reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kredyty męża

Dobrawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
176
Miasto
Kraków
Witam,
mam pytanie odnośnie przenoszenia kredytów na najbliższą rodzinę. Czy istnieje taka możliwość?? Mój mąż przed naszym poznaniem się spłacał kredyty z różnych banków...po jakimś czasie połączył je w jedno i nie był w stanie ich spłacać. Teraz na wypłacie "siedzi" komornik.. spłata idzie baardzo powoli, niestety nie jesteśmy w stanie spłacać więcej niż ta ilość już zabieranych nam pieniędzy.
Boję się, że spłata może przejść na mnie i na córkę, gdy mąż nie będzie mógł być w stanie spłacać długu (śmierć, brak pracy).
Czy intercyza bądź rozdzielczość majątkowa może nas zabezpieczyć??

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,
mam pytanie odnośnie przenoszenia kredytów na najbliższą rodzinę. Czy istnieje taka możliwość?? Mój mąż przed naszym poznaniem się spłacał kredyty z różnych banków...po jakimś czasie połączył je w jedno i nie był w stanie ich spłacać. Teraz na wypłacie "siedzi" komornik.. spłata idzie baardzo powoli, niestety nie jesteśmy w stanie spłacać więcej niż ta ilość już zabieranych nam pieniędzy.
Boję się, że spłata może przejść na mnie i na córkę, gdy mąż nie będzie mógł być w stanie spłacać długu (śmierć, brak pracy).
Czy intercyza bądź rozdzielczość majątkowa może nas zabezpieczyć??

Proszę o pomoc.

kredyty sa kredytami sprzed malżeństwa więc utrata pracy nie spowoduje, że pani będzie musiała spłacać kredyt. Czym innym jest śmierć - wtedy kredyty jako część masy spadkowej przechodzą na spadkobierców (Pani i dzieci). Można wtedy spadek odrzucić lub przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza (w odpowiedzialnoscią za długi do wysokości przysporzenia).
Intercyza nic to nie da, bo dług jest sprzed małżenstwa.
 
(..)Można wtedy spadek odrzucić lub przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza (w odpowiedzialnoscią za długi do wysokości przysporzenia)(..)

w skrócie; jeżeli mąż nie ma ruchomości, nieruchomości etc. sprawa zostanie umorzona jeżeli przyjmę spadek z dobrodziejstwem inwentarza..? Chyba, że się mylę.

Bardzo dziękuję za poprzednią odpowiedź.
 
w skrócie; jeżeli mąż nie ma ruchomości, nieruchomości etc. sprawa zostanie umorzona jeżeli przyjmę spadek z dobrodziejstwem inwentarza..? Chyba, że się mylę.

Bardzo dziękuję za poprzednią odpowiedź.

A jaki mąż ma majątek? Nieruchomosci, udziały w nieruchomości, ruchomość, lokaty, fundusze itp?
Jeśli nie ma majątku lu jest on bardzo niewielki wzgledem wysokosci długu to lepiej spadek odrzucić.
 
Mąż ze względu na kredyty nie ma majątku.. i nie zamierza tego zmieniać. Wszystko będzie na mnie jako moja własność a nie wspólna.
Dziękuję za pomoc. Jestem przygotowana już na wszystko:)
 
Mąż ze względu na kredyty nie ma majątku.. i nie zamierza tego zmieniać. Wszystko będzie na mnie jako moja własność a nie wspólna.
Dziękuję za pomoc. Jestem przygotowana już na wszystko:)

prosze jednak pamiętać, ze:
1. wyzbycie się majatku w celu uniknięcia spłaty zadłużenia może być nieskuteczne
2. nie macie Pńastwo rozdzielnosci majtkowej, wiec nabywanie majątku tylko przez Panią może byc trudne (chyba, ze może Pani udowodnić pochodzenie pieniedzy sprzed małazeństwa).
Niestety taki sposób zabezpieczenia jest mało skuteczny o czym niektórzy przekonują się za późno.
 
Do góry