czy mleko sie ladnie rozpuszcza w masie? Ja to chyba i tak odpuszcze sobie takie wynalazki bo moja poki co ladnie pije mleko, a ze jest na Pepti to pewnie budyn i inne rzeczy na tym mleku beda niesmaczne.
 
Basia_one :) Jak nie było reklam "budyniów z torebki" prawdziwe budynie robiło się właśnie tak- z mąki ziemniaczanej. Ja robię budyń z ziemniaczanej pół na pół z przenną, do tego kakao- ale to dla nas, dorosłych. Dla małych dzieci można zrobić taki mleczny kisielek, lub budyń jak kto woli z samej mąki ziemniaczanej. Można użyć mleka krowiego. Jak ktoś woli mm. Można dodać owoce, można z samego soku lub owoców zrobić na takiej bazie kisiel (bez mleka) :) Jak odkryłam jak prosto robi się budyń z mąki i jaki jest smaczny nigdy już nie kupiłam tego torebkowanego. Tyle samo roboty, a można podać dziecku bo jest smaczny i ZDROWY :D
 
reklama
dokladnie,taki budyn wlasnej roboty jest bardzo smaczny i zajmuje doslownie chwilke,tyle samo co z torebki,a zdrowszy;)ja tez robilam kisielek,tzn wlewalam sok do garnuszka,jak sie zagotowal,dodawalam make ziemniaczana i kisiel gotowy;)moja mala jak narazie tez ladnie pije mleczko,ale czasem tak dla odmiany jej robie. wiecie moze od kiedy mozna podac kakao dziecku? w sklepie widzialam kaszke kakaowa po 12 misiacu zycia i sie zastanawiam cz np do mleczka moglabym dodac lyzeczka kakala rozpuszczalnego?
 
Do góry