reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i kg

M

malenstwo20

Gość
Jestem w 12 tygodniu ciąży i to moja pierwsza ciąża. chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tyciem.
Jestem osobą ogólnie szczupłą i niską - 160cm i 55-57kg.
już przytyłam ok 2-3kg. i mój narzeczony mówi że troszkę mi w biodra poszło.
mówi że jem za dużo i powinnam jeść dla dwojga a nie za dwoje.
ja się staram tak jeść ale jak odczuwam głód to nie mogę go przecież stłumić.
jem owoce i czasem jogurty, płatki z mlekiem, i normalne jedzenie.
miałam okres przez tydzień taki ze mnie wędliny odrzucały nie mogłam na nie patrzeć ani nic.

Macie jakieś sposoby by nie przytyć za dużo i po porodzie wrócić do figury patrząc dobrem dziecka oczywiście.
mam 21 lat. jeszcze sporo życia przed sobą. Bardzo się cieszę z dziecka.


Mam też inne nie związane z tematem pytanie - co sądzicie o farbowaniu włosów w ciąży??
 
reklama
Wiesz , to chyba w sumie zależy też od organizmu, ja się nie obżeram a już mam +12kg, tylko że właśnie mam straszną tendencję do tycia, ale też i szybko chudnę więc po ciąży się to zrzuci. też jestem niska i mam 21 lat.

włosy malowałam - farbą bez amoniaku.
 
nie rozumiem dlaczego chcesz stłumić tycie w ciąży, to jest normalne że do końca przytyjesz do 20kg, nawet ponad, ale po ciązy widzac jaka jest twoja waga teraz możesz szybko to zgubić. tycie w ciązy to normalna sprawa, nie słuchaj faceta bo on nigdy w ciąży nie był i nie będzie. a ty nie jesz za dwoje, nie obżerasz się prawda? po prostu dostarczaj maleństwu i sobie wszystkich potrzebnych witamin. ja jadłam normalnie, częsciej niz zwykle (przed ciążą wazyłam 49 a na koniec 67kg) licz się z tym że twoja waga zmienia się bo dzidziuś rośnie i przybywa wód płodowych, a to że juz widać że przybyło ci w biodrach to też normalne bo biodra i miednica rozszerzają się wraz z maleństwem.
włosy farbowałam w ciąży ale nie w pierwszym trymestrze i wybierałam farby bez amoniaku.
 
a farba pallete?? a w którym jesteś miesiącu/tygodniu??
na kiedy termin??
u mnie to organizm jest różny w 2011roku na początku miałam w styczniu przed studniówką 4 tygodnie przed nie jadłam słodyczy i strasznie schudłam tak mi mówili ze było widać ja efektu nie widziałam. a potem lekko przytyłam i wyglądałam już normalnie jak zawsze. waga przed ciążą wahała mi się zawsze 55-57kg ale nie było widać po mnie że tyle ważę. rozmiar nosiłam 36spodni. i S a czasem nawet w XS się mieściłam zależy jakie ubranie.
 
w pierwszych tygodniach ciązy się chudnie, a potem juz tylko nabiera. nie przejmuj się tym że rozmiar spodni bedziesz nosić większy, po porodzie jeśli tylko bedziesz chciała to schudniesz,
 
Normalne jest tyle przytyć i ja w pierwszej ciąży przytyłam jakieś 23 kg 10 zaraz po porodzie mi spadło a drugie powolutku z czasem :) nie stresujcie się tyciem schudnąć zawsze można nie jedna kobieta która nie może mieć dzieci chciała by być w ciąży i przytyć nawet 25 kg i cieszyć się maleństwem niż być super laska i być sama życie bez dzieci nie jest nic warte więc cieszcie się :)
 
W ciąży powinnaś przytyć od 11,5 do 16 kg. Kobiety, które przed ciążą były zbyt szczupłe, mogą sobie pozwolić na nieco więcej, czyli 12,5–18 kg. Wartości zalecane kobietom z nadwagą i otyłością są niższe, bo zarówno nadwaga, jak i zbytnia szczupłość mogą niekorzystnie wpłynąć na zdrowie dziecka, przebieg ciąży i poród.
to wypowiedż lekarza, szczupłe i młode kobiety zwykle tyją do 20kg, starsze u których przemiana materii jest wolniejsza nabieraja dużo więcej. najwazniejsze żebu kontrolować swoją wagę ale dla siebie nie dla innych. i nie głodzić się lub powstrzymywac przed jedzeniem jeśli organizm się o nie upomina.
 
a farba pallete?? a w którym jesteś miesiącu/tygodniu??
na kiedy termin??
Ja malowałam schwartzkopf chyba już nie pamiętam. Ale to nie ważne, byle bez amoniaku.
Ja jestem w 25tyg/6mc
termin na 26 czerwiec,

No nie wiem czy to takie normalne przytyc w ciazy ponad 20 kg. :sorry2:
Sa kobiety,ktore tyja tylko tyle ile wazy dziecko i wody plodowe.

To jest całkowicie normalne, nie ma co sobie w brodę pluć gdy się przytyło kilkanaście kilo a normalnie się jadło.
Woda się zatrzymuje w organizmie , rzadsze wypróżnienia z racji zaparć i kiszka, i tyjesz i nie masz na to wpływu.
I zdarza się że kobiety nie tyją, ale to mówię to KWESTIA ORGANIZMU więc nie ma co tu teraz wyliczać kto przytyje kto nie .
 
reklama
No nie wiem czy to takie normalne przytyc w ciazy ponad 20 kg. :sorry2:
Sa kobiety,ktore tyja tylko tyle ile wazy dziecko i wody plodowe.

ja tam uważam, że normalne, może ponad normę, ale każda z nas jest inna i tyle, a organizm sam reguluje swoje potrzeby. Ważne, żeby się nie opychać niezdrowym żarciem, chipsy, fastfood, napoje gazowane na pewno nie są niezbędne ani nam ani naszemu dziecku.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 27 kg, bardzo dużo piłam, po roku nie stosując żadnej diety wróciłam do swojej wagi, a jak syn zaczął chodzić, a ja biegać za nim zgubiłam kolejne kilogramy.
W drugiej ciąży pragnienie gasiłam wodą, nie sokami i przytyłam 18 kg.
I też bez problemu wróciłam do swojej wagi (61 kg, przy 1,71).
Generalnie uważam, że w ciąży trzeba przede wszystkim o dzidziusiu, a nie o kilogramach, bo niestety tajemnicą to nie jest, że nasze ciało po ciąży się zmieni, nawet jak wrócimy do wagi wyjściowej będziemy wyglądać inaczej i trzeba to zaakceptować.
spokojnych miesięcy do porodu życzę
 
Do góry