reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dr na tej wizycie oceni jak wygląda wszystko w środku, zobaczy czy nie ma torbieli itp i zdecyduje, czy w kolejnym cyklu będziesz podchodzić do criotransferu, czyli transferu mrozaczka. Żadnej stymulacji już nie będzie, ostaje tylko decyzja czy będziesz podchodzić na cyklu sztucznym czy naturalnym. Jeśli naturalny to chodzisz na monitoringi owulacji i jak pęcherzyk pęknie to włączasz progesteron i dr wyznaczy dokładną datę transferu; jeśli na sztucznym to od początku cyklu będziesz brać leki stymulujące wzrost endometrium i jednocześnie hamujące owulację. Potem dr wyznaczy datę transferu i włączy progesteron:)
Dziękuje Ci za odpowiedz ale ja myślałam ze transfer mroziakow i criotransfer to to samo... jaka jest Różnica? Miałam teraz cykl sztuczny wiec pewnie taki zachowa..
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi jak wyglada transfer mrozakow? Nie byłam u lekarza ale powiedział ze mam iść przed następna miesiączka. Jak to wyglada? Jest jakaś inna stymulacja? Przecież miałam stymulację by uzyskać te 3 zarodki z których na grudzień mam 2 ale jak to jest z ta stymulacja? Jak wyglada i ole trwa jak juz sa mroziaki?
U mnie bylo usg po nieudanym transferze czy wszystko ok. Od 1dnia cyklu leki: duphaston 3x dzień, progynowa3x luteina3x2 i 1prolutex. Kolo11 dnia usg. Po5 dniach transfer w vitrolife Szczecin.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje Ci za odpowiedz ale ja myślałam ze transfer mroziakow i criotransfer to to samo... jaka jest Różnica? Miałam teraz cykl sztuczny wiec pewnie taki zachowa..
to dokładnie to samo :) jeśli miałaś sztuczny to pewnie teraz też dr tak zrobi. Ewentualnie jeśli u ciebie nie ma problemu z owulacją to możesz zapytać dra co o tym sądzi - dużo dziewczyn podchodzi najpierw na sztucznym i nic z tego a potem na naturalnym i jest bobo :) u mnie zostaje tylko sztuczn, bo naturalnie jajniki odmawiają współpracy
 
Dzoasia o co cho z tymi ocenami? Czesto prosisz jak sie ktos pomyli o cofniecie. To ma jakies znaczenie? Juz kiedys sie nad tym zastanawialam tylko zapominalam zapytac[emoji5]

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
bo mam duzo pozytywnych a negatywnych nie potrzebuję :D zresztą dziewczyny czasem nieświadomie coś nacisną zwłaszcza jak nadają z tel :)
 
Bardzo mi przykro, ze Was to spotkalo. To straszne, ze musicie byc tym przypadkiem z odmowa :( Mam nadzieje, ze pieniadze sie szybko uzbieraja. A moze wyslijcie wiadomosc z prosba o pomoc i udostepnienie linka na swoim profilu do osob slawnych? E. Chodakowskiej czy Lewandowskiej? Widzialam juz takie akcje zbiorkowe na profilu Ewki.
Trzymam za Was kciuki [emoji110][emoji110]
Albo do Filipa Chajzera [emoji121]
 
Dziewczyny powiedzcie mi jak wyglada transfer mrozakow? Nie byłam u lekarza ale powiedział ze mam iść przed następna miesiączka. Jak to wyglada? Jest jakaś inna stymulacja? Przecież miałam stymulację by uzyskać te 3 zarodki z których na grudzień mam 2 ale jak to jest z ta stymulacja? Jak wyglada i ole trwa jak juz sa mroziaki?
U mnie wygladalo to tak ze bylam przed okresem zeby lekarz ocenil czy wszystko "w srodku" w porzadku i kazal czekac do okresu, od 1 dc bralam estrofem 3x1, na wizycie mialam byc miedzy 12-14 dc lekarz zrobil usg sprawdzil endometrium powiedzial od kiedy mam zaczac brac progesteron, u mnie duphaston 3x1 i crinone 1 dziennie i wyznaczyl transfer ( ja mialam w 20dc) u mnie ze wzgledu na immunologie byly jeszcze inne leki ale standardowo tak to mniej wiecej wyglada jesli bedziesz na sztucznym cyklu podchodzic do criotransferu
 
reklama
Do góry