reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mole książkowe

betina79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Sierpień 2011
Postów
2 387
wątek dla tych mam co lubią czytac. piszcie co macie obecnie ciekawego na tapecie, co polecacie, co warto kupc.

To ja moze zaczne od 4 tomowej sagi H. Nessera - dobry kryminal w stylu skandynawskim. Jeden bohater przewodni we wszystkich 4 częsciach, choc historie zupelnie różne.
 

Załączniki

  • 9788375542073.jpg
    9788375542073.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 178
reklama
Przeklejam z wątku głównego:
- Camilla Lackberg - "Księżniczka z lodu" (pierwsza część sagi, na razie przeczytałam tylko tę),
- Ninni Schulman - "Dziewczyna ze śniegiem we włosach",
- Charlotte Link - "Dom sióstr" (może nie do końca kryminał, ale świetna książka),
- Simon Beckett - "Chemia śmierci" (inne książki tego autora też są super),
- S. J. Watson - "Before I go to sleep" (nie wiem jakie jest polskie tłumaczenie, ale to chyba jedyna książka tej autorki).
- Harlan Coben (wszytkie :)

Z innych książek polecam wspaniałego pisarza Pata Conroy'a "Muzyka plaży", "Na południe od Broad", "Książę przypływów". Każdą z tych książek czyta się jednym tchem :) Nie ma innego pisarza, który tak pięknie i ciekawie pisze.. Książki są naprawdę magiczne!

- I polecam gorąco Dean'a Koontz'a "Prędkość" (książka ma ok 400 stron, czytałam prawie całą noc i cały następny dzień ;) nie da się oderwać
 
ja uwielbiam książki Stephena Kinga, sa specyficzne ale ja lubie takie z charakterkiem. Ostatnio czytalam z jego powieści "KOmórkę" polecam tez inne.
 
Kinga też lubię, chociaż ostatnio jakoś głowy nie mam, za ciężki mi się ten King zrobił :D Komórkę mam od kilku lat na półce i jakoś mi nie idzie, głowy nie mam :p
A ode mnie godne polecenia są książki Joanny Chmielewskiej, z tym że te pierwsze chyba najlepsze, ja uwielbiam "Wszystko czerwone" i "Całe zdanie nieboszczyka". Poza tym wszystko co napisała A.Christie.
A od jakiegoś czasu choruję na takiego pana Jose Mauro de Vasconcelos, szczególnie polecam "Moje drzewko pomarańczowe" bardzo wzruszająca. No i na koniec Graham Masterton :-D
 
ja uwielbiam książki Stephena Kinga, sa specyficzne ale ja lubie takie z charakterkiem. Ostatnio czytalam z jego powieści "KOmórkę" polecam tez inne.


Tak tak fajny autor... "Mgła" na mnie zrobiła wrażenie...

Poza tym dla kobiet które lubią się wzruszać:
"Poczwarka" - Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci. Ewa - poprzez instynktowne poświęcenie - uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata. Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka - niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności - zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości...

Cała saga Kwiatów na Poddaszu tzn. "Kwiaty na poddaszu", "Płatki na wietrze", "A jeśli ciernie" - wielkie cierpienie 4 dzieci wyrządzone przez matkę i babcię. Wzruszająca i pełna bólu.

"I wciąż ją kocham" -
żołnierz, będąc na przepustce, spotyka przypadkiem piękną Savannah Lee Curtis, dziewczynę swoich marzeń, która studiując i pracując dla Habitat for Humanity, wraz z grupą studentów, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domy dla ubogich... Miłość, która łączy tych dwoje rozkwita nawet na przekór okolicznościom. Dziewczyna obiecuje czekać na ukochanego, póki nie minie okres jego służby. Wydarzenia z jedenastego września, które wstrząsnęły światem, wstrząsną również ich życiem. John musi wybrać między uczuciem do dziewczyny i wiernością ojczyźnie. Pewnego dnia otrzymuje pożegnalny list od Savannach, w którym dziewczyna informuje go, że zakochała się w kimś innym. Gdy John wraca do domu, okazuje się, że miłość zmusi go do podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu.


To na razie tyle bo uciekam na zakupy :)
 
lubię sięgać po książki z różnych gatunków, od kryminałów, sensacje, romansidła, obyczajowe, po horrory i fantastykę.
Dzisiaj skończyłam czytać drugą część "Klubu matek swatek". Serdecznie polecam szczególnie drugą część. Cykl opisuje historię matek, które zakładają agencję w celu zeswatania swoich dzieci :)
 
reklama
Krolowa wlasnie licytuje ta ksiazke na allegro ;)
asinka oj tak saga millenium nie ma sobie rownych, pochlanelam jednym tchem. az przykro bylo konczyc ;)
 
Do góry