reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14-letni syn...

Dołączył(a)
8 Lipiec 2021
Postów
1
Cześć wszystkim! Jestem Maya,mam 34 lata i dwójkę dzieci a trzecie w brzuchu.Od paru godzin szukam jakiś forum dla rodziców nastolatków... Jednak nic sensownego nie znalazłam.Jedyne co to ta apka. Mieszkam od dzieca w U.S. Mieszkamy w małym mieście w stanie Michigan. 14 lat temu urodził mi się syn a córka zaraz kończy 10 lat. Kolejne dziecko w drodze... Ale nie o tym mowa. Chodzi o syna. Carl w maju skończył 14 lat ale już od około roku zachowuje się troche dziwnie.Kiedy siedzimy z rodziną w pokoju dziennym i widać że z kimś pisze odwraca się od wszystkich i zasłania telefon.U nas w domu nie ma tematów tabu. Z córką rozmawiamy o wszytskim.Ava pyta się o wszytsko nawet taty. Jednak syn o żadnych tematach tabu nie chce rozmawiać nawet z tatą...Ostatnio próbowaliśmy z mężem porozmawiać z synem o antykoncepcji jednak ten bez słowa poszedł do swojego pokoju. Jakiś czas temu słyszałam jego rozmowę telefoniczną.Mówił coś w stylu "to kiedy sie umówimy?" chwila ciszy po czym "ok to możemy to zrobić za tydzień od rana bo rodzice będą w pracy a siostra ma być wtedy u koleżanki". Moja pierwsza myśl to było coś w stylu że 14 latkowie zamierzają uprawiać seks.Nie wiem jak go przełamać. Może po prostu wziąść go do pokoju i szczerze porozmawiać? Może lepiej żeby mąż to jednak zrobił. Pomóżcie! Jedyne co można by mu powiedziec to,to aby się zabezpieczyli....dać mu condomy? Nie mam pojęcia co mam zrobić... Wiem jednak że nie mogę nic większego z tym zrobić bo nie zamknę nastolatka w domu.A jak go nie zamknę nie będę miała nawet pewności z kim się spotyka. Nigdy mnie nie okłamywał i zawsze mówił z kim się spotyka jednak zawsze mówił że idzie spotkać się z Bonnie a gdy spytałam się kto to Bonnie to powiedział że to jego koleżanka... Bardzo proszę o pomoc. Szukam jej wszędzie jendak nikt dobrze nie potrafi mi doradzić...
 
reklama
On teraz wchodzi w okres "buntu", to minie, zaczyna mieć swoje tajemnice . Na siłę nie możesz chcieć do niego dotrzeć, bo efekt będzie odwrotny. Myślę, że szczera rozmowa pomoże, ale nie wypytuj od razu z kim pisze, czy są para. Uświadom go jakie konsekwencje niesie ze sobą uprawianie seksu. Podejdź to tego jak do rozmowy z dorosłym facetem, bo jemu się teraz wydaje, że nim jest i pewnie chce być tak traktowany. Rozmawiaj z nim o seksie nie o jego dziewczynie, bo może się zamknąć w sobie i nici z rozmowy, w ten temat nawet nie wchodź.
 
Do góry