Używasz bardzo starej przeglądarki. Nasza strona (oraz inne!) może nie działać w niej dobrze. Naprawdę czas na zmianę na przeglądarkę, która będzie bezpieczna i szybka, na przykład darmowego Firefox, albo darmową Operę. Obie są bardzo szybkie, bezpieczne i wygodne.
Ja się bardzo boję bo czytałam że poród wywoływany oksytocyną jest dużo bardziej bolesny, a to będzie mój pierwszy poród więc juz w ogóle majtki pełne 🙈🙈🙈
Ja jestem obrażona na moją mamę.. Wiedząc że w piątek idę na wywołanie zaczęła mi lamentować jaki to ona ciężki poród miała, co to za ból i w ogóle płacz i jęk z jej strony.. Ona już od 2 tyg różaniec odmawia i jedzie na tabletkach uspakajających... Tak się zdenerowałam że nie odbieram od niej...
Ja już w piątek idę na oddział :)
Mam zabrać dokument tożsamości, kartę ciąży, wyniki GBS i to tyle jeśli chodzi o jakieś badania czy dokumenty. Podobno wszystko będę miała robione w szpitalu :)
Dobrze, że z dzieciaczkiem wszystko ok i rośnie :)
A ja wczoraj miałam wizyte i już za tydzień mnie kładą na oddział, mój syn to mała kluska przy twoim dziecku bo w 35+4 waży prawie 3 kg😃
Hej :)
Co do liczenia ruchów, ja miałam zalecone już od 25 tyg ze względu na moje dolegliwości. Dwa razy dziennie rano i wieczorem po jedzonku najlepiej miałam położyć się na lewym boku z ręką na brzuchu i liczyć. Powinno ich być minimum 10 przez godzinę. Jeśli tak nie było to położna zalecała...
To może zjedz przed samym snem jakąś przekąskę? I od razu spać ale musi to być raczej coś warzywnego żeby na pewno nie wybiło cukru :) A sprawdzałaś sobie w nocy te cukry? Bo może właśnie do pewnej godz jest ok, ale głód rano wybija
Skoro nie masz nadwagi to przecież ładnie przybierasz na wadze...
Na początku pomagały mi na kolacje jajka :)
Jadłam jedno gotowane, do tego kanapka z wędliną i dużo warzyw, tak o 23 i o 9 wstawałam :)
Później musiałam zmienić godziny i wcześniej wstawać a na końcu i tak dostałam insulinę.
Do czasu wizyty wyeliminuj słodycze, wprowadź produkty pełnoziarniste i te o niskim IG. Staraj się jeść co 2-3 godziny. W internecie jest dużo przepisów na posilki :)
Reszty dowiesz się na wizycie i tylko bez stresu bo on w niczym nie pomaga :)
No ja mam niedoczynność tarczycy i nadciśnienie więc cały pakiet w tej ciąży 🙈🙈
Co do porodach sn po cc nie mam pojęcia jak to wygląda bo to będzie mój pierwszy poród ale już mam majtki pełne 😋
Ja też mam cukrzycę ciążową i lekarz kieruje mnie na oddział w 37 tygodniu już, a to będzie w połowie maja:/ Na tą chwilę będę próbować rodzić SN bo cukrzyca sama w sobie nie jest przesłanką do cesarki :)
Co do planu to ja mam już przygotowany. Nie chcę żeby mojego brzdąca kąpano w szpitalu...
Na szkole rodzenia położna doradzała żeby nie godzić się na kąpiel i zrobić to dopiero w domu :)
Ta maź płodowa jest nawilżeniem i ochroną dla dziecka. Mówiła że można wykąpać nawet do 7dni po porodzie
Chyba zależy od szpitala. W tym, w którym będę rodzić można donieść rzeczy, ale lekarz doradził żebym się spakowała w taki sposób by raczej tego nie robić :)
Ja dzisiaj mam wizytę i też jestem ciekawa ile przybrał od ostatniej wizyty 😬😬😬
Ale myślę że będzie również kluską, mimo że ja mam 159 to kawał chłopa z USG wychodzi🤣🤣 Az strach rodzić
Ooo to mamy nawet ten sam termin porodu, ja sie dzisiaj spytam na kiedy się szykować😋 Chociaż podobno...
No mi z racji cukrzycy kazali juz od 25 tygodnia liczyć a od 30tyg mam KTG raz w tygodniu :)
Ale wiem, że to od lekarza zależy bo inne koleżanki takich zaleceń nie mają 😋
Z tym wywoływaniem to wszystko zależy w jakim tempie się łożysko starzeje i tylko wtedy rozwiązują szybciej ciąże, a cc nie jest wskazaniem w cukrzycy. Ja liczę że urodze siłami natury :)
Może twój szpital ma 2 albo 3 referencyjność i dlatego ginekolog nic o tym nie wspominał