reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś z Dublina mógłby poradzić w jakiej dzielnicy najlepiej szukać mieszkania??

Dołączył(a)
27 Sierpień 2006
Postów
7
Miasto
Cork, Irlandia
Witam,

będziemy się przeprowadzać do Dublina w połowie maja, już szukam mieszkania przez Daft.ie, ale niestety nie mam pojęcia jak wygląda sprawa dzielnic w Dublinie. Na pewno są "złe" i "dobre" dzielnice.
Mam 5-letnia córkę, która od września pójdzie do szkoły, więc chciałabym jakąś w miarę fajną i spokojną dzielnicę znaleźć.
Czy jest to tak np, że np: pólnoc miasta jest mniej fajna/bezpieczna niż południe??
Czy np Dublin 15, który na mapie wydaje mi sie strasznie daleko (a jest tam duzo fajnych mieszkań-w nowych budynkach) - jest w rzeczywistości na końcu świata-jak z transportem publicznym? Ile zajmuje dojazd do np centrum miasta (z D15)?

Za wszystkie wskazówki z góry serdecznie dziękuję.

Karolina
 
reklama
Hej karolina ja mieszkam w 6 dzielnica jest super uwielbiam to miejsce wszedzie blisko ale mieszkania wolaja o pomste do nieba stare i drogie,z tego co sie orientuje to fakt d 15 ma nowe budynki i ladne i tanie apt mieszka tam b duzo polakow i szkoly napewno tez sa ok.masz tam centra handlowe wiec do centrum na zkupy nie koniecznie musisz jezdzic:)jezeli nie koniecznie musisz mieszkac blisko pracy to d15 ze wzgledu wlasnie na mieszkania to polecam ,odradzam tallaght mimo ze i tam mieszka mnostwo polakow ale ja osobiscie jakos niemilo sie tam czuje:(mozesz tez poszukac mieszkan na d6w,14,16, ale wydaje mi sie ze po tamtej str mieszkania sa tansze
 
A ja mieszkam w Swords.Ogólnie wszystko tu jest,sklepy,lekarze,poczta i takie tam.Do lotniska bliziutko,Polaków od zatrzęsienia:-)Szkół 5 czy 6 z tego jedna się buduje,będzie nowiusieńka we wrześniu (tam chodzi mój syn).Ja mieszkam na spokojnym osiedlu z masą Polaków,placem zabaw,Sparem na osiedlu i tą szkołą...Jest tylko jeden szkopuł...strasznie tu drogo:confused2:Za dwusypialniowe mieszkanie mniej jak 850E nie da rady:no:
 
My mieszkalismy kiedys w D15 Clonsilla osiedle spokojne bylo, dobrze nam sie mieszkalo jedyne co to maz zawsze stal w korkach jak jechal do pracy i jak wracal (pracuje na lotnisku) i tu byl zonk no i jak pare razy wybieralam sie do Dublina autobusem to strasznie dluzyla sie podroz przez korki, teraz mieszkamy w Balbriggan rowniez jestesmy zadowoloni mieszkania duzo tansze jak np w D15 bo za to co mieszkamy teraz bysmy musieli w D15 zaplacic smialo 1100-1200 euro mamy centrum handlowe,szkoly w tym polska,sklepow sporo w tym dwa polskie takze jak dla nas jest ok
 
Hej,

dziekuje za podpowiedzi.
Właśnie o Swords myśle - tylko jakoś boję się dojazdów. Jak z transportem publicznym?? czy trzeba mieć auto-bo ja jezdze ale mój mąż nie :szok:
Z Swords do Dublina jest bardzo dobre połączenia a autobusy dosłownie co chwilę jeżdżą:tak:Możesz luknąc na rozkład,numery: 41,41c,43,142:tak:Po Swords też można się busem poruszac,nie narzekam;-)Ja to łażę wszędzie piechtą ale jak w ciąży się turlałam to busy były w ciągłym użytku:-D
U nas na odwrót,mój P jeździ autem a ja pieszkom;-)
 
My mieszkalismy kiedys w D15 Clonsilla osiedle spokojne bylo, dobrze nam sie mieszkalo jedyne co to maz zawsze stal w korkach jak jechal do pracy i jak wracal (pracuje na lotnisku) i tu byl zonk no i jak pare razy wybieralam sie do Dublina autobusem to strasznie dluzyla sie podroz przez korki, teraz mieszkamy w Balbriggan rowniez jestesmy zadowoloni mieszkania duzo tansze jak np w D15 bo za to co mieszkamy teraz bysmy musieli w D15 zaplacic smialo 1100-1200 euro mamy centrum handlowe,szkoly w tym polska,sklepow sporo w tym dwa polskie takze jak dla nas jest ok

hej,
dzieki za info.
a jak z dojazdami do city center? Ile to trwa? tam dojeżdza DART tak?? orientujesz sie ile by miesięczny kosztował np?? a ile jest szkół podstawowych, bo moja córka ma włąśnie 5 lat i od wrzesnia musiałaby isc a nie wiem czy ja przyjmą
unhappy.gif
 
Karolina pytasz o Clonsille czy o Balbriggan?
jesli o Balbriggan to tak pociag do centrum jedzie 30-40 minut koszt miesieczny to cos kolo 30 euro wychodzi dokladnie Ci nie powiem a jesli chodzi Ci o Clonsille to nie wiem czy tam sa jakies szkoly polskie najblizsza masz w Dublinie
w Balbriggan jest jedna polska szkola i cora napewno sie by dostala bez problemu:tak:a jesli chodzi Ci o irlandzkie to na Clonislii nie wiem ile jest dokladnie wiem o jednej bo byla zaraz przy osiedlu, wiecej nie wiem wczesniej mnie to nie interesowalo jak dzieci nie mialam ,
w Balbriggan jest 6 szkol to sa szkoly o ktorych wiem:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja moge polecic D9 - konkretnie Drumcondra -mieszkam tu od poczatku pare ładnych lat, spokojna dzielnica - głownie starsi ludzie :) jest Tesco, Poczta, 2 SZKOŁY, MASE PRZEDSZKOLI :) Do centrum Busem- 10 min, spacerkiem 30. minusem sa ceny - apartament 2 bedroom od 1000 w gore, podobnie domki. A jesli chodzi o D15 to dramat z dojazdami cos o tym wiem 7 lat dojezdzam z centrum do Blancha :( komunikacja makabra... pozatym nie kazdy lubi mieszkac tak na uboczu :) ja sie przyzwyczaiłam do zycia w Centrum i taki wypad do shopping center to nie to samo co łażenie po sklepach normalnie ulicami :)
 
reklama
Karolina pytasz o Clonsille czy o Balbriggan?
jesli o Balbriggan to tak pociag do centrum jedzie 30-40 minut koszt miesieczny to cos kolo 30 euro wychodzi dokladnie Ci nie powiem a jesli chodzi Ci o Clonsille to nie wiem czy tam sa jakies szkoly polskie najblizsza masz w Dublinie
w Balbriggan jest jedna polska szkola i cora napewno sie by dostala bez problemu:tak:a jesli chodzi Ci o irlandzkie to na Clonislii nie wiem ile jest dokladnie wiem o jednej bo byla zaraz przy osiedlu, wiecej nie wiem wczesniej mnie to nie interesowalo jak dzieci nie mialam ,
w Balbriggan jest 6 szkol to sa szkoly o ktorych wiem:tak:

Hej

chodziło mi o Balbriggan ;-)
Najbardziej o dojazdy-bo przecież praca zawsze bedzie w Dublinie......
Moj mąż pracuje w Dublin 2, pewnie się będzie stawiał, że chcę na wiochę sie przeprowadzić, ale jakoś nie mam przekonania do samego Dublina-chodzi najbardziej o Mayę i jej szkołę, jakoś mam wrażenie, że poza Dublinem będzie jakoś milej LOL.......

A propos ceny dojazdów to 30€ - chyba niemożliwe. W cork miesięczny bilet po samym miescie to prawie 70€. Gdzieś czytałam, że to kosz ok 140€ miesięcznie???

Pozdrawiam
 
Do góry