reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytologia w ciąży

Mumusia_Muminka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Styczeń 2017
Postów
422
Witam!
Stworzyłam nowy temat ze względu na to, że w lipcowych mamach ciężko by to było znaleźć tego typu informacje.
Mam do Was pytanie odnośnie cytologii w ciąży :
1. Czy każda z Was miała je wykonywane w I trymestrze ?
2. Czy wynik miałyście podany w skali Papanicolau czy Bethesda ? Jaki Wam wyszedł i co Wam powiedział na ten temat lekarz.
3. Czy którejś z Was wyniki wyszły nieprawidłowe w trakcie ciąży lub przed ciążą. Jeżeli tak to jak wyglądała u Was cała procedura działania ?

Pytam bo uważam, że jest to bardzo ważne badanie dla kobiet nie tylko w ciąży.
Pozdrawiam.
 
reklama
Hm ja miałam cytologię miesiąc przed zajściem, lekarz mi tylko napisal smsa ze wynik jest w porządku. W ciąży tez powinien zrobić?
 
Mi lekarka powiedziała, że jeżeli cytologia była robiona 6 mieś przed ciążą, to ok. Ja miałam robioną w 9 tyg. Wynik w jednej i drugiej skali idealnie. Nigdy wcześniej nie miałam, aż tak dobrze :)
 
U nas jest zasada, że cytologi nie robi się w ciąży. Szczególnie, że często zostaje naruszona szyjka a przy plamieniu może zaburzac wynik, potwierdziło mi to paru innych lekarzy jak i znajomych z pl.
W ciąży z synem miakam robiona nietypowo w 7tc i pow.lekarz tylko ze wynik jest Oki.
W ciąży z córką odmówiła robienia na początku, miałam zrobić teraz po porodzie ale nie zdarzylam i w tej ciąży również odmowilam. Lekarze uznają mi aż tak stara. Osobiście trochę mnie to niepokoi ale strach przed robieniem tego teraz jest większy.
W pl i tutaj było mi mówione jaki wynik tj jaka grupa. I że wszystko Oki.
 
Ja mialam robioną na pierwszej wizycie , chyba 6 tydzien ciąży bo nigdy wczesniej nie mialam robionej:) dzisiaj odebralam wyniki i bylo ze jest stan zapalny , pap II i cos tam , ogolnie wynik prawidlowy ..lekarz powiedzial ze wszystko jest dobrze[emoji14]a stany zapalne w ciazy czesto sie pojawiają :)

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam robiona cytologie w 7 tc. Wiem tylko, że wynik jest ok. Miałam dzisiaj odebrać od gina wynik w wersji papierowej, ale zapomniałam o nim wspomnieć. No nic.. Kolejna wizyta 13.02, więc wtedy postaram się upomniec o niego.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W pierwszej ciazy mialam robiona cytologie pod koniec ciazy. W obecnej okolo 12 tygodnia mi pobierano. Tez mialam drobny stan zapalny, ale w obu ciazach wykluczono mi nowotwory :)
 
Ja miałam robiona ostatnio w maju, teraz nie miałam powtórzonej. Mam gr 2 wiec bez szału, ale tez zle nie jest. Miałam stan zapalnym. Nowotwory wykluczone
 
reklama

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
21
Wyświetleń
4 tys
gość _199
G
Do góry