reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10tc+6dn nt 3mm

anak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
19
Czesc dziewczyny. Bylam dzisiaj na wizycie u lekara. Dzidzia sie rusza, bije serduszko. Lekarz powiedział ze wszystko jest w porzadku, mowil ze mam sie zapisac gdzies na badania prenatalne, bo teraz juz wszyscy je robia. Wpisal w karte ciazy
FHR+ czyli ze chodzi o serduszko.
GS -4,8 - 10tc+6dn
CRL 3,9
NT 3mm
Czy powinnam się martwić?
 
reklama
Wiesz co poszukaj opisów do tych skrótów. Ja za każdym razem szukałam Przy każdej wartości podanej w milimetrach podawany jest wiek ciąży. Troche za mało danych podałaś.
Ale spokojnie każde dziecko jest inne. Moja mała w 32 tc miała większą główkę jak na wiek ciąży a teraz byłam na usg i jest ok. Nie ma się czym martwić.
Badania prenatalne są refundowane po 35 roku. Ja teraz takie miałam. Usg w 12 tc potem pobrana krew. Gdzieś tak po chyba 20 tc miałam kolejne usg prenatalne.
Ja takie badania robiłam w Luxmedzie z resztą tam też mam swojego ginekologa.
 
Nie masz podstaw by się martwić bo jedyną wartością "nieprawidłową" jest NT 3, ale NT mierzy się tylko i wyłącznie gdy zarodek osiągnie wielkość 45 mm. Twój jest za mały by taki pomiar robić.
Na badania prenatalne możesz oczywiście pójść ale na razie niepokoić się nie musisz
 
Kawowszka na tym etapie zarodki rosną tak samo:)
Mój synek też mała od 25 główkę większą o 3 tyg lekarz mowil ze bardziej okrągła niż jajowata i lekarz tłumaczył że trzeba obserwować i że nic się nie dzieje jak wszytskie badania wychodziły ok sprawdzał główkę dokładnie w środku itp poprostu może któreś z nas taka główkę miało i taka jego uroda :)
Powiedział że jak donosze do końca to się pewnie wyrównana bo teraz może rosnąć główka później stanie w miejscu i będzie rosnąć brzuszek i faktycznie poszłam w 38 i główka idealnie wyrównana do 38 tygodnia :)
Ale na tym etapie jak Ty 10 tc raczej musi być tak jak powinno być a nie ze cos większe czy mniejsze nie wiem :p
Jak lekarz pwoiedzial że ok to ok chociaż lekarz lekarzowi nie równy
Rob wszystkie badania prenatalne genetyczne wykrywa wady genetyczne a polowkowe w 20 tyg wrodzone badaja Ci bobasa od stóp do głów nawet jak u Ciebie nie było wad w rodzinie to jest ryzyko
A w razie czego możesz szybciej pomoc dzidziusiowi niektóre operacje muszę być wykonane jeszcze w brzuszku a niektóre pomaga być po.
Ja bym spać nie mogła jakbym nie zrobiła tych badań
Samo usg wystarczy testu pappa nie rób bo to tylko statystyki i nie powie Ci czy dzidzia zdrowa bo często daje fałszywie dodatni wynik:) lepszy hormony ale drogi uważam że samo usg wystarczy:)

W 1 trymestrze prenatalne sprawdza kość nosowa i przedziernosc karkowa bardzo ważna bo 60 % dzieci z zespołem downa nie ma kości nosowej i czy jest taka ilość płynu karkowego jak trzeba .
A w 20 tyg na polowkowym jeszcze raz sprawdzają wszystko czy płyn się wsiaknal i czy kość nosowa jak jest to czy ma odpowiednie wymiary musi byc chyba 5 mm :) 3 albo 2 moga swiadczyc o wadzie wszystkie narządy ale to tylko można sprawdzić koło 20 tyg tzn wady wrodzone wczensiej jest za wczensie na wady wrodzone dlatego tak wazne są te usg :)
Jeszcze później jest ważne po 30 tyg :)
Nie żałuję na dziecko:)
Zdrówka życzę:)
 
Ostatnia edycja:
A co do luxmed u to mój lekarz też ta przyjmuje ale chodziłam do niego do innej kliniki prywatnej gdzie jesscze pracuje bo luxmed to tylko lux ma w nazwie i z wyglądu hehe sprzętu do takich badań nie mają bo musi być bardzo dobry:)
A oni mają zwykły 2d a 3 i 4 d nie ma :/

Bynajmniej we Wrocławiu:)
a jest kilka placówek
 
Ostatnia edycja:
Do góry