reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne, znieczulenia, SN vs. CC

yoohoosek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Styczeń 2012
Postów
1 154
katarinna rodziłaś w Krakowie?? W jakim szpitalu?
Pewnie temat szpitali się pojawi, aleja już powoli zaczynam o tym myśleć.

Jeśli chodzi o poród SN a CC (może nie powinnam się wypowiadać, bo doświadczenia brak), ale wydaje mi się że wszystko jest względne. Nie wierzę w opinię że po CC dłużej się dochodzi do siebie, bo przecież jak poród naturalny był ciężki to wcale nie jest tak że kobieta zaraz po wstaje i biega....
Moja mama przeszła baaaardzo ciężki poród naturalny (nie będę tu opisywać, bo nie chcę straszyć), w szpitalu leżała 3 tyg, komplikacje poporodowe straszne (m. in. zaczęła tracić wzrok, bo odkleiło jej się ciało szkliste w oczach) i jak teraz ze mną rozmawia to widzę że sugeruje, że może warto się zastanowić nad CC.
 
reklama
Bombek ja chodzę do lekarza który pracuje w Uniwersyteckim na Kopernika. Teraz niestety będę musiała zmienić lekarza (kończy współpracę z przychodnią do której chodzę) i zapytałam go wprost czy przy szukaniu nowego lekarza powinnam brać pod uwagę w jakim szpitalu przyjmuje, ale on mi powiedział, że teraz to za bardzo nie ma znaczenia (jasne że mogą się zdarzyć różne przypadki). Zresztą ja jeszcze nie jestem zdecydowana gdzie chcę rodzić, choć kusi mnie ten Żeromski.
 
ja póki co myślę o Koperniku, ale zobaczymy może się jeszcze coś pozmienia ;-) no i tez się zastanawialam, czy szuka ginkologa z tego szpitala, bo moja Pani gin nie ma tam praktyki.
 
yoohoosek - ja w pierwszej ciąży chodziłam do takiego, w późniejszych też i odczułam pozytywnie w szpitalu to, że jestem pacjentką tego lekarza. Idąc za ciosem tym razem też go odwiedzać będę :).
 
margot no właśnie mój lekarz też poleca Kopernika, ale sam się śmieje, że jak tam pracuje to co ma mówić ;-). Ale powiedział też dużo dobrego o Żeromskim i Rydygierze... Nie wiem czemu ale jakoś mi się Kopernika nie podoba, czytałam raczej złe opinie (nie o lekarzach, ale warunkach), a co Ciebie do tego szpitala przekonuje??

Bombek ja to sama nie wiem gdzie będę rodzić, to będzie moje pierwsze dziecko, więc boję się że późno podejmę decyzję. Będę chodzić do szkoły rodzenia w Żeromskim więc pewnie jak mi się spodoba to już tam zostanie :-).
A z tym lekarzem jak robisz? Chodzisz do niego już, czy jakiś czas przed porodem się do niego przeniesiesz?
 
yoohoosek co mnie przekonuje do Kopernika? słyszałam, ze dużo się zmieniło co do opieki medycznej (kiedyś opinie kopernik miał fatalne), a poza tym w zeszłym roku wyremontowali sale porodowe i poporodowe. Koleżanka w sierpniu tam rodziła to mówiła, że porodówki wypaśne ;-)

jeszcze myślałam o Ujastku, ale tam podobno hurtowo odbiera się porody, a nie wiem, czy takie podejście mi odpowiada ;-)
 
reklama
hmmmmm margot ja właśnie rozważam Ujastek/Żeromski/Kopernik. Ujastka się boję, że masówka, albo będzie dużo porodów i mnie odeślą, a co do Kopernika to jakiś strasznych rzeczy naopowiadała mi koleżanka, która też rozważała rodzenie tam, ale po wizycie w szpitalu jak zobaczyła dziewczyny leżące na korytarzach zrezygnowała, ale może to tylko opinia jednej osoby.
No nic trzeba się przejść i samemu zobaczyć jak to wygląda!
 
Do góry