reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No ja tak robie ..... a to źle ?
:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p
Czytalam rozne cuda :oo: np zeby w dzien transferu nie myc zębów i włosów :p

Kiedyś tu było o nie goleniu nóg i muszę przyznać ,ze siedzi mi to w głowie [emoji15][emoji28]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
reklama
Hej dziewczyny! Wracam do Was. Jestem na starcie, biorę antyki, start ivf planowany na początek lipca. Powiedzcie proszę, co jadłyście w trakcie stymulacji? Słyszałam, że dużo białka, że nie było hiperki, ale chodzi mi tak praktycznie, czyli ile mniej więcej, coś na zasadzie, że dużo jajek, czyli omlet codziennie? I moje drugie pytanie, miałyście polipowate endometrium wykryte przy ivf? Robiłyście histero przed ivf i było ivf skuteczne, czy zostawiałyście ten temat? Mój lekarz mówi, że to nie jest przeszkoda.
Jadłam jajka na twardo, filety z kurczaka i indyka. Piłam tez białko dla sportowców ale nie codziennie. Miałam pobranych 20 jajeczek, 18 było ok. Hiperke miałam dopiero po transferze, jak sie udało.
 
moze i pytanie wydaje Ci sie glupie tylko,ze szukajac informacji na temat dlaczego zarodek sie nie zagniezdza trafilam na wiele rozmow na forach na ten wlasnie temat.... i wyobraz sobie ze kobiety ,,plucza,, pochwe czysta wode pod prysznicem,inne natomiast uwazaja,ze wlasnie w ten sposob wyplukuje sie flore bakteryjna pochwy.W niektorych artykulach wyczytalam ze robi sie to nawet specjalnymi srodkami,oczywiscie tylko przy zaleceniu przez lekarza.Zaciekawil mnie ten temat i dlatego pytam jak to jest u Was i jakie jest wasze zdanie....
Czyli irygację robią? Nigdy tego nie robiłam bo słyszałam właśnie o niszczeniu flory bakteryjnej.
 
Z drugiej strony nie wiem jak to działa ale podobno jak są dwa to jeden drugiemu jakoś pomaga i ogólnie są większe szanse... Zrobisz jak uważasz, ja bym pewno brała 2, przy stymulacji czułam się wręcz rewelacyjnie więc kolejna mnie nie przeraża, bardziej martwię się o upływający czas... Jak dla mnie to im bardziej intensywnie tym lepiej :)
Wlasnie mialam brac dwa i przeczytalam artykul, ze w Nottingham przetestowali na ok 1500 transferach i lepiej jest brac jednego bo niby organizm skupia sie na tym ktory jest slabszy aby go odrzucic... tutaj macie link po angielsku niestety: Link do: IVF pregnancy less successful with two embryos, study finds
Sama juz nie wiem bo u nas przy pierwszym podejsciu mielismy dwa i zaszlam w ciaze a przy crio po jednym i sie nie udalo...
 
Wlasnie mialam brac dwa i przeczytalam artykul, ze w Nottingham przetestowali na ok 1500 transferach i lepiej jest brac jednego bo niby organizm skupia sie na tym ktory jest slabszy aby go odrzucic... tutaj macie link po angielsku niestety: Link do: IVF pregnancy less successful with two embryos, study finds
Sama juz nie wiem bo u nas przy pierwszym podejsciu mielismy dwa i zaszlam w ciaze a przy crio po jednym i sie nie udalo...
Moja Pani dr powiedziała że można brać dwa ale tylko wtedy gdy są takiej samej albo bardzo zbliżonej klasy. Inaczej podobno właśnie organizm skupia się na usunięciu słabszego i ten silniejszy nie ma szans się utrzymać. Badania były robione tylko na zwierzętach.

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
— Phil Bosmans
 
Wlasnie mialam brac dwa i przeczytalam artykul, ze w Nottingham przetestowali na ok 1500 transferach i lepiej jest brac jednego bo niby organizm skupia sie na tym ktory jest slabszy aby go odrzucic... tutaj macie link po angielsku niestety: Link do: IVF pregnancy less successful with two embryos, study finds
Sama juz nie wiem bo u nas przy pierwszym podejsciu mielismy dwa i zaszlam w ciaze a przy crio po jednym i sie nie udalo...
A przy pierwszej próbie zarodki były podobnej klasy? Hmm sama nie wiem co o tym myśleć...???
 
moze i pytanie wydaje Ci sie glupie tylko,ze szukajac informacji na temat dlaczego zarodek sie nie zagniezdza trafilam na wiele rozmow na forach na ten wlasnie temat.... i wyobraz sobie ze kobiety ,,plucza,, pochwe czysta wode pod prysznicem,inne natomiast uwazaja,ze wlasnie w ten sposob wyplukuje sie flore bakteryjna pochwy.W niektorych artykulach wyczytalam ze robi sie to nawet specjalnymi srodkami,oczywiscie tylko przy zaleceniu przez lekarza.Zaciekawil mnie ten temat i dlatego pytam jak to jest u Was i jakie jest wasze zdanie....
Ania, wcale pytanie nie jest glupie. masz racje, ze nie ktore kobiety myja sie, inne nie. Ja np sie myje tam w srodku tez, nie gleboko oczywiscie, tylko tyle na ile siegne, plynem do higieny intymnej. Kazda ma inne potrzeby i ani jedno ani drugie nie jest zle. Trzymaj sie.
 
reklama
Do góry