reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCO, ciąża(? ) Test..pomóżcie!!

Dołączył(a)
21 Marzec 2012
Postów
1
Witam Kochane!
Jestem tu nowa, Mam na imię Patrycja I chyba tu dołączę... No ale od początku.
We wrześniu leżałam w szpitalu. Stwierdzili u mnie PCO. Gadka, że nie będę mogła mieć dzieci i tak dalej..no dobra:happy2:
Przyjełam do świadomości. Nagle po walentynkach a dokładnie tydzień po ( przyznam że razem z mężem troche w te walentynki poszaleliśmy bez zabezpieczenia..no ale przecież podobno miałam PCO:angry: ) zaczął pobolewać mnie brzuch, tydzień temu pojawiły się mdłości, niechęć do papierosów itd..Przed chwilą zrobiłam test, ale oczywiście ciągle powtarzałam sobie że to tylko formalność, a on wyszedł POZYTYWNY:-( Jestem załamana dlatego kochane..jaka jest wiarygodność tego testu ? czy jest prawdopodobna ciąża ? POMOCY ! proszę :sad:
(mam 18 lat)
 
reklama
Jest seks bez zabezpieczenia, może być i ciąża. Najlepiej zrobić badanie HCG i sprawa będzie jasna.
 
Hej Patrycja :). U mnie taką diagnozę postawiono rok po obumarłej ciąży. Proponuję Ci skonsultowac się jeszcze z innymi lekarzami, bo u mnie okazało się, ze sytuacja nie jest tak beznadziejna, że rzeczywiście mają więcej pęcherzyków niż normalnie ale taka ich natura:). U mnie był inny problem, ale mam andzieję, ze właśnie się udało zasiać ziarenko:). Po drugie nawet z PCO zajście w ciążę nie jest niemożliwe... Owszem są trudności.. ale dzisiejsze metody mogą być naprawdę skuteczne. Co do Twojego testu to hmmm... mógłby budzić wątpliwości pod warunkiem że przyjmujesz leki, które zawierają hCG. Poza tym, raczej nie ma podstaw, żeby twierdzić, ze wynik jest błędny: minęło już ponad miesiąc od możliwego zapłodnienia więc jeśli jesteś w ciąży, stężenie hCG w Twoim moczu jest wystraczające.
Najpewniej będzie jeśli pójdziesz na badanie krwi i bedziesz mieć pewność 100%.

Pozdrawiam :)
 
Podchodziłam do PCO tak samo jak Ty, też twierdziłam, że nie mogę być w ciąży, po miesiącu zaszłam w tą ciążę:]niestety straciłam...
Po paru latach okazało się, że nie mam PCO...
Jeżeli naprawdę masz PCO to mimo tych 18 lat cieszylabym się z tej ciąży no chyba, że nie jesteś pewna co do partnera;)
 
Tak jak piszą dziewczyny, test raczej nie kłamie (chyba, że byś brała preparaty zawierające HCG). Najlepiej zrób test z krwi albo odwiedź ginekologa, bo taka ciąża (jeśli zapłodnienie miało miejsce w Walentynki) będzie już widoczna na USG. I nie marwt się tym, że masz 18 lat itd. A moze to jest właśnie ten czas na dziecko i później nie byłoby Ci tak łatwo zajść w ciążę z PCO??? Pomyśl w ten sposób :) Mam koleżankę, która ma PCO i od 4 lat starali się o dziecko. Ona leczyła się, chodziła na monitoringi itp. Próbowali 4 razy inseminacji i nic..na in vitro nie było ich stać...odpuścili sobie...po 2 mcach "odpuszczenia" zaszła w ciążę, obecnie jest w 15 tyg. Także przy PCO ciązy nie da się wykluczyć, lekarze różne rzeczy wcikają, wiem to z autopsji...
 
Jak miałam 19 lat też stwierdzono u mnie PCO i lekarz mówił że będę bezpłodna. A ja zachodzę w ciążę jak mnie mąż mocniej za kolano złapie :cool2:
A no i PCO po kilku latach jednak wykluczono... Lekarze zbyt łatwo stawiają diagnozy.
Wynik testu jest bardzo wiarygodny, umów się do lekarza, zacznij łykać kwas foliowy i rzuć papierosy, bo bardzo możliwe że jesteś w 6-7 tygodniu ciąży.
 
Patrycja ja tez mam PCO. I mam dziecko, ale tylko dlatego ze dlugo sie leczylam a moje leczenie zakonczylo sie operacja jajnikow. Bez leczenia nie mialabym szans na ciążę. Jak widac u kazdego to jest trochę inaczej i skoro faktycznie jestes w ciąży to przyjmij ją jako dar od Boga, bo nie wiedomo czy jeszcze kiedys bedziesz mogla zajść. Zyczę ci powodzenia, bo z racji mlodego wieku bedzie ci potrzebne.
 
reklama
Do góry