reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytologia w ciąży

Ja mialam cytologie w 6tc i mam gr.II

xnw43e3k256g9p2p.png
 
reklama
Ja nie miałam robione w ciąży ponieważ 2 miesiące przed miałam wykonywaną i lekarz powiedział, że nie potrzeba. Koleżanka chodziła do innego lekarza i miała robione w i trymestrze i w III trymestrze jej lekarz powiedział, ze tak powinno się robić jest to dla bezpieczeństwa wczesnego wykrycia raka szyjki macicy.
 
Ja miałam robiona przed ciążą wyszedł jakiś stan zapalny brałam leki potem kolo 10 tyg znowu jakąś infekcja potem 14 tyg wszystko idealnie po ciąży tez ok obecnie wykonywałam koleją cytologia rok po porodzie i nie pamiętam czy dzwoniłam po wynik ale jak coś wychodzi nie rąk same dzwonią położne z gabinetu...
 
Ja również dostałam wynik cytologii : Pappanicolau gr. II. Podobno w ciąży bardzo popularna grupa z racji tego, że szyjka jest w tym czasie dobrze rozpulchniona i łatwo ulega podkrawawianiu, stanom zapalnym itd.
Ja miałam robiona przed ciążą wyszedł jakiś stan zapalny brałam leki potem kolo 10 tyg znowu jakąś infekcja potem 14 tyg wszystko idealnie po ciąży tez ok obecnie wykonywałam koleją cytologia rok po porodzie i nie pamiętam czy dzwoniłam po wynik ale jak coś wychodzi nie rąk same dzwonią położne z gabinetu...

Czy po leczeniu miałaś robioną kolejną cytologię i wyszła Ci już grupa bez stanu zapalnego ?
 
Mój polski lekarz ma specyficzny stosunek do cytologii twierdzi, że w pół roku w ciele kobiety może się duuużo wydarzyć. Cytologię miałam robioną w styczniu 2016 po czym wyjechałam za granicę. We wrześniu podejrzewałam ciążę i będąc na wakacjach w PL udałam się do mojego ginekologa,w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Lekarz potwierdził ciążę i wiedząc, że ciąża będzie prowadzona za granicą to mimo wszystko zrobił cytologię. Po przyjeździe do De zarejestrowałam się do lekarza, który również na pierwszej wizycie zrobił cytologię, mimo informacji, że miałam robioną ją parę tygodni temu ( nie chciał przyjąć przetłumaczonego wyniku) .... Na szczęście nic się nie stało.
 
Ja przyznam że nigdy nie spotkałam się z twierdzeniem że cytologia w ciąży cokolwiek szkodzi a myślę że gdyby była taka możliwość to ktoś by choć jedno zdanie nam powiedział. Fakt, wspominali że lepiej to zrobić przed zajściem ale to raczej dla większych możliwości leczenia tego w razie złego wyniku a nie, że pobieranie cytologii w ciąży jest złe.
 
Ja miałam robioną cytologię w kwietniu niecały rok temu więc nie ma potrzeby teraz robić. Dr mówi, że nie ma potrzeby robienia jej teraz u mnie w ciąży. Nigdy też nie słyszałam o jej szkodliwości w ciąży.
 
reklama
Ja mialam cytologie robiona przed ciaza (w trakcie staran), wszystko wyszlo ok i lekarz nie mowil, ze w ciazy trzeba jeszcze powtarzac. Ale np. usg piersi mialam robione rok przed ciaza i lekarz kazal teraz powtorzyc (juz w ciazy). Wszystko wyszlo ok.
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
21
Wyświetleń
4 tys
gość _199
G
Do góry