reklama

PCO, ciąża(? ) Test..pomóżcie!!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Dorina, 21 Marzec 2012.

1. Dorina

Dorina Początkująca w BB

Witam Kochane!
    Jestem tu nowa, Mam na imię Patrycja I chyba tu dołączę... No ale od początku.
    We wrześniu leżałam w szpitalu. Stwierdzili u mnie PCO. Gadka, że nie będę mogła mieć dzieci i tak dalej..no dobra:happy2:
    Przyjełam do świadomości. Nagle po walentynkach a dokładnie tydzień po ( przyznam że razem z mężem troche w te walentynki poszaleliśmy bez zabezpieczenia..no ale przecież podobno miałam PCO:angry: ) zaczął pobolewać mnie brzuch, tydzień temu pojawiły się mdłości, niechęć do papierosów itd..Przed chwilą zrobiłam test, ale oczywiście ciągle powtarzałam sobie że to tylko formalność, a on wyszedł POZYTYWNY:-( Jestem załamana dlatego kochane..jaka jest wiarygodność tego testu ? czy jest prawdopodobna ciąża ? POMOCY ! proszę :sad:
    (mam 18 lat)

2. rruurrkkaa

rruurrkkaa Mama Misiatków

Jest seks bez zabezpieczenia, może być i ciąża. Najlepiej zrobić badanie HCG i sprawa będzie jasna.

3. reklama
  4. 4madlen

4madlen Mateczka Anteczka :)

Hej Patrycja :). U mnie taką diagnozę postawiono rok po obumarłej ciąży. Proponuję Ci skonsultowac się jeszcze z innymi lekarzami, bo u mnie okazało się, ze sytuacja nie jest tak beznadziejna, że rzeczywiście mają więcej pęcherzyków niż normalnie ale taka ich natura:). U mnie był inny problem, ale mam andzieję, ze właśnie się udało zasiać ziarenko:). Po drugie nawet z PCO zajście w ciążę nie jest niemożliwe... Owszem są trudności.. ale dzisiejsze metody mogą być naprawdę skuteczne. Co do Twojego testu to hmmm... mógłby budzić wątpliwości pod warunkiem że przyjmujesz leki, które zawierają hCG. Poza tym, raczej nie ma podstaw, żeby twierdzić, ze wynik jest błędny: minęło już ponad miesiąc od możliwego zapłodnienia więc jeśli jesteś w ciąży, stężenie hCG w Twoim moczu jest wystraczające.
    Najpewniej będzie jeśli pójdziesz na badanie krwi i bedziesz mieć pewność 100%.

Pozdrawiam :)

5. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Podchodziłam do PCO tak samo jak Ty, też twierdziłam, że nie mogę być w ciąży, po miesiącu zaszłam w tą ciążę:]niestety straciłam...
    Po paru latach okazało się, że nie mam PCO...
    Jeżeli naprawdę masz PCO to mimo tych 18 lat cieszylabym się z tej ciąży no chyba, że nie jesteś pewna co do partnera;)

6. monia_26

monia_26 Mama Kingusi :*

Tak jak piszą dziewczyny, test raczej nie kłamie (chyba, że byś brała preparaty zawierające HCG). Najlepiej zrób test z krwi albo odwiedź ginekologa, bo taka ciąża (jeśli zapłodnienie miało miejsce w Walentynki) będzie już widoczna na USG. I nie marwt się tym, że masz 18 lat itd. A moze to jest właśnie ten czas na dziecko i później nie byłoby Ci tak łatwo zajść w ciążę z PCO??? Pomyśl w ten sposób :) Mam koleżankę, która ma PCO i od 4 lat starali się o dziecko. Ona leczyła się, chodziła na monitoringi itp. Próbowali 4 razy inseminacji i nic..na in vitro nie było ich stać...odpuścili sobie...po 2 mcach "odpuszczenia" zaszła w ciążę, obecnie jest w 15 tyg. Także przy PCO ciązy nie da się wykluczyć, lekarze różne rzeczy wcikają, wiem to z autopsji...

7. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

Jak miałam 19 lat też stwierdzono u mnie PCO i lekarz mówił że będę bezpłodna. A ja zachodzę w ciążę jak mnie mąż mocniej za kolano złapie :cool2:
    A no i PCO po kilku latach jednak wykluczono... Lekarze zbyt łatwo stawiają diagnozy.
    Wynik testu jest bardzo wiarygodny, umów się do lekarza, zacznij łykać kwas foliowy i rzuć papierosy, bo bardzo możliwe że jesteś w 6-7 tygodniu ciąży.

8. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

Patrycja ja tez mam PCO. I mam dziecko, ale tylko dlatego ze dlugo sie leczylam a moje leczenie zakonczylo sie operacja jajnikow. Bez leczenia nie mialabym szans na ciążę. Jak widac u kazdego to jest trochę inaczej i skoro faktycznie jestes w ciąży to przyjmij ją jako dar od Boga, bo nie wiedomo czy jeszcze kiedys bedziesz mogla zajść. Zyczę ci powodzenia, bo z racji mlodego wieku bedzie ci potrzebne.

9. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

masz 18 lat i masz męża ? a moze to pytanie to kolejna prowokacja jakich jest tu pełno

10. reklama
  11. Ardhara

Ardhara Mama po raz trzeci :)

mam PCO i 2 dzieci oraz 3 w drodze. PCO to nie wyrok.

12. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Ja mam chłopaka, nawet nie narzeczonego jeszcze, a też często mówię na niego mąż;)

Poleć forum