reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi

Dołączył(a)
16 Czerwiec 2008
Postów
4
Witam wszystkie październikowe mamusie :)

Coraz bardziej nachodzą mnie głupie myśli i różne problemy (pewnie wiecie co mam na myśli) wiec może mi troszkę pomożecie...
1. Pracuje na umowę zlecenie oraz od stycznia jestem zatrudniona na 3/4 etatu na czas określony do stycznia (tu zaszłam w ciąże) tego roku do kwietnia 2009 w związku z tym w chwili obecnej w tym zakładzie pracuje 5 miesięcy czy liczy sie również staż ze wcześniejszych zakładów pracy? bo nie wiem czy i jak przysługiwać mi będzie urlop macierzyński i jak wygląda kwestia urlopu wychowawczego? Czy to prawda ze można go wykorzystać tylko w ciągłości po urlopie macierzyńskim i jest bezpłatny?
2. Pracuje średnio 9h/10h dziennie stojąc, dźwigając różne rzeczy, wieczorami nie wiem jak nogi ustawić a plecki to dają o sobie ładnie znać, oraz boli mnie podbrzusze, czy faktycznie w 25tc ginekolog nie ma podstaw do wystawienia L4?
Czy L4 może takim razie wystawić mi lekarz rodzinny? Czy nie będzie konfliktów z zusem w związku z tym ze pracuje jeszcze na umowie zlecenie? a byłabym na zwolnieniu?
3. Czy mam "dziwnego" ginekologa czy to normalne ze dotąd nie dowiedziałam sie jakiej płci będzie dzidzius? bo jak dotąd miałam tylko 1 raz robione usg, na początku badana krew, a tak co wizyta tylko waga i ciśnienie :confused:.

Prosze pomóżcie bo mam wielkie wątpliwości.
Buziaki dla wszystkich mam

Przeprszam za tak pomieszamy wątek ale tyle mi sie uzbierało.
 
reklama
Ja niestety nie znam wszystkich odpowiedzi na Twoje pytania, jednakże ja bym wzięla zwolnienie od gina bo 100% płatne.
 
-płeć lekarz powie ci tylk po usg, ale mój maly dobiero za 3 razem pokaza co ma między nózkami i to dobiero na 4d, bo wczesniej chował i nie chciał pokazać,
- to pracujesz na 1 i 3/4 etatu, czy tylko na 3/4 bo 10 h pracy przy 3/4 to dużo, popros gina o L4
 
Witam wszystkie październikowe mamusie :)

Coraz bardziej nachodzą mnie głupie myśli i różne problemy (pewnie wiecie co mam na myśli) wiec może mi troszkę pomożecie...
1. Pracuje na umowę zlecenie oraz od stycznia jestem zatrudniona na 3/4 etatu na czas określony do stycznia (tu zaszłam w ciąże) tego roku do kwietnia 2009 w związku z tym w chwili obecnej w tym zakładzie pracuje 5 miesięcy czy liczy sie również staż ze wcześniejszych zakładów pracy? bo nie wiem czy i jak przysługiwać mi będzie urlop macierzyński i jak wygląda kwestia urlopu wychowawczego? Czy to prawda ze można go wykorzystać tylko w ciągłości po urlopie macierzyńskim i jest bezpłatny?
2. Pracuje średnio 9h/10h dziennie stojąc, dźwigając różne rzeczy, wieczorami nie wiem jak nogi ustawić a plecki to dają o sobie ładnie znać, oraz boli mnie podbrzusze, czy faktycznie w 25tc ginekolog nie ma podstaw do wystawienia L4?
Czy L4 może takim razie wystawić mi lekarz rodzinny? Czy nie będzie konfliktów z zusem w związku z tym ze pracuje jeszcze na umowie zlecenie? a byłabym na zwolnieniu?
3. Czy mam "dziwnego" ginekologa czy to normalne ze dotąd nie dowiedziałam sie jakiej płci będzie dzidzius? bo jak dotąd miałam tylko 1 raz robione usg, na początku badana krew, a tak co wizyta tylko waga i ciśnienie :confused:.

Prosze pomóżcie bo mam wielkie wątpliwości.
Buziaki dla wszystkich mam

Przeprszam za tak pomieszamy wątek ale tyle mi sie uzbierało.


Postaram ci sie wyjasnic to co potrafie
1. Wydaje mi sie ze niewazne jest ile pracujesz, jesli jestes zatrudniona na umowe od danego czasu do danego, przysluguje ci normalne macierzynskie czyli przy pierwszym dziecku 16 tygodni (czy 18 juz nie pamietam)Co do urlopu wychowawczego to slyszalam ze mozna go wykorzystac na dwie raty, ale tego nie jestem pewna, poszukaj sobie w internecie jest tego pelno i odprowadzaja ci skladki ale wyplaty jako tako nie dostajesz.
2. Dziwi mnie ze majac taka prace po 9, 10 godzin twoj lekarz nie dal ci L4,mi lekarz chcial dac od razu zwolnienie jak dowiedzial sie gdzie i jak pracuje. Moze powinnas pomyslec o zmianie lekarza??Znam przypadki kiedy lekarz nie chcial dac kobiecie zwolnienia bo mowil ze ciaza to nie choroba i mozna pracowac, Pani ta poronila w 5 miesiacu, bo pracowala po 12 godzin dzien w dzien dzwigajac ciezkie paki.Co do ZUS-u to kochana oni sie doczepiaja do wszystkiego, ja osobiscie nie znam wiekszych zlodziei, i jesli beda chcieli sie doczepic to doczepia sie do wszystkiego, ale umowa zlecenie nie powinna stanowic problemu w koncu umowa to umowa. Ja sama przeszlam w styczniu z jednej firmy do drugiej, w lutym podpisalam umowe na 5 lat i wtedy zaszlam w ciaze, bez skrupulow poszlam na L4
3. Tak jak wyzej, pomysl o zmianie lekarza, moj lekarz nie daje mi skierowania na badania co wizyte ale chodze do niego co 3 tygodnie wiec srednio badania robie co 5 tygodni. A co do plci, to roznie bywa, niektorzy lekarze poprostu nie sa pewni i wola nic nie mowic a czasami poprostu dzidzius nie chce pokazac co tam ma;-)

Mam nadzieje ze chociaz troszke ci pomoglam, poszperaj w necie o macierzynskim i wycowawczym, naprawde jest tego sporo.
 
Mały_bąbelek WITAJ!!! ja bym na Twoim miejscu natychmiast zmieniła lekarza!! tym bardziej ze masz taka prace!! a moze prywatnie pomysl o zwolnieniu? nie ryzykuj zdrowia maluszka!
Ja mam ciezka prace i od pierwszych dni jestem na L4 a poczatkowo chodziłam do lekarza na kase chorych i bez problemu dostałam chorobowe teraz prywatnie i tym bardziej bez problemu ma wolne. Co do płci to nie powiedziane ze zly lekarz bo nieraz nie da sie podejrzec dzidzi ja mialam dobrego gina a do konca nie wiedzialam ze bedzie syn.
 
ppatqa - etat na 3/4 + um. zlecenia, prosiłam o L4 ale stwierdził ze nie da i nie moze dac mi zwolnienia na miesiac bo miałby od razu kontrole a pierwsze moze wystawic na 2 tyg, ale byloby bez kontynuacji bo go nie bedzie bo idzie teraz na urlop :(

Magdasf1
- szperałam w internecie ale troszke sprzecznych informacji znalazłam dlatego postanowiłam tu zapytac - dziekuje za wyjasnienia.
Ja miałam tylko 1 usg robione 9tc, a teraz mam 25... kiedy przypadało u was 2usg i kiedy dowiedziałyscie sie jakiej plci jest wasz maluszek?

W pracy od poczatku chca bym poszla na zwolnienie i chcieli zaswiadczenia o tym ze jestem w ciąży bo nie chcą brac odpowiedzialnosci gdyby cos sie stało ze nadal nie jestem na zwolnieniu, wiec co ja mam robic? kolejną wizyte mam za miesiąc - a on jakos sie nie kwapi by wysłac mnie na zwolnienie :(. Czy rodzinny moze w takiej sytuacji wystawic mi zwolnienie?

Moze macie namiary na dobrego lekarza z Poznania lub okolic?

Pozdrawiam
 
Mój gin bez problemu dał mi wzolnienie na cąły miesiąc. Nie wiem skąd te ceregiele u Twojego gina.
 
U nas w przychodniach NFZ podobną są problemy ze zwolnieniami, dają na tydzień , max. na 2 tygodnie i koniec. U prywatnych nie ma problemów, dają na miesiąc więc nie wiem od czego to zależy:szok:
 
mały-bąbelek myśle że narazie spróbuj u rodzinnego a czas wolny wykorzystaj na poszukiwanie nowego gina-dobrze Ci radze,przecież w Poznaniu napewno jest ich dużo.Jeśli sie tak nie da to pozostaje Ci prywatna wizyta ale nie sadze bys nie znalazla! poszukaj w necie poradni K i gabinetów ginekologicznych albo kup gazete miejscowa z ogłoszeniami.Mam nadzieje ze Ci pomogłam choć troszke.Zycze powodzenia i nie zwlekaj.
 
reklama
Do góry