reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziebienie od 2 miesiecy

Dołączył(a)
20 Kwiecień 2012
Postów
3
Moj 6 letni synus od prawie dwóch miesiecy ciagle kicha i ma katarek. Probowalam juz roznych lekow na przeziebienie, ale nie widze poprawy. Katar dalej jest. Przeszlo mi przez mysl, ze moze to alergia, tylko moje dziecko nigdy nie bylo na nic uczulone i nie jestem pewna czy alergia moze uaktywnic sie ot tak? Moze ktora mama tez miala odobny problem z maluchem i moglaby mi cos doradzic? Martwie sie i zarejestrowalam Mateuszka do alergologa zeby wykluczyc albo potwierdzic moje podejrzenie alergii, ale wizyte mamy dopiero w czerwcu! Moze ktoras z mam zna jakies leki, ktore mogly by pomoc mojemu synusiowi...
 
reklama
alergia może się ujawnić w każdym wieku niestety :-( Moze rodzinna niech przepisze zyrtec czy aerius, u nas po nich jest znaczna poprawa. Zawsze mozna też zrobić testy z krwi na przeciwciała IgE tam jest ok 20 czy więcej alergenów, zawsze to będzie już coś wiadomo co i jak.
 
zgadzam się... alergia moze się ujawnić w każdym wieku... mnie osobiście alergia wziewna ujawniła sie w wieku 15 lat, a mojej mamie w wieku 45...
idź do pediatry, jeżeli zyrtec albo aerius czy inne cudo pomogą, to niestety pewnie to alergia...
IgE można zrobić, ale na to skierowanie powinien dać alergolog, prywatnie to panel (ok. 20 alergenów) to wydatek rzędu 150 - 200 zł...
a na razie obserwuj czy zauważysz jakieś prawidłowości - tzn. czy np. objawy nie zwiększają się po wizycie na łace, po zabawie z kotem itp. teraz jest okres pylenia, więc całkiem mozliwe niestety, ze się katar sienny ujawnił...
 
dodam tylko że u mojej mamy katar sienny się ujawnił w wieku 46 lat,więc bardzo późno. A może ma jakąś bakterię w nosie i stąd ten katar? Nie napisałaś jak ten katar wygląda czy jest przeźroczysty lejący czy zółty zielony.
 
alergia może się ujawnić w każdym wieku niestety :-( Moze rodzinna niech przepisze zyrtec czy aerius, u nas po nich jest znaczna poprawa. Zawsze mozna też zrobić testy z krwi na przeciwciała IgE tam jest ok 20 czy więcej alergenów, zawsze to będzie już coś wiadomo co i jak.

Jestem zaskoczona, ze alergia moze wyskoczyc tak niespodziewanie, kiedy wydaje sie ze dziecko na nic nie jest uczulone :( Bylam w piatek w aptece, opisalam farmaceutce objawy, stwierdzila, ze sa typowe dla alergii i polecila mi allergodil w aerozolu. Powiem Wam, ze podawalam przez weekend i jest znaczna poprawa. Mysle jednak ,ze bede musiala prywatnie do alergologa sie wybrac. Do czerwca daleko :(
 
Do góry