reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziebienie w ciazy :(

Exotic87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Grudzień 2011
Postów
397
Miasto
Anglia
No wlasnie padlam ofiara, a na dodatek zlapalo mnie na dobre w samego sylwestra...

Stworzylam ten watek aby moc sie wymieniac poradami w przypadku bolu gardla, temperatury, anginy, kaszlu, grzybicy itp... wszystkiego co jest najmniej potrzebne w okresie ciazy? Jak sie leczyc? jakies naturalne sposoby?

Mnie bardzo boli gardlo, migdaly, nie moge przelykac sliny wczoraj wyplukalam woda z sola myslalam ze zwymiotuje nie dalam rady, oraz wypilam herbatke z miodem i cytrynka do tego lyknelam 2 witaminy c... ale nadal boli i boli czuje sie bezradna :(

dodam jeszcze ze uzylam strepsils i jakiegos areozolu do gardla a nie powinnam :( w ulotce bylo ze nie mozna ale nie wiedzialam jak sobie z tym poradzic, mam nadzieje ze nie zrobilam krzywdy dziecku?:no:
 
reklama
Polecam wizytę u lekarza.
Może będzie konieczny antybiotyk? Jest taki bezpieczny dla kobiet w ciąży, bo działający miejscowo Bioparox - ale to lekarz może przepisać.

Wspomagająco można brać *spam* - syrop, czosnek, miód i cytryna, mleko z miodem - ale to tylko wspomagacze i na dużą infekcję słabo pomogą. Idź do lekarza zanim choróbsko rozwinie się na dobre.


Edit:
Doczytałam , że jesteś z Anglii - nie mam pojęcia czy ten *spam* u Was jest.
 
Nie widzialam nigdy, ale jutro chyba przejde sie do tego lekarza bo boje sie o malucha, a wydaje mi sie ze to jest angina :(
 
Na gardło tantum verde w aerozoli chyba można, najlepiej jednak udać się do lekarza. Jeśli to angina to niech ci wypisze receptę na Bioparox. Z tą witaminą C też bym uważała. Lepiej się napić herbaty z miodem i cytryną albo herbaty z sokiem. I koniecznie leżenie pod kocykiem, dużo snu. Życzę zdrówka.
 
exotic, biedactwo...Proponuję, podobnie jak moje przedmówczynię wizytę u lekarza jednak. Jeżeli faktycznie tak bardzo boli, nie ma sensu ryzykować.
Z domowych sposobów na przeziębienia wszelkiej maści na mnie doskonale działa napar lipy z miodem. Ale! To jest ważne. Miód, żeby zachował pełnię swoich mocy nie może być rozpuszczany w temperaturze wyższej niż 60 st. Dodatkowo oczywiście surowy czosnek, choć to dosyć karkołomne zawsze, bo aromat utrzymuje się przez wiele godzin ;-)Jest jednak doskonały. Nie na darmo nazywany jest naturalnym antybiotykiem:-)

Mam nadzieję, że się wykurujesz szybciutko i nie okaże się to niczym poważnym.
 
Bardzo dziekuje dziewczynki za odpowiedz, bylam w aptece angielskiej i rozmawialam z farmaceuta dal mi jakis syropek miodowo cytrynowy i powiedzial ze w razie temperatury moge wziasc tylko i wylacznie paracetamol ale jesli jeszcze to potrwa pare dni musze isc do lekarza. chyba jutro nie zawitam w pracy, zawsze chodzilam nawet jesli mialam temperature ale teraz zdrowie dziecka jest dla mnie najwazniejsze...
 
Mam doświadczenie w chorowaniu w ciąży, bo poprzednio 2 ostatnie miesiące przeleżałam z chorobą ;) Skończyło się niestety na antybiotyku, ale we wczesnym przeziębieniu można brać:

- syrop prawoślazowy
- tantum verde na ból gardła (najlepiej w psikaczu)
- tabletki do ssania Isla (coś jak Cholinex itp., ale "legalne" w ciąży)
- wapno z wit. C
- do nosa Nasivin dla dzieci, po kropelce 2 razy dziennie do każdej dziurki (super obkurcza śluzówkę i katar znika)
- na noc na lepszy sen można natrzeć plecy jakąś maścią rozgrzewającą
- no i dużo ciepłych płynów, herbaty malinowe, z cytryną, czosnek, cebula i inne takie babciowe sposoby :)

W tej ciąży mniej więcej tydzień po zapłodnieniu dopadł mnie potworny ból gardła i wyleczyłam się herbatami, syropem, tantumem i nasivinem w 3 dni :)
 
a jakby katar zaczął zalewać oskrzela i kaszel mokry się pojawił to jeszcze poprosić ukochanego, żeby lekko oklepywał.. (może też potem podrapać po plecach dla przyjemności ;-) )
 
Ja brałam antybiotyk amoksycylinę, która nie ma wpływu na rozwój maleństwa, ale to niestety od lekarza (np Duomox, Amotax itd):-( Też angina mnie złapała, ale szybko poszłam do lekarza tak że jeszcze żadne ropne historie się nie rozwinęły. Nie ma na co czekać. Domowe sposoby nie pomogły niestety.
Teraz biorę *spam* i wypijam herbatę z miodem i cytryną wiadrami. Aha, no i płukanka z soli co parę godzin. Jak znów mnie zaczął migdał boleć płukałam cały dzień i następnego rano było już dobrze.
Też mam katar:-(
 
reklama
ja jestem przeziębiona, właściwie tylko gardło... już od kilku dni. Załatwiłam się dzień przed sylwestrem bo bardzo zmarzłam u sąsiadki (siedziałam u niej godzinę i gadałam a miała bardzo zimno w mieszkaniu)... na szczęście w miarę lekko to przechodzę. Płukam gardło hascoseptem (to to samo co tantum verde a tańsze, i lepiej kupić w butelce płyn 100ml bo kosztuje tyle samo co w psikaczu 30ml). nalewam odrobinę płynu do szklanki, biorę do ust i gulgotam nim w gardle tak żeby jak najgłębiej się dostał. Na chore gardło i kaszel mogę polecić syrop drosetux, nawet działa mimo że to homeopatia w którą nie wierzę...

wmawiam sobie cały czas że mój organizm jest silny i się nie poddaje i sam walczy z chorobą, i to naprawdę działa :)

w dodatku moja Natalia od dwóch nocy strasznie się kręci przez sen, w sypialni mamy chłodno (około 20 stopni, może nie zimno ale i nie ciepło), i chyba ze sto razy ją poprawiałam w łóżeczku i przykrywałam bo co się budziłam to ona była na kołderce a nie pod... i efekt jest taki że od dziś rana ma katar. Ale ona też lekko przechodzi infekcje, jeszcze nigdy nie miała żadnych poważniejszych leków, dam jej też drosetux i witaminę c w kroplach i mam nadzieję że szybko się obie wyleczymy
 
Do góry