reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek dla "wiejskiej mamy"

dosia76

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2012
Postów
41
Kochane moje drogie po 16 latach od debiutu przyjdzie mi drugi raz zostać mamą. Mieszkamy na "wsi" chociaż wieś to za dużo powiedziane. Jest to takie osiedle domków pod lasem, drogi póki co piaskowe wszędzie kurz a po deszczu błoto. Maluch przyjdzie na świat wczesną zimą a ja nadal poszukuję wózka który poradzi sobie w warunkach "terenowych"
Na myśl przychodzą mi
i'coo Peak Air - Wózki na niepogodę
Adborg Ring Max - Sklep dziecięcy nr 1 w Polsce - udane zakupy dla dzieci | ***** - Wielofunkcyjne - Wózek wielofunkcyjny RING MAX - Adbor Chociaż nie podoba mi się bardzo to właściwości ma ok.
Jane Muum - Jane Muum Reverse 3w1
 
reklama
Ja bym polecała Roana Matrite duża gondola, a zimie to ważne bo śpiwór i dziecko też jest grubiej ubrane co idzie w dodatkowe centymetry ;) duże pompowane, miękkie zawieszenie, wózek nie jest sztywny
polecam również wózek firmy Jedo ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE 2012 - sklep internetowy te sam plusy wg mnie
minusem tych wózków jest to że są dosyć ciężkie, ale nie wprowadzeniu tylko jak trzeba je gdzieś wnieść i zajmują po złożeniu troszkę miejsca w bagażniku ale wg mnie innych minusów nie ma ;)
 
dosia super, ze nas sie radzisz, ja tez jestem "wiejska mama" heh jak to brzmi, z tych co pokazalas ja bym nie kupila zadnego,
z tych co pokazala gogoja moze roan martita, rade by dal, ale tez bym go nie kupila raczej,
ja mieszkam w wyjatkowo trudnym terenie, w lesie, ciezsze samochody sie zakopuja nie raz juz jakis samochod traktor wyciagal, powiem Ci tak mialam jeden wozek zwykly z nieskretnymi niby duzymi kolami ale co z tego, skoro po wjechaniu na ten wielki piach odpadaly kolka :szok:, wszelkie wozki z malymi kolami nie daja rady, ja je nazywam wozkami miejskimi, sliczne i fajne, ale do miasta, na wsi bardzo wazne sa pompowane duze kola z mozliwoscia blokady do jazdy na wprost i ta blokada jest bardzo wazna na wsi
nie wiem jakie sa Twoje finanse, ale na bank da rade:
a)marki KUNERT
KUNERT EKSKLUZYWNY WÓZEK VIP + FOTELIK + GRATISY! (2530935117) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 648zł
lub nowszy model tej firmy, ze skretnymi kolkami z mozliwoscia blokady kolek skretnych do jazdy na wprost
KUNERT WÓZEK DZIECIĘCY SILVER+FOTELIK + GRATISY!!! (2529239486) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 964zł

no iz wyższej półki cenowej
b) marki x lander
X-LANDER XA 2012 Wózek 3w1 fotelik MAXI COSI CITI (2527265546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 1919zł

są też modele tych firm bez fotelików
 
tygrysek1985 ja też wiejska mama ;) i powiem ci że roan się sprawdza u nas super ;) ma takiej samej wielkości koła jak wózeczki co pokazałaś ale ma tą zaletę że ma sztywna gondola a nie tylko taka wkładka w która do mnie nie przemawia zimą ;) takiej samej wielkości też ma Jedo koła ;)
xlander fajny wózek ale szczerze nie jest od do końca przystosowany do ekstremalnych warunków;) i minus mała godndola która dodatkowo jest zwężana w nóżkach ;/
 
X-lander X3 idealnie sprawdzil sie u nas na wsi :-)
choc ma kilka wad: jest ciezko i zajmuje sporo miejsca w aucie
ale prowadzi sie do super, las i plaza' a nawet gory nie byly dla nas problemem :-) gondola ciut mala, ale na 4-5 mies. Spokojnie starczy, potem na wiosne mozesz przezucic sie na spacerowke a tam masz tez duzy daszek, ktory chroni przed wiatrem. Duze pompowane kola( nie sa skretne) wieeelki kosz na zakupy :-)
 
Ja również mieszkam na wsi. Chociaż może to źle powiedziane bo mój dom jest w środku lasu. Drogi są tak zryte, że mąż już parę razy zakopał się terenowym samochodem. Z mojego doświadczenia x-lander kompletnie nie zdał egzaminu, zablokowane kółka i tak latały na boki a poza tym są różnej wielkości i ciężko się jeździ po leśnych drogach. Wózki z małymi kółkami według mnie nie nadają się nawet do miasta bo chodniki w nich nie są najprostsze. My teraz postawiliśmy na roan maritę bo ma ogromną gondolę, 4 równe pompowane koła i ogólnie jest masywna. Taka terenówka wśród wózków :D Nasza córa urodzi się we wrześniu więc aż do wiosny będzie musiała przejeździć w gondoli. Roan marita ma podnoszone oparcie więc już siedzący bobas nie będzie się złościł a x-lander ma tak małą gondolę, że nie na długo ona wystarczy.
 
Dosia_76 markę wybierzesz w zależności od zasobności portfela i wielkości bagażnika oraz co istotne jaką porą roku Dziecię się pojawi na świecie. Jak dla mnie:
pompowane koła o "normalnym" rozstawie,
możliwość zablokowania kół,
duża gondola - jeśli nie będzie to dziecię zimowo / wiosenne
spacerówka - najczęściej te od gondoli są mocowane dość wysoko,
fotelik z adapterem ... jak człek się nie lansuje po galeriach handlowych tudzież po molo w Sopot nie wiem czy konieczność.
Jak już dziewczyny pisały: ROAN, X-LANDER x-A mieści się za tylne siedzenie, ja dorzucę Musty:
Wózki Mutsy Warszawa, Transporter, 4Rider, Urban Rider
 
Ostatnia edycja:
a może wózki firmy Taco?sama jeżdżę Warriorem i dobrze się sprawdza w trudnym terenie.Minusem tego wózka jest jednak słaby dostęp do koszyka na zakupy,ale za to cena przystępna:-)
 
Ja bym polecała Roana Matrite duża gondola, a zimie to ważne bo śpiwór i dziecko też jest grubiej ubrane co idzie w dodatkowe centymetry ;) duże pompowane, miękkie zawieszenie, wózek nie jest sztywny
polecam również wózek firmy Jedo ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE 2012 - sklep internetowy te sam plusy wg mnie
minusem tych wózków jest to że są dosyć ciężkie, ale nie wprowadzeniu tylko jak trzeba je gdzieś wnieść i zajmują po złożeniu troszkę miejsca w bagażniku ale wg mnie innych minusów nie ma ;)
Z noszeniem nie ma problemu bo mamy domek parterowy :)

dosia super, ze nas sie radzisz, ja tez jestem "wiejska mama" heh jak to brzmi, z tych co pokazalas ja bym nie kupila zadnego,
z tych co pokazala gogoja moze roan martita, rade by dal, ale tez bym go nie kupila raczej,
ja mieszkam w wyjatkowo trudnym terenie, w lesie, ciezsze samochody sie zakopuja nie raz juz jakis samochod traktor wyciagal, powiem Ci tak mialam jeden wozek zwykly z nieskretnymi niby duzymi kolami ale co z tego, skoro po wjechaniu na ten wielki piach odpadaly kolka :szok:, wszelkie wozki z malymi kolami nie daja rady, ja je nazywam wozkami miejskimi, sliczne i fajne, ale do miasta, na wsi bardzo wazne sa pompowane duze kola z mozliwoscia blokady do jazdy na wprost i ta blokada jest bardzo wazna na wsi
nie wiem jakie sa Twoje finanse, ale na bank da rade:
a)marki KUNERT
KUNERT EKSKLUZYWNY WÓZEK VIP + FOTELIK + GRATISY! (2530935117) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 648zł
lub nowszy model tej firmy, ze skretnymi kolkami z mozliwoscia blokady kolek skretnych do jazdy na wprost
KUNERT WÓZEK DZIECIĘCY SILVER+FOTELIK + GRATISY!!! (2529239486) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 964zł

no iz wyższej półki cenowej
b) marki x lander
X-LANDER XA 2012 Wózek 3w1 fotelik MAXI COSI CITI (2527265546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - 1919zł

są też modele tych firm bez fotelików
Ten pierwszy Kunert mi się podoba zwłaszcza cały czerwony i biało czarny :tak: Co do finansów chciałabym się zamknąć w 2,5 tys ale to juz tak naprawdę ekstremalnie więc na wózki takiej średnio wyższej półki też patrzę, ale jeśli da się kupić coś tańszego to oczywiście nie odrzucam. Co do miejsca w bagażniku jeżdżę Toyotą Land Cruiser a bagażnik ma pojemność ( przy niezłożonych siedzeniach) prawie 700 litrów wiec nawet ze złożonym wózkiem można w nim tańczyć :D
Z "wiochy" pewnie nie będę się z dzieckiem wypuszczać do miasta bo mamy tu wszystko a zima najpiękniejsza na wsi. A jak przyjdą cieplejsze dni wtedy mały będzie miał już 6 miesięcy i zastanawiam się co wtedy... nie chce kupować dodatkowego wózka "do ludzi"
 
reklama
Miałam ROAN Maritę wjedzie wszędzie i po wszystkim przejedzie, o JEDO słyszałam, że też jest terenowym wózkiem.
Dosia musisz obejrzeć na żywca i zdecydować.
Minusem jak dla mnie ROANa była wielkość - zajmował cały bagażnik ale faktycznie jeśli dziecie ma spędzić nieco czasu w gondoli to wybór idealny.
 
Do góry